داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار شفافیت
شورایی برای تصمیمات سخت
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲

این روزها به دلیل تصمیمات مهم و موثر شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا شبهات و سؤالات بسیاری درباره این شورا مطرح است که به نظر می‌رسد اکثر آنها از دقت کافی برخوردار نیست.

برای تحقق دولت جوان حزب‌اللهی چه کنیم؟
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷

در فرایند مطالبه‌گری باید توجه کرد که عدالت‌خواهی کلی بی‌فایده است. دو سطح دیگر در عدالت‌خواهی داریم: یکی اصلاح سازوکارها و ساختارهای مولّد بی‌عدالتی و دیگری پرداختن به مصادیق بی‌عدالتی. باید بین این دو سطح رفت‌وآمد کرد.

آقای روحانی؛ چرا تن به شفافیت نمی‌دهید؟
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

بیش از یک سال و نیم از تعهد قانونی دولت به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران با امکان دسترسی نهادهای نظارتی و عموم مردم می گذرد که مقامات دولتی تنها به شعار و وعده اکتفا کرده اند و در عمل هیچ اتفاقی نیفتاده است

در صورت عدم اظهار دارایی، امضای مسئولان فاقد اعتبار خواهد بود
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

مدیر سامانه ثبت دارایی مسئولان جمهوری اسلامی ایران گفت: در صورت عدم اظهار دارایی توسط افراد مشمول قانون رسیدگی به دارایی مسئولان، امضای آن ها فاقد اعتبار خواهد بود.

احمد توکلی: بسیاری از مسئولین، از مردم می‌ترسند، ولی از خدا نه!
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶

رئیس هیئت‌مدیره موسسه دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: برخی از کارگزاران حکومت، از مردم می‌ترسند، ولی از خدا نمی‌ترسند.

راه‌اندازی سامانه شفافیت در کارشناسی پرونده‌های قضائی
۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

معاون کارشناسان رسمی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه از راه‌اندازی سامانه ایجاد شفافیت در امر کارشناسی خبر داد.

پرونده «خانه پدری» مشمول «شفافیت» نمی‌شود؟
۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

در حالی که سکوت مسئولان سازمان سینمایی و اعضای شورای صدور پروانه نمایش درباره فیلم «خانه پدری» همچنان ادامه دارد، طرح موضوع «لغو پروانه نمایش محدود این فیلم»، بر ابهامات افزوده است.

شفافیت برای مردم یا دشمن؟!
۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴

بجای شفافیت مسائل بانکی و مالی کشور در شرایط جنگ اقتصادی برای دشمن که موجب دقیق تر شدن تحریم ها می شود، به دنبال ایجاد شفافیت برای مردم از طریق پیگیری قوانین موجود یا وضع قوانین مناسب در کشور باشید

بانک مرکزی به زودی لیست ارز بگیران را شفاف سازی می‌کند
۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷

دژپسند با بیان اینکه بانک مرکزی به زودی لیست ارز بگیران را شفاف سازی می‌کند، گفت: بازار بورس متناسب با شرایط عوامل موثر است و هیچگاه دچار نوسان شدید نیست.

تئاتر گریزان از نظارت؟
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

دفتر هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دستورالعمل جدید صدور پروانه اجرای نمایش را که پس از مدت‌ها بازنگری شده بود، اواخر هفته گذشته در راستای سیاست شفافیت دستگاه‌های اجرایی دولتی منتشر کرد. این دستورالعمل بازخوردهای مختلفی در پی داشته است.