داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اتحادیه-اروپا
عکس: رونمایی از سکه برگزیت
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸

ساجد جاوید، وزیر خزانه‌داری انگلیس در توئیتی، اولین سکه برگزیت را رونمایی کرد.

سخت تر شدن موقعیت جانسون با تقاضای مکرون
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

رئیس جمهور فرانسه با پافشاری بر دسترسی ۲۵ساله کشور‌های اتحادیه اروپا به آب‌های انگلیس، این مسئله را شرطی برای هرگونه توافق تجاری با بروکسل دانست.

اتحادیه اروپا هم برگزیت را امضا کرد
۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

پس از تایید نهایی برگزیت در پارلمان انگلیس در روز چهارشنبه، تایید ملکه انگلیس در روز پنج شنبه، و امضای این توافق از سوی رئیس شورا و رئیس کمیسیون اروپا در روز جمعه، همه چیز برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا از نظر قانونی آماده شده است.

منتقد عربستان نباشید
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان از انتقادات اعضای کمیسیون روابط خارجه در پارلمان اروپا علیه اوضاع حقوق بشر در این کشور به خشم آمد.

چوب حراج اروپا بر تتمه برجام
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸

یک کارشناس مسایل بین‌الملل گفت: اروپایی‌ها نیک می‌دانند که برجام بیش از آنکه سود و زیان اقتصادی برای‌شان داشته باشد، یک توافق امنیتی است و اصولا برای مباحث امنیتی نمی‌توان مقدار و قیمتی تعیین کرد.

بورل: می‌خواهیم برجام را حفظ کنیم
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید بند مربوط به ساز و کار حل اختلاف در توافق هسته‌ای روشن نیست و به همین دلیل طرف‌های حاضر در توافق در حال رایزنی در خصوص نحوه اجرای این بندها هستند.

حمایت ۸ کشور از ائتلاف دریایی به رهبری اروپا در تنگه هرمز
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲

وزارت خارجه فرانسه از حمایت ۸ کشور اروپایی از ائتلاف دریایی اتحادیه اروپا در خلیج فارس خبر داد.

اردوغان: ترکیه نیروی نظامی به لیبی اعزام می‌کند
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنرانی در جلسه سالانه ارزیابی عملکرد دولت در سال میلادی قبل، درباره مسائل مختلفی از جمله اعزام نیروی نظامی به لیبی، بازگشت آوارگان سوری و توافق دریایی با لیبی صحبت کرد.

دیدار ظریف با وزیر خارجه استرالیا
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷

وزرای امور خارجه ایران و استرالیا در دهلی نو دیدار و در خصوص روابط دوجانبه از جمله مسائل کنسولی گفتگو و تبادل نظر کردند.

تحریم و باج‌خواهی گازی آمریکا از اروپا و روسیه
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹

تحریم پروژه خط لوله گازی «نورد استریم ۲» یکی از آخرین اقدامات رئیس‌جمهوری آمریکا در جهت کسب منافع اقتصادی از طریق تحریم و مصداق باج‌خواهی اقتصادی- تجاری است.