داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ازدواج
نمایش خانگی؛ جولانگاه روابط نامتعارف
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

زندگی‌ سریال‌ها بیشتر شبیه جایی خارج از ایران و سریال‌های ترکیه‌ای شده است. سریال‌های شبکه خانگی حاوی تصاویری از زندگی‌های پر از تجملات و ریخت و پاش‌های فراوان است.

برای ازدواج استخاره کنیم یا نه؟
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵

هنگامی که برای تصمیم‌گیری درباره ازدواج دچار تردید می‌شویم، می‌توانیم استخاره کنیم؟ استخاره کردن برای ازدواج جایز است؟ در ادامه پاسخ مراجع تقلید را به استخاره برای ازدواج بخوانید.

ازدواج مجدد چالشی برای فرزندان
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

ازدواج دوباره زمانی چالش بزرگی خواهد بود که یکی از طرفین یا هر دو دارای فرزند باشند، در این صورت، عوامل مختلف فرهنگی، اقتصادی، سنت،‌ عقاید و وجود فرزند چالش‌زا خواهد بود.

دو نظریه متفاوت درباره ازدواج فرزندان حضرت آدم
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵

فرزندان حضرت آدم با چه کسانی ازدواج کردند و نسل آن‌ها چطور گسترش پیدا کرد؟ در ادامه دو نظریه متفاوت درباره ازدواج فرزندان حضرت آدم بخوانید.

در زندگی پیامبر (ص) و امامان طلاق اتفاق افتاده است؟
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

آیا چنین اتفاقی افتاده که پیامبر (ص) و امامان معصوم با زنی ازدواج کنند و سپس او را طلاق بدهند. در ادامه درباره زندگی پیامبر (ص) و امامان معصوم بخوانید.

«ایکسونامی» هشداری برای نُرمالیزه کردن رفتارهای منحرف جنسی در جامعه
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱

سن بیداری جنسی پسران با تحریکاتی که در جامعه وجود دارد، پایین آمده است. بنابراین در مجموع ۲۰ میلیون نفر در کشور داریم که هیچ دسترسی مشروعی برای پاسخگویی به میل جنسی ندارند و هیچ مدلی از سوی نخبگان، حاکمیت و کنشگران اجتماعی برای این جامعه بزرگ ارائه نشده است.

نظر رهبر معظم انقلاب پیرامون مسئله‌ چندهمسری منتشر شد؛ «خدا یکی و محبت یکی و یار یکی»
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲

پیرو انتساب برخی دیدگاه‌ها و تعبیرات در موضوع «چندهمسری مردان» به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و با توجه به تأثیر آن بر مسائل خانوادگی و شئون اجتماعی، بخش زن و خانواده‌ پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، فتوا و نگاه معظم‌له به این مسئله را به شکل مختصر بیان می‌کند.

آمار ازدواج رو به کاهش است
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

رئیس گروه تحلیل آمارهای حیاتی ثبت احوال گفت: نرخ ازدواج در سال گذشته نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ حدود ۹ درصد کاهش داشته است.

آیا «ازدواج با شخص بی‌نماز» جایز است؟
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، پاسخ ایشان را به سئوال «ازدواج با شخص بی نماز» منتشر کرد.

راهکارهایی برای رهایی از روابط فرازناشویی
۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰

«خانواده» به‌عنوان کوچک‌ترین واحد اجتماعی در جوامع مختلف، همواره نیازمند روش‌هایی برای حفظ بنیان خود است که از سوی تشکیل‌دهندگان آن باید مورد توجه قرار گیرد. محققان کشور برای سلامت این نهاد و جلوگیری از بروز روابطی خارج از آن، نقش چند عامل را بررسی کرده‌اند.