داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-نفت
لغو قراردادهای توسعه مخازن نفتی با بخشنامه وزارت نفت
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴

بخشی از قراردادها که مناقصه‌های آن در بهمن ماه سال گذشته برگزار شده، هنوز دستخوش تغییر نشده، اما ۷ بسته‌ای که مناقصه آن در تابستان برگزار و برنده آن تعیین شده است، لغو گردیده تا با تدوین قراردادهای جدید دوباره در دستور کار قرار گیرد.

تخلف دولت در مورد صندوق‌ بازنشستگی نفت
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴

عضو پژوهشکده شورای نگهبان، در یادداشتی عنوان کرده است که فارغ از ماهیت دولتی، نیمه دولتی یا خصوصی صندوق بازنشستگی صنعت نفت، اساسنامه این صندوق مطابق قانون باید جهت بررسی برای شورای نگهبان ارسال شود.

دیدگاه‌های زنگنه باعث عقب‌ماندگی صنعت نفت شد
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳

مدیرعامل اسبق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: زنگنه با ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس مخالف بود. با روی کار آمدن دولت یازدهم، تلاش می‌کرد تا با گرفتن ایرادات کوچه بازاری به پالایشگاه ستاره خلیج فارس، این طرح را زمین بزند.

توضیحات روابط عمومی پالایش و پخش در دفاع از عملکرد زنگنه
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱

روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر عملکرد بی بدیل زنگنه در توسعه ظرفیت پالایشگاهی کشور اعلام کرد: تمام مصوبات مربوط به احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس و طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند در دوره قبلی وزارت مهندس زنگنه اخذ شده است.

وزارت نفت را از شیوه مدیریت غیر کارشناسی زنگنه نجات دهید
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

مدیر فنی اسبق مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه بیژن زنگنه با حذف کارت سوخت بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت زده است، گفت: او حتی در صادرات نفت خام هم موفق نبوده است و در واقع زنگنه ژنرال شکست خورده جنگ‌های کوچک است.

خودروهای عمومی برای دوگانه‌سوز شدن کمک بلاعوض دریافت می‌کنند
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷

شورای اقتصاد تصویب کرد که برای تبدیل خودروهای عمومی و مسافر بر شخصی بنزین‌سوز به سی‌ان‌جی‌‌سوز، اصل و فرع تسهیلات مالی را که به مالکان خودروها یا کارخانه‌ها پرداخت می‌شود، تضمین و بازپرداخت کند.

شورای نگهبان: اساسنامه صندوق بازنشستگی نفت غیرقانونی است
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷

دکتر هادی طحان، عضو حقوقدان شورای نگهبان از غیرقانونی خواندن اساسنامه صندوق بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت، توسط اعضای شورای نگهبان خبر داد.

در طول چهار دوره ریاست زنگنه هیچ پروژه‌ی پالایشی کلید نخورده است
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

در طول چهار دوره ریاست زنگنه در وزارت نفت هیچ پروژه پالایشی کلید نخورده است. در نتیجه با اعمال تحریم‌های نفتی آمریکا، وزارت نفت حتی در خام‌فروشی نفت نیز دچار مشکل شده و دولت را با کسری بودجه ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی مواجه کرده است.

زنگ خطری برای مدیران بازنشسته‌ هلدینگ خلیج فارس
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰

هلدینگ خلیج فارس، بزرگترین هلدینگ کشور در حوزه پتروشیمی است که سهام عمده آن در اختیار دولت قرار دارد. این مجموعه تجاری-اقتصادی به پاتوق بازنشستگان صنعت نفت تبدیل شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس: استیضاح زنگنه در مجلس رای خواهد آورد
۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به درخواست بیش از هفتاد و دو نماینده برای استیضاح وزیر نفت گفت: با توجه به شرایط مجلس و دغدغه نمایندگان این استیضاح رای می‌آورد.