داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-علوم
وام ازدواج دانشجویی افزایش نخواهد داشت
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: وام ازدواج دانشجویی در سال جاری افزایش ندارد و اگر افزایشی باشد برای سال آینده تحصیلی خواهد بود.

غفاری: دانشجویان باید قوانین عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها را رعایت کنند
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱

معاون فرهنگی وزیر علوم با اشاره به ابلاغ بخشنامه عفاف و حجاب گفت: دانشجویان ملزم به رعایت این قوانین در دانشگاه‌ها هستند و عدم رعایت آن محدودیت‌هایی را برای آن‌ها به همراه خواهند داشت.

فیلم: اعتراض دانشجویان دانشگاه تهران به رئیس‌جمهور و ترک جلسه
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳

برخی از دانشجویان تجمع کننده اعتراض خود به عدم انتقادپذیری دولت و هم چنین عدم اختصاص تریبون به تشکل‌های دانشجویی در مراسم را با با زدن چسب بر دهان خود نشان دادند. استقبال کم دانشجویان از سخنرانی حسن روحانی و صندلی های خالی سالن سخنرانی از نکات قابل توجه برنامه امروز بود.

جدیدترین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵

میزان اشتغال فارغ التحصیلان ۸۹ دانشگاه، مرکز آموزش عالی و پژوهشگاه براساس جدیدترین پایش وزارت علوم اعلام شد.

باید با جریانی که بر طبل «ما نمی‌توانیم» می‌کوبد، مقابله کرد
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: متاسفانه یک شبکه ناامیده کنند در سطوح مختلف کشور حضور دارد و جوان انقلابی، فرهیخته و نخبه کشور را به سمت علوم ترجمه‌ای و برون گرایی سوق می دهد.

باید ایرانی بیاندیشیم و زندگی کنیم
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، ادامه پیشرفت علمی کشور را در کوران حرکت پرشتاب علمی جهان، کاملاً ضروری و حیاتی خواندند و با اشاره به شوق سرشار، انگیزه تحسین برانگیز و اعتماد به نفس جوانان نخبه تأکید کردند: هر جوان نخبه پاره تن ایران عزیز ماست.

دردسر تازه تحصیل مهاجرین افغانی در ایران
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴

رتبه های برتر می‌گویند اگر می‌دانستند مصوبه معافیت از شهریه حذف خواهد شد، شاید ادامه تحصیل نمی دادند. نکته دیگر اینکه شهریه دانشگاه‌ها با هم فرق می کند. خیلی ها با رتبه خوب، تهران را انتخاب کردند ولی اگر از قبل می‌دانستند، دانشگاهی را انتخاب می کردند که شهریه کمتری دارد یا مثلا دانشگاه محل زندگی را انتخاب می کردند که مخارجشان هم کمتر شود.

در نظر گرفتن ماهانه ۷۰۰ هزار تومان وام برای دانشجویان دکترا
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

وزیر علوم درباره تأمین امکانات رفاهی برای دانشجویان، گفت: ماهانه برای دانشجویان دکترا ۷۰۰ هزار تومان وام در نظر گرفته‌ایم که البته لازم است مجلس بودجه این وزارتخانه را ارتقا دهد.

وزارت علوم مشوق سرقت علمی است
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱

یکی از مسائلی که از بدو ورود به ایران برایم تعجب آور بوده است حجم عظیم «مصوباتی» است که در مراکز علمی اعم از دانشگاه و پژوهشگاه و مراکز پژوهشی به تصویب می رسد و همواره این پرسش برایم پیش میآید که این مصوبات چه «نسبتی» با کار و پژوهش علمی دارند؟ مگر این مصوبات که به تصویب میرسند قرار نیست مسیر را برای اهل دانشگاه هموار کند تا آنها بتوانند به اصل مطلب که همان تامل و تفکر و تحقیق است برسند.

اکثر روسای دانشگاه‌های صنعتی سابقه حضور در صنعت ندارند
۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷

این دیدگاه که معتقد به ارتباط علم و صنعت است و تا حدی در کشور نادیده گرفته شده، باید جای نگرش‌های حداقلی و حداکثری به صنعت را بگیرد تا از این طریق بتوان ضمن حرکت روبه‌جلو در علم، در صنعت نیز شاهد پیشرفت باشیم.