داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مهاجرت
شما هم یکی از میلیاردها نفر انسان موفق دنیا باشید
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰

اگر یک دانشجو یا حتی یک دانش آموز هستید پس قطعا این دغدغه را دارید که پس از تمام شدن این دوره و فارغ التحصیلی چه کاری انجام دهید و چگونه کاری مناسب با رشته خود پیدا کنید. داشتن یک زندگی راحت و ایده آل رویایی است که همه ما آن را در سر می پرورانیم. اما سوال این جاست، چگونه می توان این رویا را به حقیقت تبدیل کرد؟ چگونه می توانیم بدون هیچ مانعی در آینده ای نه چندان دور به موفقیت برسیم؟ از تمام این ها مهم تر، چطور می توانیم درآمدی عالی داشته باشیم؟

سینما در حسرت وطن‌پرستی و عدالت‌طلبی!
۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹

باور کنید هر جای دنیا بروید و از این بگویید که در سینمای کشوری، فیلمسازانی فعالیت می‌کنند که دغدغه اصلی برخی از آثار آن‌ها ضرورت مهاجرت از کشورشان است، از شما تست سلامت روانی می‌گیرند!

علی کریمی در آستانه مهاجرت به کاناداست؟
۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴

علی کریمی که پیش از این برادرش به آمریکا کوچ کرده بود مدتی است خانواده‌اش را به کانادا فرستاده و خودش هم قصد دارد به جمع اعضای خانواده‌اش بپیوندد.

مستودان چیست و چرا کاربران توییتر در حال مهاجرت به آن هستند؟
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

براساس گزارش برخی رسانه‌ها، شماری از کاربران پیشین توییتر، به‌‌ویژه در هند، در حال مهاجرت به شبکه‌ی اجتماعی جدیدی هستند که مستودان (Mastodon) نام دارد.

کانادا جذاب ترین مقصد برای مهاجرت
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸

در این مطلب، روی صحبت مان با افرادی است که کشور کانادا را برای مهاجرت انتخاب کرده اند یا کسانی که هنوز هم از انتخاب مقصد موردنظر خود مطمئن نیستند. اگر شما هم جزو گروهی هستید که بدون هیچ بررسی و تحقیق و فقط بر اساس شنیده ‌های خود دست به انتخاب این سرزمین زده‌اید باید بگویم که از خوش شانس‌ترین آدم های روی زمین هستید و یکی از بهترین مقاصد مهاجرت در دنیا منتظر شماست.

تعداد متخصصان ایرانی مقیم آمریکا چقدر است؟
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸

براساس گزارشات بین‌المللی، جمعیت کل ایرانیان «تحصیل‌کرده» در آمریکا در سال 2017 را می‌توان حدود 200 هزار نفر تخمین زد، این عدد با ادعاهای مطروحه در برخی گزارشات بی پایه و اساس اختلاف قابل توجهی دارد.

دور دوم حمله ملخ‌های صحرایی در ماه های آتی به کشور
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

میر گفت:بنابر گزارشات سازمان فائو، با توجه به شرایط اقلیمی مطلوب در کانون شبه جزیره آفریقا و مهاجرت ملخ‌ها از کشور‌های هند و پاکستان شاهد هجوم دور دوم ملخ های صحرایی در ماه های آتی خواهیم بود.

گذرنامه زائران تا پایان هفته تحویل می‌شود
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا با اشاره به اینکه گذرنامه زائران تا پایان هفته تحویل داده می‌شود، گفت: تاکنون ۴۲۱ هزار برگ تردد موقت برای زائران اربعین چاپ شده که از این تعداد ۴۱۱ هزار برگ‌تردد به اداره پست داده شده است.

ادعای مهاجرت نخبگان ایرانی که مبنای آماری ندارد
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

می‌گویند: سالانه تا ۱۸۰ هزار نفر با تحصیلات عالیه از ایران مهاجرت می‌کنند، اما این ادعا مبنایی ندارد زیرا اگر سالانه ۱۸۰ هزار نفر با تحصیلات عالی از ایران خارج شوند، فقط در ۱۰ سال نزدیک به ۱.۸ میلیون نفر مهاجر تحصیلکرده ایرانی باید در جهان مشغول فعالیت باشند.

شکست ایده تمرکززدایی
۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹

گزارش جدید مرکز آمار نشان می‌دهد به‌رغم افزایش هزینه‌ها در شهرهای بزرگ، ۵۰ درصد مهاجران به ۵ استان پرامکانات می‌روند و تهران با هزینه‌های سرسام‌آور مقصد ۲۵ درصد افراد است این روند چه تاثیری بر زیست جهان ایرانی دارد؟