داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ادلب
بشار اسد: اردوغان دزد است
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲

رئیس‌جمهور سوریه پس از حضور در یکی از جبهه‌های نبرد در جنوب استان ادلب، همتای ترکیه‌ای را به باد انتقاد گرفت و گفت نبرد ادلب هم‌چنان اساسی‌ترین نبرد برای پایان دادن به آشوب و تروریسم در سوریه است.

توافق ترکیه و روسیه برای واگذاری دومین شهر بزرگ ادلب به ارتش سوریه؟!
۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱

برخی منابع غیررسمی و سران گروه‌های معارض مقیم ادلب در خبری ادعا کردند اخیرا در نشست سه‌جانبه آنکارا، اردوغان با درخواست پوتین بر سر آینده ادلب توافق کرده است! طبق این توافق، قرار است ۴ شهر مهم جنوب استان ادلب به ارتش سوریه واگذار شود!

نشست آنکارا و محورهای مذاکرات سران
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲

نشست امروز ترکیه درباره سوریه در حالی بین پوتین،اردوغان و روحانی برگزار می‌شود که تحولات جدیدی در عرصه سیاسی و میدانی سوریه طی چند ماه گذشته را شاهد هستیم.

بمباران مردم یمن باید خاتمه پیدا کند
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷

رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه بمباران مردم یمن باید خاتمه پیدا کند، گفت: ادامه جنگ با تروریست‌ها در منطقه ادلب ضرورت دارد.

حمله موشکی آمریکا به نیروهای روسیه در ادلب سوریه
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

برخی عناصر نزدیک به گروه‌های تروریستی از حمله موشکی آمریکا به نیرو‌های روسیه در حومه ادلب خبر دادند.

قدرت‌یابی «دولت موقت»؛ انتخاب دمشق یا فشار مسکو؟
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷

پس از پیشروی‌ دمشق و متحدانش در ادلب و بازپس‌گیری شهرک راهبردی «خان‌شیخون»، رئیس‌جمهور ترکیه به مسکو سفر و با پوتین دیدار کرد. ساعتی بعد، دمشق آتش‌بس یک‌طرفه در ادلب را پذیرفت. رسانه‌ها اخباری منتشر کردند که اردوغان به پوتین تعهد داده تا در روزهای آینده، از انحلال هیئت تحریرالشام و دولت نجات حمایت کند.

آزادسازی مناطق سوریه نقض سوچی نیست
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹

وزیر خارجه روسیه تأکید کرد آزادسازی مناطق سوریه به منزله نقض توافقنامه آستانه یا سوچی نیست

کنترل کامل «خان شیخون» را ارتش سوریه در دست گرفت
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶

ارتش سوریه پس از فرار تروریست‌ها از شهرک خان شیخون در حومه ادلب، وارد این شهرک راهبردی شد و کنترل کامل آن را در دست گرفت.

امکان دارد روسیه در ادلب وارد عمل شود
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶

وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه نظامیان روسی و ترکیه‌ای در تماس دائم برای بررسی اوضاع ادلب هستند، هشدار داد در صورت ادامه اقدامات تحریک‌آمیز تروریست‌ها، روسیه برای ایجاد ثبات در منطقه دست به اقدام خواهد زد.

خان‌شیخون آزاد شد
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

تروریست‌های مورد حمایت آمریکا و ترکیه برای اینکه به دست نیروهای ارتش سوریه اسیر نشوند، به طور همزمان از چهار شهرک «خان‌شیخون»، «کفرزیتا»، «اللطامنه» و «مورک» در شمال غرب سوریه عقب‌نشینی کردند و نظامیان سوری نیز ضمن تسلط بر این مناطق، به سمت شهر «ادلب» دست به پیشروی زدند.