داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار آویگدور-لیبرمن
لیبرمن: قدرت بازدارندگی اسرائیل از بین رفته است
۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی به فیلم لحظه فرار نخست وزیر این رژیم همزمان با به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک عسقلان واکنش نشان داد.

۸۰ روزی که برای نتانیاهو ۱۴ سال خواهد گذشت!
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۶

دور از انتظار نیست که نتانیاهو تمام تجربه و سیاست و نیرنگ‌های ۱۴ ساله را در ماه‌های پیش رو به میدان بیاورد. یاوه‌گویی‌های روزهای اخیر نفتالی بنت وزیر جنگ و کاتص وزیر خارجه نتانیاهو علیه ایران و مقاومت در منطقه می‌تواند شروع ماه‌های پرتنش از سوی نتانیاهو برای عبور از ۸۰ روز پیش رویش باشد.

سومین انتخابات کنست و ۱۰ نکته
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱

همان‌گونه که پیش‌بینی می‌شد گانتز (رهبر حزب آبی-سفید) هم مانند نتانیاهو نتوانست اکثریت کنست را با خود همراه کند و در تشکیل ائتلاف برای تشکیل دولت ناکام ماند.

چرا کابینه در اسرائیل شکل نگرفت؟
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷

اسرائیل حدود یک سال است درگیر تشکیل کابینه است. در اسرائیل دولت با ائتلاف احزاب در کنست(پارلمان) شکل میگیرد. در فروردین و شهریور امسال دو انتخابات کنست برگزار شده ولی با عدم توانایی تشکیل ائتلاف از سوی احزاب تاکنون دولت شکل نگرفته است.

پیش به سوی انتخابات سوم اسرائیل/ منتظر ماه‌های پر تنش باشیم!
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳

نتانیاهو نه‌تنها شش ماه دیگر به رغم در دست نداشتن اکثریت کنست، نخست‌وزیر می‌ماند بلکه این فرصت را در اختیار خواهد داشت تا با تنش‌آفرینی و جنجالی که طی ۱۳ سال در آن خبره شده است خود را از سقوط نجات دهد.دور از انتظار نیست که نتانیاهو تنش‌های منطقه‌ای خود علیه دمشق، بغداد و تهران هم ادامه دهد.

لیبرمن: انتخابات اسرائیل اجباری شود تا مردم سر عقل بیایند!
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹

امیدوارم در این دوره مسائل شفاف‌تر شوند. به نظرم باید مانند استرالیا قانونی تصویب کنیم که رای دادن اجباری شود، زیرا شرکت‌کنندگان خسته شده‌اند. امیدوارم اینگونه مردم بیشتری به عقل بیایند [و رای دهند]

فرار یک قدمی نتانیاهو از زندان عملیاتی می‌شود؟
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸

اسرائیل تایمز مدعی شده با پایان مهلت دو روزه ریولین(رئیس جمهور) به نتانیاهو و گانتز برای انجام مذاکرات اولیه برای تشکیل کابینه فراگیر و نتیجه بخش نبودن دیدارها؛‌ امروز نتانیاهو را مامور تشکیل کابینه خواهد کرد. در هر حال نتانیاهو برای تشکیل دولت حتما باید بتواند لیبرمن را راضی کند و قضاوت برای نخست وزیر شدن وی زود است.

لیبرمن؛ پوتین و نتانیاهو
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

حزب اسرائیل خانه ما خاستگاه اصلی‌اش  یهودیان راست گرای روسی است و شخص لیبرمن همانند نتانیاهو روابط بسیار خوبی با پوتین دارد. سفر روز قبل از انتخابات نتانیاهو به مسکو، این گمانه‌زنی‌ها را تقویت کرده است که توافق لیبرمن و نتانیاهو در واقعیت عملی شود.

لیبرمن با مخالفان نتانیاهو ائتلاف تشکیل می‌دهد؟
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶

لیبرمن: نه کنست را منحل می‌کنیم و نه انتخابات دوباره برگزار می‌شود.

نتانیاهو راهی زندان خواهد شد؟
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷

نظرسنجی شبکه ۱۳ اسرائیل در آخرین نظرسنجی خود (۱ سپتامبر) نشان می‌دهد که راست‌گرایان (بدون احتساب حزب لیبرمن) ۵۴ صندلی، آبی و سفید و چپ‌گرایان ۵۵ کرسی کسب خواهند کرد. این به این معنی است که راست‌گرایان بدون راضی کردن لیبرمن نمی‌توانند کابینه تشکیل دهند. لیبرمن ۱۱ کرسی بر اساس نظرسنجی‌ها کسب خواهد کرد.