داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دانشگاه
جزئیات ثبت نام رشته‌های بدون آزمون سال ۹۹ اعلام شد
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه اطلاعیه مربوط به پذیرش رشته‌های بدون آزمون در کنکور سراسری سال ۹۹ روز سه شنبه ۸ بهمن ماه منتشر می‌شود، گفت: ثبت نام در این رشته ها از ۲۰ اسفند ماه آغاز خواهد شد.

تخلفات علمی ۲ هزار دانشجو برای وزارت علوم محرز شد
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

مدیرکل حقوقی وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری گفت: تخلف علمی ۲ هزار دانشجو در زمینه مقاله و پایان‌نامه نویسی با استعلام از سازمان سنجش آموزش کشور و موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی برای وزارت علوم محرز شده است.

امکان ثبت نام مجدد در کنکور ارشد ۹۹ در نیمه بهمن ماه
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در نیمه بهمن ماه ۹۸ فرصت مجدد ثبت نام دارند.

نهادها از ظرفیت دانشگاه‌ها برای تقویت توان تولید بیشتر استفاده کنند
۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴

رییس جمهوری با توجه به شرایط تحریم در کشور با ابلاغ بخشنامه‌ای وزارتخانه‌ها و شرکت‌های تابعه دولتی یا وابسته به دولت را موظف کرد از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی برای تقویت توان تولیدی و خدماتی و حمایت از کالای ایرانی استفاده کنند.

بیانیه دفاتر بین‌الملل بسیج دانشگاه‌های کشور در محکومیت ترور شهید سلیمانی
۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲

جمعی از دفاتر بین‌الملل بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در بیانیه‌ای اعلام کردند: شهادت سردار سلیمانی همچون نهیبی ذات پلید آمریکا را فریاد زد تا خواب‌زدگان عالم را از خوش خیالی اعتماد به آمریکا بیدار کند.

اساتید دانشگاه: عقلانی‌ترین کار انتقام سخت است
۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹

ما فرزندان انقلابی‌تان در دانشگاه، عقلانی ترین اقدام را انتقامی سخت می دانیم و بر این باوریم که بی عملی، دشمن خونخوار را جسورتر می کند و در این راه، استاد و دانشجو، مرد و زن، اشاره‌تان را حتی به گوشۀ چشمی، انتظار می‌کشیم تا جامۀ رزم بپوشیم و در هر کجای عالَم که ولی‌امرمان فرمان دهد، با ندای عاشورایی لبیک یا حسین(ع)، به جهاد بپردازند

کدام دانشگاه‌ها در روز تشییع پیکر سردار سپهبد سلیمانی تعطیل است؟
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

بنابر تصمیم وزارت علوم، دانشگاه‌ها مختار هستند تا درباره تعطیلی در روز تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی تصمیم گیری کنند.

ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعات کلیه دانشجویان کشور
۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت از پیشنهاد ایجاد سامانه واحد برای دسترسی برخط به همه اطلاعات آموزشی پذیرفته شدگان و دانشجویان همه دانشگاه های کشور خبر داد.

چرا تعداد داوطلبان ارشد کم شده است؟
۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

در ۴ سال اخیر تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ۴۶ درصد کاهش یافته است.

۵۰ هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور تحصیل می‌کنند
۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

در سال جاری میلادی ۵۰/۴ هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند که از این ۵۰/۴ هزار دانشجو، ۷۸ درصد آنها در ۱۴ کشوری که در این نمودار آمده تحصیل می‌کنند.