داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ارتش-یمن
اقدامات ارتش یمن برای افزایش امنیت صنعاء
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

یک وبگاه یمنی اعلام کرد، پس از حملات دیروز ائتلاف سعودی به «نهم» در شمال شرق صنعا، دستوراتی برای ارتش یمن با هدف تقویت امنیت پایتخت صادر شده است.

انتقاد یمن از موضع دوگانه چین
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰

پس از ساقط شدن پهپاد چینی در شمال غرب یمن، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اعلام کرد، فروش این پهپادها عکس موضع علنی چین است که حملات به یمن را مردود می‌داند.

شکست مزدوران سعودی در محور عسیر
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸

نیروهای یمنی موفق شدند عملیات مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در محور عسیر را به شکست بکشانند.

حمله یمن به آرامکو نشانه اقتدار جبهه مقاومت است
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

مدیر مسئول روزنمه کیهان گفت: حمله ارتش یمن به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان نشانه اقتدار روزافزون نیروهای مقاومت منطقه و پایان دوره هژمونی آمریکا و متحدانش است.

موشک «زلزال ۱» یمن مواضع سعودی را درهم کوبید
۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع متجاوزان سعودی در جبهه «حیران» را به وسیله موشک بالستیک «زلزال ۱» هدف قرار دادند.

شلیک موشک «بدر ۱» یمن به فرودگاه «نجران» عربستان
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که ارتش و کمیته های مردمی این کشور به وسیله موشک بالستیک اهداف نظامی در فرودگاه «نجران» عربستان را هدف قرار داده اند.

عربستان از خاک یمن عقب کشید
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶

عربستان پس از پنجاه و دو ماه تجاوز به یمن مجبور به عقب‌نشینی شد و ۹۰ هزار مزدور را از یمن به مرزهای جنوبی خود در جهت مقابله با حملات انصارالله اعزام کرد.

عملیات جدبد انصارالله؛‌ نقطه عطفی در اقتدار یمن
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

ارتش یمن، بزرگ ترین عملیات پهپادی تاریخ خود را با بمباران بزرگ ترین منبع ذخایر استراتژیک نفتی عربستان سعودی به اجرا درآورد که طی آن، ۱۰ فروند پهپاد مسلح یمنی، این هدف منحصر به‌فرد را در عمق ۱۲۰۰کیلومتری خاک سعودی به آتش کشیدند که بر این اساس، وسعت، حجم و برد این حملات، تحول شگرفی در طول جنگ یمن به شمار می‌آید.این عملیات تاریخی، حامل پیام‌های متعددی برای طرف‌های مختلف است که به برخی از آن ها اشاره می‌شود.

جزئیات بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن علیه عربستان
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷

یگان پهپادی ارتش و انصارالله با ده فروند پهپاد تهاجمی مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌های دولت سعودی را در جنوب شرق این کشور و در نزدیکی مرز امارات هدف قرار داد.

انصارالله؛ گام به گام در مسیر تغییر راهبرد سعودی در یمن
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵

انصارالله دیروز در یک همایش رسانه ای موشک و پهپادهای جدیدی را رونمایی کرد. این اقدام انصارالله نشان داد که این جنبش در حال تداوم مسیر پیشرفت خود و مصمم به مجبور کردن سعودی ها به تغییر راهبرد است.