داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تجارت
تبادلات تجاری ایران با روسیه در چه سطحی است؟
۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

طی ۹ ماه امسال ۳۴ درصد از تجارت خارجی با اوراسیا را صادرات و ۶۶ درصد را واردات تشکیل داده که بیشترین سهم متعلق به روسیه و واردات از این کشور بوده است که اقلام عمده وارداتی از روسیه شامل روغن دانه آفتاب‌گردان، جو، ذرت دامی، محصولات نیمه تمام آهن یا فولاد، خطوط راه آهن، کاغذ روزنامه و گوشت می‌شود.

هند چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا در ۲۰۲۶ می‌شود
۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳

بر اساس پیش بینی مرکز تحقیقات اقتصادی و تجاری انگلیس، انتظار می رود هند در ۲۰۲۶ از آلمان پیشی گرفته و چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا باشد و در ۲۰۳۴ از ژاپن هم بالاتر آمده و سومین اقتصاد بزرگ دنیا شود.

وفاداری چشم بادامی ها به تجارت با ایران
۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵

بر اساس آخرین آمار سازمان توسعه و تجارت، ۲۵ درصد از صادرات غیرنفتی ایران به کشور چین صادر می‌شود.

گندم‌ روسیه هفته آینده راهی ایران خواهد شد
۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴

منابع تجاری گفتند: ایران در هفته‌های اخیر یک میلیون تن گندم از بازارهای بین‌المللی خریده است که خریدهای از روسیه هفته آینده روسیه را به مقصد ایران ترک خواهد کرد.

۲۰۱۹؛ سال شکست سیاست خارجی آمریکا
۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱

یک روزنامه انگلیسی نوشت، رویکرد دولت آمریکا در زمینه سیاست خارجی در سال ۲۰۱۹ بیشتر بر اساس منافع شخصی، خودشیفتگی و توئیت‌بازی رئیس‌جمهور بود تا روابط دیپلماتیک و قوانین بین‌المللی.

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا ۱۴۵ درصد کاهش یافت
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

میزان صادرات ایران به اتحادیه اروپا در ۹ماهه سال ۲۰۱۸ حدود ۸/۶ میلیارد یورو بوده که حالا در ۹ماهه امسال با کاهش ۹۴ درصدی به ۵۰۰ میلیون یورو رسیده است

ضرورت ترجمه رسمی مدارک جهت ثبت شرکت خارج از کشور
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶

افراد زیادی برای سرمایه گذاری در خارج از کشور شرکت های تجاری ثبت می کنند برخی به دلیل محدودیت های ایران در تبادلات و معاملات بین المللی و برخی برای دریافت اقامت در کشورهای دیگر و یا توسعه کسب و کار خود در کشورهای نزدیک ایران و یا در سایر کشورهایی که شرایط ثبت کشور در آن مناسب باشد و مالیات زیادی بر درآمد نداشته باشد اقدام به ثبت کشور می کنند.

سندروم تُنگ ماهی در فهم و حل مساله FATF
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

رنه دکارت، فیلسوف فرانسوی معتقد بود نائل‌شدن به حقیقت، جز از طریق تمرکز ذهن و تعمق طولانی بر ریزترین جزئیات ممکن نیست. مراد از فروکاست‌گرایی و تقلیل‌گرایی که نخستین‌بار توسط او مطرح شد، این بود که می‌توان پدیده‌های پیچیده را به اجزای تشکیل‌دهنده آنها تقسیم کرد، هر جزء را واکاوید و فهمید و سپس با سرهم کردن فهم‌های جزئی، به فهم کل نائل شد.

کوله‎‌بران قدم در عرصه تجارت گذاشتند
۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

کوله‌بران می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه جامع تجارت و احراز صلاحیت از سامانه مرزنشینان، با نقش "کوله‌بر" اقدام به ثبت‌سفارش تعرفه‌های مجاز خود کنند.

آمریکا نگران توسعه روابط تجاری چین با پاکستان است
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵

درحالی که آمریکا نگران توسعه روابط چین با پاکستان است معاون رئیس جمهور آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی مدعی شد پروژه چند میلیارد دلاری کریدور اقتصادی چین-پاکستان به مردم پاکستان آسیب می رساند.