داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فضای-مجازی
تبعات رها کردن کودک در فضای مجازی
۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰

یک روانشناس گفت: منبع امنیت کوکان پدر و مادر هستند و از آنجایی که در زمان مطرح شدن اخبار منفی، سخنان والدین بوی نگرانی و استرس می دهد، تمام امنیت فرزندان مختل می شود.

واکنش روحانی به اقدام رییسی
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳

حسن روحانی به اقدام رییس قوه‌ قضاییه در صدور بخشنامه در حوزه فضای مجازی واکنش نشان داد.

اشاره کنندگان به عدد ۵۲، عدد ۲۹۰ را به خاطر داشته باشند
۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴

رئیس جمهور کشورمان تاکید کرد: کسانی که به عدد ۵۲ اشاره می‌کنند، باید عدد ۲۹۰ را هم به یاد داشته باشند. پرواز شمار ۶۵۵ ایران‌ایر.

اختصاص ۶۲ میلیارد ریال به رصد فضای مجازی
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶

در لایحه پیشنهادی دولت در بودجه سال ۹۹، به مرکز ملی فضای مجازی ۱۵۷ میلیارد ریال بودجه اختصاص می یابد که از این میزان، حدود ۶۲ میلیارد ریال را باید برای نظارت و رصد فضای مجازی کشور هزینه کند.

رئیس قوه قضائیه: فضای مجازی باید مدیریت شود
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳

رئیس قوه قضائیه گفت: فضای مجازی باید مدیریت شود و مصون‌سازی و صیانت‌بخشی از جوانان اتفاق بیفتد که در پرتو ارتباط با خدا و نماز است.

پخش فوتبال در فضای مجازی پولی شد
۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

با اعلام سازمان لیگ فوتبال ایران، کارگزار پخش اینترنتی فوتبال مشخص شد. بر این اساس تمامی سایت‌های اینترنتی برای پخش مسابقات فوتبال لیگ برتر از این پس باید با این شرکت به توافق برسند.

اکانت فیک روش منافقین است/ بسیج هیچ اکانت فیکی در شبکه‌های اجتماعی ندارد
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اعلام اینکه هیچگاه در سازمان بسیج «اکانت فیک» برای فعالیت در شبکه های اجتماعی ساخته نشده است اظهار داشت: در شبکه های اجتماعی اصلا اکانت فیک نداریم، علاوه بر این هم حتی اینکه عده ای را استخدام کرده و پشتیبانی مالی کنیم که در فضای مجازی فعالیت داشته باشند، به هیچ عنوان این اقدام را انجام نداده و نیازی به این اقدام نداریم.

صد میلیون وسیله متصل به اینترنت در ایران است
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: در حال حاضر صد میلیون وسیله و ابزار در ایران به اینترنت متصل است.

اینستاگرام از هفته آینده نمایش تعداد لایک‌ها را در آمریکا مخفی می‌کند
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

گزارش جدید انجمن بهداشت عمومی انگلیس نشان می‌دهد براساس رتبه بندی‌ها، اینستاگرام با بیشترین تأثیر منفی در لیست قرار گرفت. اپلیکیشن «اسنپ‌چت» نیز دومین رتبه در پلتفرم‌ها را داشت که تأثیر منفی بر روی سلامت روان جوانان می‌گذارد و پس از آن فیس‌بوک در این رتبه‌بندی قرار گرفته است.

قوانین بالادستی در عرصه مداحی بسیار ضعیف است
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه این سازمان نظارت لازم را دارد تا مانع ایجاد این انحرافات شود، گفت: قوانین بالادستی ما در این موضوع بسیار ضعیف است. شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۶۰۳ خود مصوبات خوبی داشت. البته نیاز است در دولت و مجلس شورای اسلامی نیز باید لوایحی مصوب شود که در این راستا در حال پیگیری هستیم تا کسوت‌ها رسمیت پیدا کنند.