داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سحر-دانشور
لشکرکشیِ مجازیِ تتلو
۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱

تتلو همه اینها هست و نیست، او کسی است که در پی دیده شدن است و در پیوندی خاص با نوجوانانی که آنها هم عطشِ دیده شدن دارند، به هویتی خاص دست یافته است.

گوشت قربونی این وسط زن‌هایند
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷

ما می‌خواستیم بگوئیم رسانه‌ها در چنبره عدهای خاصند که در بزنگاه‌های خاص به یادِ چیزهای خاصی می‌افتند. آنها و مسئولین و نمایندگان مجلس به خوبی می‌دانند کی و چه وقت زبان باز کنند و حرف بزنند! درست مثل همین دیروز، روز عاشورایی که یادشان افتاد دختری خودش را به خاطر ورزشگاه رفتن آتش زده.

تاملی بر نسبت ترس از رسانه و اقداماتِ مسئولین؛ در حاشیه ماجرای ازدواج دختر ۹ ساله بهمئی
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸

فیلمی از عقدِ دختر 9 ساله با جوانی 22 ساله منتشر می شود، در کمترین زمان ممکن مرزهای فضای مجازی را در می نوردد، کار به معاونت زنان ریاست جمهوری و توئیت و توئیت بازی می رسد، رسانه های آنور آب هم که طبق معمول پاچه ورکشیده از آب ها عبور می کنند و وسط معرکه ظاهر می شوند.

تبر بر دوشِ «قدیس» است
۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

ما امروز به‌تمامی شاهدِ تجلیِ نفسانیتی در رسانه‌ها هستیم که شاملو پیامبرِ اصلی و مظهرِ جدی‌اش بود، نفسانیتِ شاملو، این قدیسِ ادبیات، به تبری علیه خودش نیز بدل شده است و او همان بتِ بزرگی است که دیگر بت‌ها را شکسته و تبر بر دوشش خوش نشسته است. «اگر نیما را حوالت گویِ تاریخِ نفسانیتِ جدید بدانیم، شاملو مظهرِ این نفسانیت است.»

ساختن «گاندو» نیازمند پوست کلفتی است
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴

باید توجه داشت اگر جمهوری اسلامی رخدادها و پرونده‌های مورد نظر را روایت نکند و هنرمندان انقلاب اسلامی در این گام سستی کنند، گفتمان رقیب منفعل نبوده و نیست. در موضوعات مختلف و چالشی که از ابتدایِ انقلاب تا به حال با آن‌ها مواجه بوده‌ایم، مخاطب بیشتر روایت‌های رقیب را شنیده، خوانده و دیده است تا روایت انقلاب اسلامی را. باید بتوان با توان هرچه بیشتر به سمتِ روایت وقایع مختلف رفت.

از مافیای بایکوت و برخورد تا چرخه تولید آثار ضعیف
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲

تجربه گاندو نشان داد، باوجود همه موانع می‌توان با شناسایی سوژه‌های ناب در تاریخِ معاصر و تولید آثارِ قابل‌توجه هم می‌توان بحرانِ مخاطب سینما و تلویزیون را حل کرد و هم زمینه آگاهی بخشی به لایه‌های مختلف اجتماعی را فراهم آورد.

تاملی در دغدغه‌های روزمره توئیتری و فروغ فرخزاد
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

گویی فروغ از آینده می گفت، از آدمهایی که سعی می کنند خود را بسیار دغدغه مند، مطلع و پیشرو نشان دهند، از روزهایی که «دغدغه» و «دغدغه مندی» مثل دستمال و فندک و خودکار توی جیبِ آدم جابه جا می شود، در قالب یک «گوشیِ تلفنِ همراه»، در ازدحامِ میکده توئیتر!

حاشیه‌ای بر انتخاب «حدادعادل» به عنوان چهره ادبی سال
۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

خبرِ انتخاب غلامعلی حدادِ عادل به عنوان چهره ادبی سال، در اهالی ادبیات، فرهنگ، رسانه و فعالین شبکه‌های مجازی (که معمولاً در نقشِ پیشتازانِ واکنش به موضوعات مختلف ظاهر شده و می‌شوند) واکنش خاصی در پی نداشت.

آبگوشت خوری بر سفره سیاست
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵

هر فردِ آشنا با «بحرانِ سیاست زدگی» در فضای جامعه ایران می تواند آثار و نتایجِ انتشار عکسی مشترک از این سه چهره در فضای مجازی را پیش بینی کند. سادگی است اگر این تصویر را تصویری معمولی بدانیم و یا تصور کنیم آن سه تن هیچ قصدی از انتشار عکس نداشته، در نتیجه انتظارِ واکنش از میان لایه های مختلف مردم و فعالان رسانه ای نیز نداشتند