داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار عدالت
برای تحقق دولت جوان حزب‌اللهی چه کنیم؟
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷

در فرایند مطالبه‌گری باید توجه کرد که عدالت‌خواهی کلی بی‌فایده است. دو سطح دیگر در عدالت‌خواهی داریم: یکی اصلاح سازوکارها و ساختارهای مولّد بی‌عدالتی و دیگری پرداختن به مصادیق بی‌عدالتی. باید بین این دو سطح رفت‌وآمد کرد.

سردار جلالی: مفسدین اقتصادی ستون پنجم دشمن هستند
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴

سردار جلالی: مفسدین اقتصادی ستون پنجم دشمن هستند، تاکید کرد: دفاع از سفره و معیشت مردم باید در اولویت باشد و سیستم هوشمندی برای حمایت از اقشار مختلف مردم داشته باشیم. از سویی باید با مفسد، فاسد و مفسده مقابله کرد. خوشبختانه شمشیر عدالت توسط قوه قضائیه بلند شده است. ممکن است برخی هم از مقابله با فساد بدشان بیاید، ولی باید با مفسدین اقتصادی مقابله قاطع، شفاف، به موقع و به دور از سیاسی کاری کرد. با هر مفسدی در هر مقامی برخورد کرد و در این زمینه نباید دوقطبی سیاسی ایجاد کرد.

در چه شرایطی گرفتار بلا و مصیبت می‌شویم؟
۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰

در چه شرایطی برانسان بلا نازل می‌شود؟ و او گرفتار سختی و مصیبت می‌شود؟ حکمت خدا در نزول بلا چیست؟ و چه گناهانی باعث نزول بلا می‌شود؟ پاسخ این سوالات را در این مطلب بخوانید.

احمد توکلی: بسیاری از مسئولین، از مردم می‌ترسند، ولی از خدا نه!
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶

رئیس هیئت‌مدیره موسسه دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: برخی از کارگزاران حکومت، از مردم می‌ترسند، ولی از خدا نمی‌ترسند.

عدالتخواهی مصداقی باید بر مبنای اخلاق و نظریه عدالت دینی باشد
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

فعالیت‌های عدالتخواهانه از سوی برخی در سال‌های اخیر، بیشتر از آنکه منجر به افزایش مطالبه‌گری در حوزه عدالت شود، گفتمان‌های چپ فکری و سیاسی را احیا کرده است. از طرفی یکی از مطالبات مهم رهبر معظم انقلاب در سال‌های بعد از انقلاب، تحقق بیش از پیش عدالت و نهادینه‌شدن آن در ساختار جمهوری اسلامی بوده است.

نهاد علم برای شفافیت سیاست در ایران چه ایده‌ای دارد؟
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳

دهمین صفحه از فصل سیزدهم مجلۀ تصویری «زاویه» با موضوع «شفافیت در نهاد سیاست» چهارشنبه 10مهرماه1398 در شبکه چهار سیما ورق خورد. دکتر بهاره آروین، استادیار جامعه‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس و رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند در شورای اسلامی شهر تهران و دکتر سیداحسان خاندوزی، استادیار گروه برنامه‌ریزی و توسعه اقتصادی دانشگاه علامه طباطبایی و عضو هیئت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت، میهمانان این هفتۀ حبیب رحیم‌پور ازغدی، سردبیر و مجری‌کارشناس برنامه زاویه بودند.

قربانزاده: اصلاح‌طلبان به‌دنبال احیای خود در سال ۱۴۰۰ هستند
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

عضو ارشد جمعیت پیشرفت و عدالت گفت: جریان اصلاح‌طلبی به‌دنبال این است که خود را در سال ۱۴۰۰ احیا کند به همین جهت خود را در جایگاه اپوزیسیون دولت قرار می‌دهد و این یعنی کلید زدن سیاست سیب‌زمینی داغ.

قورباغه چشم‌زرد و کرکس مصری یا...؟!
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

رسانه‌های جهانی پر شده است از تصاویر این دخترک که معصومانه به جهانیان درباره ضربه‌ای که به محیط زیست می‌زنند، هشدار می‌دهد. جهان چه جای زیبا و عادلانه‌ای است! دخترکی می‌تواند در برابر سران یک سوم کشورهای دنیا سخنرانی کرده و آنها را بازخواست کند و بگوید «چطور رویتان می‌شود؟» این سؤال خوبی است. اما گویا فقط دخترک چشم آبی سوئدی حق دارد آن را بپرسد و رسانه‌های جهان نیز آن را تکرار کنند.

مردم می‌پرسند چرا مسئولی که راه را برای سلطان سکه باز کرد محاکمه نمی‌شود؟
۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴

مدیرمسئول اسبق کیهان گفت: وقتی سلطان سکّه محاکمه شد برای همه سؤال پیش آمد که مسئولی که در بانک مرکزی، راه را باز کرد تا این آقا بیاید سوءاستفاده کند، کجاست و چرا محاکمه نمی‌شود؟

موضوع فلسطین مصداق بی عدالتی بین المللی است
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

در پیام ظریف به مناسبت روز جهانی صلح آمده است عدم حل مساله فلسطین بعد از بیش از ۷ دهه اشغال از جمله مصداق‌های بارز بی عدالتی فاحش در عرصه بین المللی است.