مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر: تکمیل سرمایه نقدی بانک، ظرف هشت ماه عملیاتی می‌شود

سیامک دولتی

سیامک دولتی در گفتگو با «نسیم» افزود: در حال حاضر سرمایه پرداخت شده بانک قرض الحسنه مهر ایران ۸۲۰۰ میلیارد ریال بوده که طبق مهلت هشت ماهه، سرمایه این بانک به رقم اسمی ۱۵ هزار میلیارد ریال خواهد رسید

مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، بدون اشاره به رقم سود، از شناسایی سودی مناسب در مجمع سالانه اخیر بانک متبوع خود خبر داد و به نسیم اعلام داشت که بخش مهمی از سود کسب شده برای تکمیل سرمایه این بانک اختصاص خواهد یافت.

سیامک دولتی افزود که در حال حاضر سرمایه پرداخت شده بانک قرض الحسنه مهر ایران 8200 میلیارد ریال بوده که طبق مهلت هشت ماهه مجمع، سرمایه این بانک به رقم اسمی یعنی 15 هزار میلیارد ریال خواهد رسید.

نائب رئیس هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت که در فرصت هشت ماهه باقیمانده، باید رقم 6800 میلیارد ریال توسط سهامداران تودیع و تامین سرمایه نهایی صورت گیرد.

" بانک قرض الحسنه مهر ایران، با سرمایه اسمی اولیه 15 هزار میلیارد ریال و با مشارکت ده بانک بزرگ کشور در سال 1386 راه اندازی شده که سهامداران این بانک مشتمل بر چهار بانک مشمول اصل 44 "صادرات، ملت، تجارت و رفاه کارگران" بوده که بر این لیست نیز باید شش بانک دولتی " ملی، سپه، صنعت و معدن، توسعه صادرات؛ کشاورزی و مسکن" را هم افزود."

وی، به برنامه ریزی و مهیا سازی مقدمات راه اندازی ""Call Center هم اشاره داشت و به نسیم افزود که برنامه این اقدامات تهیه شده و به زودی اجرایی خواهند شد.

دولتی با بیان اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران خدمات خود را در بستر "Core banking" ارائه می دهد تصریح کرد که این سیستم Core، از سال ابتدائی تاسیس بانک مورد استفاده قرار گرفته و در حال ارتقاء به نسخه جدیدتر بوده تا سرعت خدمات دهی افزایش یابد.

وی،به تغییر وضعیت این بانک از سهامی خاص به عام پس از تکمیل سرمایه هم اشاره داشت و افزود که در حال حاضر، اساسنامه جدید بانک تهیه و مورد تایید هم قرار گرفته که در فرصت هشت ماهه باقیمانده تغییر وضعیت آن نیز اجرائی و بانک قرض الحسنه با اساسنامه جدید، تحرک بیشتری در شبکه بانکی کشور خواهد داشت.

دولتی، درعین حال، از رشد 10 درصدی جذب منابع در این بانک در سه ماهه نخست امسال در قیاس با پایان سال گذشته خبر داد و اعلام داشت که تسهیلات دهی این بانک هم در سه ماه امسال در مقایسه با سال گذشته 8 درصد رشد کرده است.

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اقساط بازگشتی مسکن مهر، سقف بالای سر ۱۳ میلیون روستایی
راهکارهایی برای مقاوم‌سازی بافت فرسوده روستایی
اختصاص ۶۵۳۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی در بودجه ۹۸
اشتغال‌زایی پایدار  با بهبود فضای کسب‌وکار یا پول‌پاشی؟
مهدی غضنفری وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت
دولت روحانی مرد مقابله با تحریم و شرایط سخت نیست
عدنان موسی‌پور، رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران
تحریم‌های خارجی را دور می‌زنیم با تحریم‌های داخلی چه کنیم؟
داود سوری استاد اقتصاد دانشگاه شریف
توان اجرایی و بار علمی دولت در حال کاهش است
رئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران
گوشت ۹۰ هزار تومانی تقصیر نهادهای نظارتی است
روایت حسین راغفر، استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا از برخی اتفاقات عجیب در اقتصاد کشور؛‌
جایی که آب نیست، پتروشیمی ساخته‌اند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین