مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر: تکمیل سرمایه نقدی بانک، ظرف هشت ماه عملیاتی می‌شود

سیامک دولتی

سیامک دولتی در گفتگو با «نسیم» افزود: در حال حاضر سرمایه پرداخت شده بانک قرض الحسنه مهر ایران ۸۲۰۰ میلیارد ریال بوده که طبق مهلت هشت ماهه، سرمایه این بانک به رقم اسمی ۱۵ هزار میلیارد ریال خواهد رسید

مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، بدون اشاره به رقم سود، از شناسایی سودی مناسب در مجمع سالانه اخیر بانک متبوع خود خبر داد و به نسیم اعلام داشت که بخش مهمی از سود کسب شده برای تکمیل سرمایه این بانک اختصاص خواهد یافت.

سیامک دولتی افزود که در حال حاضر سرمایه پرداخت شده بانک قرض الحسنه مهر ایران 8200 میلیارد ریال بوده که طبق مهلت هشت ماهه مجمع، سرمایه این بانک به رقم اسمی یعنی 15 هزار میلیارد ریال خواهد رسید.

نائب رئیس هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت که در فرصت هشت ماهه باقیمانده، باید رقم 6800 میلیارد ریال توسط سهامداران تودیع و تامین سرمایه نهایی صورت گیرد.

" بانک قرض الحسنه مهر ایران، با سرمایه اسمی اولیه 15 هزار میلیارد ریال و با مشارکت ده بانک بزرگ کشور در سال 1386 راه اندازی شده که سهامداران این بانک مشتمل بر چهار بانک مشمول اصل 44 "صادرات، ملت، تجارت و رفاه کارگران" بوده که بر این لیست نیز باید شش بانک دولتی " ملی، سپه، صنعت و معدن، توسعه صادرات؛ کشاورزی و مسکن" را هم افزود."

وی، به برنامه ریزی و مهیا سازی مقدمات راه اندازی ""Call Center هم اشاره داشت و به نسیم افزود که برنامه این اقدامات تهیه شده و به زودی اجرایی خواهند شد.

دولتی با بیان اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران خدمات خود را در بستر "Core banking" ارائه می دهد تصریح کرد که این سیستم Core، از سال ابتدائی تاسیس بانک مورد استفاده قرار گرفته و در حال ارتقاء به نسخه جدیدتر بوده تا سرعت خدمات دهی افزایش یابد.

وی،به تغییر وضعیت این بانک از سهامی خاص به عام پس از تکمیل سرمایه هم اشاره داشت و افزود که در حال حاضر، اساسنامه جدید بانک تهیه و مورد تایید هم قرار گرفته که در فرصت هشت ماهه باقیمانده تغییر وضعیت آن نیز اجرائی و بانک قرض الحسنه با اساسنامه جدید، تحرک بیشتری در شبکه بانکی کشور خواهد داشت.

دولتی، درعین حال، از رشد 10 درصدی جذب منابع در این بانک در سه ماهه نخست امسال در قیاس با پایان سال گذشته خبر داد و اعلام داشت که تسهیلات دهی این بانک هم در سه ماه امسال در مقایسه با سال گذشته 8 درصد رشد کرده است.

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

۷ نکته درباره قطعنانه ۲۴۶۲ شورای امنیت و FATF

قطعنامه ۲۲۶۴ شورای امنیت تحقیقا هیچ ارتباطی به ایران ندارد و اگر کسانی سعی کنند آن را دستاویزی برای اعمال فشار به مجمع تشخیص برای تصویب دو کنوانسیون پالرمو و CFT نمایند، به اتهام اقدام علیه منافع و امنیت کشور باید مورد تحقیقات قضایی قرار گیرند.

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین