یاسر جلالی:

زمان آن رسیده که همه بگویند چه نسبتی با انقلاب دارند

یاسر جلالی

یاسر جلالی با بیان اینکه اکنون زمان آن رسیده که همه باید بگویند چه نسبتی با انقلاب دارند، گفت: روحانی به‌خوبی می‌داند که حتی دم زدن از اسلام انقلابی، برای جریانی که او نمایندگی می‌کند، خودکشی است؛ او باید اثبات کند که دوره انقلابی‌گری تمام شده است و کدخدا باور کند که جریانی در کشور واقعاً به دنبال تغییر است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سید یاسر جلالی نوشت:

من از آقای رئیس‌جمهور ممنونم ...

کاش آقای روحانی همیشه این‌چنین شفاف سخن بگوید. همه باید تلاش کنند که تا جای ممکن این صحبت‌ها به گوش آحاد مردم ایران برسد. نه تنها مردم ایران بلکه مستضعفین عالم باید این حرف‌ها را بشنوند. بگذارید همه بدانند در ایران دو نظر و دو دیدگاه کلان وجود داردکه نقاط تمایز خیلی عمیقی با هم دارند و از منشأ، منبع و مرجع فکری تا منش، روش و مدل کاری، مقابل هم هستند. باید تلاش کرد که همه بدانند آنچه آقای روحانی و دولتش در حال پیاده‌سازی آن هستند، ولو به نام اسلام و با لباس اسلام هم باشد، با آنچه امام خمینی (قدس سره) و رهبر انقلاب در قالب اسلام ناب و اسلام انقلابی به دنبال آن بوده‌اند، نسبتی ندارد.

صحبت‌های امروز آقای روحانی نشان می‌دهد، منشور روحانیت امام خمینی (قدس سره)، روایت گذشته نیست بلکه انذار برای آینده، ناطق و همیشه زنده است و در هر عصری مصداق دارد.

آقای رئیس‌جمهور بیش از این باید از خود و تفکراتشان بگوید. باید بگوید که زبان انگلیسی مسئله اصلی نیست بلکه اصل مسئله فکر انگلیسی و عمل آمریکایی است.

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، امروز به‌صراحت از اسلام انقلابی تبری می‌جوید. این اتفاق از این جهت که امروز کسانی مسئولیت‌های مهم کشور را بر عهده گرفته‌اند، اعتقادی به اصول و محکمات آن ندارند، تأسف‌آور است؛ اما در افق کلان، آن را باید مبارک دانست. چقدر باید تلاش می‌شد که همین چند جمله امروز جناب آقای روحانی برای خوش‌بینان جناح مؤمن و انقلابی که لیوان خالی را پر می‌بینند، تبیین و اثبات شود؟!

حسن روحانی به‌خوبی می‌داند که حتی دم زدن از اسلام انقلابی، برای جریانی که او نمایندگی می‌کند، خودکشی است. او باید اثبات کند که دوره انقلابی‌گری تمام شده است و کدخدا باور کند که جریانی در کشور واقعاً به دنبال تغییر است.

با تدبیر رهبر انقلاب و تنظیم شاخص‌ها بر اساس انقلابی بودن یا نبودن، خط شفافی ترسیم شده است از دوگانه‌های قراردادی رها شده‌ایم؛ دمیده شدن مستمر روح انقلابی، تکرار پرتعداد واژه عمیق و پرمفهوم «انقلابی»، تبیین شاخص‌های انقلاب و تأکید پربسامد یک سال اخیر رهبری، دیگران را نیز وادار به واکنش خواهد کرد. اکنون زمان آن رسیده است که همه باید بگویند چه نسبتی با انقلاب دارند. زمین بازی به گونه‌ای طراحی شده است که بالاخره مواضع باید شفاف شود.

به نظر می‌رسد کار به نقطه پایان نزدیک شده و چه خوب است که دولتی که نماد ناکارآمدی و ناکامی و پایمال کردن عزت ملت است، به‌صراحت می‌گوید انقلابی نیست. این مایه فخر اسلام انقلابی و موجب سربلندی انقلاب اسلامی است...

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
درخواست مجوز روحانی برای جبران خسارات سیل
اجازه رهبر انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی
دلار آمریکا حکم ارز قاچاق پیدا می‌کند
حذف دلار از معاملات خارجی +متن طرح نمایندگان مجلس
۵ اقدام لازم برای مقابله با سیاست جدید امریکا
هدف ترامپ از «تروریست» اعلام کردن «سپاه» چیست؟
تاملی بر انتخاب نام و شعار امسال
چرا سال «رونق تولید»؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
مصاف توحید و طاغوت اجتناب ناپذیر است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین