یاسر جلالی:

زمان آن رسیده که همه بگویند چه نسبتی با انقلاب دارند

یاسر جلالی

یاسر جلالی با بیان اینکه اکنون زمان آن رسیده که همه باید بگویند چه نسبتی با انقلاب دارند، گفت: روحانی به‌خوبی می‌داند که حتی دم زدن از اسلام انقلابی، برای جریانی که او نمایندگی می‌کند، خودکشی است؛ او باید اثبات کند که دوره انقلابی‌گری تمام شده است و کدخدا باور کند که جریانی در کشور واقعاً به دنبال تغییر است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سید یاسر جلالی نوشت:

من از آقای رئیس‌جمهور ممنونم ...

کاش آقای روحانی همیشه این‌چنین شفاف سخن بگوید. همه باید تلاش کنند که تا جای ممکن این صحبت‌ها به گوش آحاد مردم ایران برسد. نه تنها مردم ایران بلکه مستضعفین عالم باید این حرف‌ها را بشنوند. بگذارید همه بدانند در ایران دو نظر و دو دیدگاه کلان وجود داردکه نقاط تمایز خیلی عمیقی با هم دارند و از منشأ، منبع و مرجع فکری تا منش، روش و مدل کاری، مقابل هم هستند. باید تلاش کرد که همه بدانند آنچه آقای روحانی و دولتش در حال پیاده‌سازی آن هستند، ولو به نام اسلام و با لباس اسلام هم باشد، با آنچه امام خمینی (قدس سره) و رهبر انقلاب در قالب اسلام ناب و اسلام انقلابی به دنبال آن بوده‌اند، نسبتی ندارد.

صحبت‌های امروز آقای روحانی نشان می‌دهد، منشور روحانیت امام خمینی (قدس سره)، روایت گذشته نیست بلکه انذار برای آینده، ناطق و همیشه زنده است و در هر عصری مصداق دارد.

آقای رئیس‌جمهور بیش از این باید از خود و تفکراتشان بگوید. باید بگوید که زبان انگلیسی مسئله اصلی نیست بلکه اصل مسئله فکر انگلیسی و عمل آمریکایی است.

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، امروز به‌صراحت از اسلام انقلابی تبری می‌جوید. این اتفاق از این جهت که امروز کسانی مسئولیت‌های مهم کشور را بر عهده گرفته‌اند، اعتقادی به اصول و محکمات آن ندارند، تأسف‌آور است؛ اما در افق کلان، آن را باید مبارک دانست. چقدر باید تلاش می‌شد که همین چند جمله امروز جناب آقای روحانی برای خوش‌بینان جناح مؤمن و انقلابی که لیوان خالی را پر می‌بینند، تبیین و اثبات شود؟!

حسن روحانی به‌خوبی می‌داند که حتی دم زدن از اسلام انقلابی، برای جریانی که او نمایندگی می‌کند، خودکشی است. او باید اثبات کند که دوره انقلابی‌گری تمام شده است و کدخدا باور کند که جریانی در کشور واقعاً به دنبال تغییر است.

با تدبیر رهبر انقلاب و تنظیم شاخص‌ها بر اساس انقلابی بودن یا نبودن، خط شفافی ترسیم شده است از دوگانه‌های قراردادی رها شده‌ایم؛ دمیده شدن مستمر روح انقلابی، تکرار پرتعداد واژه عمیق و پرمفهوم «انقلابی»، تبیین شاخص‌های انقلاب و تأکید پربسامد یک سال اخیر رهبری، دیگران را نیز وادار به واکنش خواهد کرد. اکنون زمان آن رسیده است که همه باید بگویند چه نسبتی با انقلاب دارند. زمین بازی به گونه‌ای طراحی شده است که بالاخره مواضع باید شفاف شود.

به نظر می‌رسد کار به نقطه پایان نزدیک شده و چه خوب است که دولتی که نماد ناکارآمدی و ناکامی و پایمال کردن عزت ملت است، به‌صراحت می‌گوید انقلابی نیست. این مایه فخر اسلام انقلابی و موجب سربلندی انقلاب اسلامی است...

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

برنامه «عصر جدید» محصول چیست؟!

«عصرجدید» رسانه در «وضعیت الاکلنگی»

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

راهکار بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی، ساخت پالایشگاه‌های این مواد است که با تبدیل میعانات به مواد با ارزش‌افزوده و امکان صادرات بیشتر موجب رفع معضل انبار آن‌ها هم می‌شود.

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نتیجه بررسی مرکز پژوهش‌های مجلس درباره برجام
الزامات FATF شرایط اقتصادی را بدتر می کند
در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد
فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران
رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی:
دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند
پیام رهبر انقلاب به مناسبت شهادت پاسداران انقلاب
ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه
بیانیه راهبردی رهبر حکیم انقلاب در آغاز دهه پنجم انقلاب
گام دوم انقلاب اسلامی
نگاهی به دستاوردهای انقلاب کبیر اسلامی ملت ایران
حاصل چهل سال
رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان نهاجا:
مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نخواهد افتاد
جزئیات و چگونگی نحوه اجرای عفو و تخفیف مجازات‌ محکومان اعلام شد
عفو بزرگ
محمد جواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
اینستکس همان ساز و کار نفت در برابر غذاست
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین