موسسان اتحادیه اروپا: مذاکرات جدایی انگلیس سریع‌تر آغاز شود

انگلیس

شش کشور اصلی و موسس اتحادیه اروپا از بریتانیا خواستند تا مذاکرات برای جدایی را در اسرع وقت آغاز کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»،تسنیم نوشت: 6 کشور اصلی و موسس اتحادیه اروپا که در برلین درباره خروج بریتانیا نشست برگزار کرده‌اند از بریتانیا خواستند تا مذاکرات برای جدایی از اتحادیه اروپا را در اسرع وقت آغاز کند.

به دنبال رای مردم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، وزرای خارجه شش کشور اصلی موسس این اتحادیه، به منظور بررسی این تصمیم و اتخاذ اقدامات احتمالی در برلین جمع شدند.

در نشست امروز وزرای خارجه آلمان، فرانسه، ایتالیا، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند، «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان و «ژان مارک ایرو» همتای فرانسوی وی طرح مشترکی را مطرح کردند که بر اساس آن انسجام اتحادیه اروپا حفظ شود و موارد مشابه آنچه که در انگلیس رخ داد، تکرار نشود.

فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه آلمان امروز (شنبه) همزمان با شرکت در مذاکرات بحران اعلام کرد که اتحادیه اروپا از عهده شوک خروج بریتانیا از این اتحادیه برخواهد آمد.

وزیر خارجه آلمان گفت: مطمئن هستم که این کشورهای نیز می‌توانند این پیام را ارسال کنند که ما اجازه نمی‌دهیم کسی اروپا را از ما بگیرد.

وزیر امور خارجه فرانسه به خبرنگاران گفت: «خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باید هر چه سریع‌تر صورت بگیرد.»

وی افزود: «به نفع همه است که مذاکرات درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هر چه سریعتر آغاز شود.»

ایرو همچنین گفت: «فشار بر دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس (برای آغاز هر چه سریعتر مذاکرات درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) در نشست سران اروپا که روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار می شود، بسیار شدید خواهد بود.»

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان هم در همین چهار چوب روز دوشنبه میزبان رئیس جمهور فرانسه، نخست وزیر ایتالیا و رئیس اتحادیه اروپا خواهد بود.

ارسال نظر

روایت رئیس انجمن صنایع همگن و قطعات خودرو از تفاوت تحریم‌های ۹۰-۹۱ و ۹۷

اکنون هم تحریم خارجی هستیم هم داخلی

یادداشت مدیر شبکه ۳ در تقدیر از دکتر کدخدایی

آن هایی که در روزهای اخیر بیننده برنامه جسورانه "بدون توقف" از شبکه سه بوده اند، حتما شاهد پرسش و پاسخ جسورانه و بدون سانسور نفر دوم شورای نگهبان (آقای دکتر کدخدایی) با منتقدان جوان خود از طیف های مختلف بوده اند. به ویژه که شورای نگهبان همیشه از کانون های حملات رسانه های منتقد و البته معاند بوده است. اما ایشان با جسارتی مثال زدنی، بسیار صادقانه، با متانت و با سعه صدر پاسخ سوالات و مطالبات جوان ها را دادند

وزارت نفت بعد از تحریم‌ها نیز نفت را در بورس عرضه کند

محمدرضا سبزعلیپور با اشاره به ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس گفت: اگر بخش خصوصی زیرساخت‌هایش را برای فروش درازمدت ایجاد کرد، تضمینی برای عرضه‌های نفت، بعد از تمام شدن جنگ اقتصادی وجود داشته باشد. سرمایه و پول امنیت می‌خواهد. باید برای کسانی که میخواهند در این زمینه فعالیت کنند، محیطی امن فراهم کنیم.

اروپا زندانبان برجام است

یک منتقد برجام اظهار داشت: از روز 13 اسفند 93 و چهار ماه پیش از «امضای» برجام به من اخطار کتبی دادند، در نتیجه تا پس از «اجرای » برجام نتوانستم اظهار نظری کنم.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین