در سخنران روز جهانی قدس مازندران مطرح شد؛

سرلشکر صفوی: تقویت گروه‌های جهادی خصوصا در کرانه باختری وظیفه مسلمانان جهان است

سخنرانی سرلشکر صفوی

فرمانده سابق سپاه پاسداران گفت: تقویت گروه های جهادی خصوصا در منطقه کرانه باختری که حدود ۳ میلیون نفر جمعیت دارد وظیفه مسلمانان جهان است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی فرمانده سابق سپاه پاسداران که بعنوان سخنران روز جهانی قدس استان مازندران در مصلی شهر ساری و در اجتماع پرشور روزه داران این شهر  سخن می گفت با اشاره به توطئه   و حمایت انگلیسی امریکائی از رژیم اشغالگر قدس، گفت: حدود 67 سال قبل، با توطئه  دولت خبیث انگلیس و حمایت  دولت آمریکا  سرزمین مسلمانان  یعنی فلسطین  به اشغال صهیونیستها در آمد. هدف آنها  از بوجود آوردن  این غده سرطانی  ایجاد نا امنی  و تسلط در کشورهای  عربی و اسلامی  از شمال آفریقا تا غرب آسیا  و غارت  ثروتهای  طبیعی مردم این کشورها  بود.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز تروریستهای  تکفیری  که ده هها  هزار نفر از مردم  سوریه و عراق  را به شهادت رسانده اند  و شهرهای آنها را ویران کرده اند و 9 میلیون از مردم  مظلوم  این دو کشور را آواره کرده اند ، دست پرورده سازمانهای  اطلاعاتی رژیم  صهیونیستی  و آمریکا  و انگلیس  هستند، البته حمایت مالی و نظامی  آنها را  بر خی از  کشورهای عربی  همچون  پادشاهی سعودی و  قطر انجام می دهند و گروه های تکفیری و تروریستی بدنبال  حفظ امنیت  و بقاء  ننگین رژیم صهیونیستی و تضعیف دولتهای محور مقاومت هستند.

سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره  به وضعیت کنونی رژیم  صهیونیستی گفت: سر منشاء تمامی  بحرانهای  فعلی و نا امنی  در کشورهای  عربی و اسلامی  از شمال آفریقا  تا غرب آسیا  و بطور خاص  نا امنی های  سوریه و عراق  و یمن و لیبی، رژیم صهیونیستی  و حامیان  این رژیم است.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی  با کمک  آمریکا  بدنبال عادی سازی  روابط  با کشورهای ترکیه  عربستان ، قطر  و برخی دیگر از  کشورهای عربی است و این رژیم  با کمک برخی از کشورهای عربی مثل  عربستان سعودی  بدنبال  راه اندازی  جنگ بین اهل سنت و علوی  ها و شیعیان  کشورهای  اسلامی در عراق و سوریه ، نیجریه  ، لبنان و یمن  است.

وی اضافه کرد: امروز هیبت  پوشالی  نظامی  و سیاسی  رژیم صهیونیستی  برای امنیت سازی  مهاجرین یهودی در جنگهای  گذشته  با حزب الله لبنان  و جنگهای غزه  فرو ریخته است و آرزوی صهیونیستها برای تسلط بر نیل تا فرات  نقش بر آب شده است و این رژیم در تشکیل دولت خالص  یهودی و پاکسازی فلسطینی ها از سرزمین فلسطین ناموفق بوده است.

سرلشکر صفوی در ادامه گفت: علیرغم تلاش این رژیم ، تمامی طرح های سازش  صهیونیست ها  با گروه های مقاومت اسلامی داخل و خارج فلسطین  با شکست مواجه شده است و علاوه بر آن  این رژیم از درون دچار اسیب پذیری اقتصادی است.

وی  با اشاره به بحران  جمعیتی ساکنان   و اشغالگران قدس گفت: پیش بینی می شود  تعداد فلسطینیان ساکن در کرانه باختری  و نوار غزه  و فلسطینیان  ساکن در اراضی  سال 1948  از مرز 7 میلیون نفر خواهد گذشت  واین میزان  بخاط رشد  جمعیتی  بالاتر  فلسطینیان  نسبت به یهودیان ،  از تعداد  کل یهودیان  ساکن در فلسطین اشغالی  بیشتر خواهد شد.

فرمانده سابق سپاه پاسداران در ادامه با اشاره به اعتراف مسئولان رژیم صهیونیستی  به نداشتن راهبرد ی برای وضع مطلوب و ترسیم وضع کنونی تو سط آنها  بعنوان وضع مطلوب را از  دیگر نقاط شکست این رژیم دانست و با ترسیم ساختار سیاسی این رژیم گفت: ساختار سیاسی  دولت صهیونیستی  مبتنی بر رهبران  و احزاب بزرگ  صهیونیستی  فرو ریخته شده است و در نتیجه  آن تنش های  دائمی  سیاسی و اقتصادی  و امنیتی در این رژیم  جعلی و جنایتکار  آشکار شده است.

فرمانده سابق سپاه پاسداران در ادامه به بیان آیات و روایات  متعددی در رابطه  با غلبه مسلمانان بر کفار صهیونیستی پرداخت و با اشاره به  بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با زوال این رژیم در بیست و پنج سال آینده ، راهبرد های سیاسی -نظامی ، اقتصادی آزادی قدس شریف  و فلسطین اشغالی را تشریح کرد و گفت:  اتحاد مسلمین و راهبرد مقاومت اسلامی  و ادامه جهاد مسلحانه اصلی ترین راهبرد آزادی قدس شریف است.

وی ادامه داد: تقویت گروه های جهادی خصوصا در منطقه کرانه باختری  که حدود 3 میلیون نفر جمعیت دارد وظیفه مسلمانان جهان است و محور قرار گرفتن  فلسطین بعنوان  مسئله اول جهان اسلام  برای ملتها و دولت های اسلامی  از راهبردهای اصلی رهایی ملت فلسطین از چنگال صهیونیستها است.

صفوی با بیان ضرورت استفاده از ظرفیت دیپلماسی کشورهای  اسلامی  در حل مشکل ملت فلسطین گفت: بایستی از ظرفیت افکار عمومی و ظرفیت دیپلماسی  57 کشور اسلامی در جهت بازگرداندن  قریب به 6 میلیون آواره فلسطینی به موطن اصلی خودشان استفاده کرد و نیازمندیهای   اقتصادی  و تسلیحاتی  سازمان رزم مقاومت اسلامی را  با استفاده  از ظرفیت  و قابلیت های مردم مسلمان معتقد به آزادی قدس شریف، فراهم کرد.

سرلشکر صفوی حذف اقتصاد رژیم صهیونیستی از اقتصاد منطقه ای و جهانی  و تحریم کالاها و مبادلات تجاری بااین رژیم جعلی و همچنین  راه اندازی جنگ نرم و جنگ روانی علیه اشغالگران فلسطین در فضای مجازی  و شبکه های اجتماعی بین المللی  برای ترک فلسطین و تسریع روند مهاجرت معکوس آنها را ازدیگر راهبردهای آزادی فلسطین دانست  و با اشاره به ضرورت راه اندازی انجمن ها و سندیکاهای مختلف در سطح منطقه و جهان گفت: را ه اندازی انجمن ها  و سندیکاهای صنفی  در سطح منطقه و جهان و جهان  اسلام در حمایت از آزادی فلسطین  مانند انجمن حقوقدانان ، انجمن  اساتید  دانشگاهی  علوم سیاسی و روابط بین الملل ، انجمن دانشجویان ، انجمن پزشکان و انجمنهای کمک به زندانیان و اسراء فلسطینی ، میتواند یکی  از راهبردها و موضوعات تسریع کننده آزادی قدس شریف باشد.

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام
دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد
آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین