سفر پوتین به آلمان برای شرکت در نشست حل بحران اوکراین

پوتین

رئیس جمهور روسیه برای اولین بار بعد از شروع بحران اوکراین و به منظور شرکت در اجلاس حل بحران اوکراین موسوم به "فرمت نرماندی" همراه با رهبران اوکراین و فرانسه به برلین سفر می‌کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: برای اولین بار از شروع بحران اوکراین "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان ، "ولادیمیر پوتین"، رئیس جمهور روسیه را در برلین می پذیرد.

"اشتفان زایبرت"، سخنگوی دولت آلمان امروز (سه شنبه) خبر داد که پوتین روز چهارشنبه همراه با رهبران اوکراین و فرانسه در یک اجلاس تحت عنوان فرمت نرماندی برای در پیش گرفتن روند صلح در شرق اوکراین شرکت می کند.

بر اساس گفته های سخنگوی دولت آلمان در این دیدار این مسئله مطرح است که روند اجرای توافق مینسک از زمان آخرین دیدار مورد ارزیابی قرار گرفته و درباره گام های بعدی مشاوره و  گفتگو انجام شود.

این اولین سفر پوتین به برلین از شروع بحران اوکراین است. مرکل در ماه می سال 2015 بعد از الحاق کریمه به روسیه به مسکو سفر کرده بود.

زایبرت روز جمعه برای اولین بار این مسئله را تایید کرد که برلین به عنوان میزبان نشست موسوم به فرمت نرماندی خواهد بود. می شود.

مدتهاست که تلاش های زیادی برای برگزاری این دیدار چهار جانبه انجام می شود.

نشست چهارجانبه نرماندی برای اولین بار در سال 2014 با حضور اوکراین، روسیه، فرانسه و آلمان کار خود را آغاز کرد و هدف آن کمک به حل مسالمت‌آمیز بحران در شرق اوکراین بوده است. آخرین دور این نشست اوایل اکتبر سال گذشته در پاریس برگزار شد.

توافق صلح مینسک در فوریه سال 2015 منعقد شد اما تا به حال به آتش بس  با ثباتی بین جدایی طلبان طرفدار روسیه و گروه های دولتی منجر نشده است.

یک دیدار که برای چهار شنبه گذشته در پاریس برنامه ریزی شده بود به صورت غافلگیرانه ای از طرف مسکو رد شد. سخنگوی کرملین دلیل رد این دیدار را حذف چند برنامه از طرف کشور میزبان (فرانسه) عنوان کرد. اخیرا اختلافات عمیقی بین روسیه و فرانسه درباره سوریه ایجاد شده است.

ارسال نظر

با گرانی خانه‌ها، چه بلایی سر مستاجرین آمده است!؟

اجاره‌نشین‌ها!

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

در این کلیپ برخی وعده ها و شعارهای انتخاباتی روحانی که در پیروزی سهم بسزایی داشتند، مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چه مقدار از این وعده ها محقق شده است.

موشن گرافیک "توتال"

در این موشن گرافیک سوابق همکاری شرکت ملی نفت و گاز ایران با شرکت فرانسوی توتال مورد بررسی قرار گرفته و خلف وعده های توتال به تصویر کشیده شده است.

اروپایی ها اگر جای مردم ایران بودند با امثال شرکت های فرانسوی چه می کردند؟!

پس از رفتن دوباره ی شرکت های پژو و توتال از ایران، دیدن این گزارش و واکنش مردم اروپا خالی از لطف نیست

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین