سفر پوتین به آلمان برای شرکت در نشست حل بحران اوکراین

پوتین

رئیس جمهور روسیه برای اولین بار بعد از شروع بحران اوکراین و به منظور شرکت در اجلاس حل بحران اوکراین موسوم به "فرمت نرماندی" همراه با رهبران اوکراین و فرانسه به برلین سفر می‌کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: برای اولین بار از شروع بحران اوکراین "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان ، "ولادیمیر پوتین"، رئیس جمهور روسیه را در برلین می پذیرد.

"اشتفان زایبرت"، سخنگوی دولت آلمان امروز (سه شنبه) خبر داد که پوتین روز چهارشنبه همراه با رهبران اوکراین و فرانسه در یک اجلاس تحت عنوان فرمت نرماندی برای در پیش گرفتن روند صلح در شرق اوکراین شرکت می کند.

بر اساس گفته های سخنگوی دولت آلمان در این دیدار این مسئله مطرح است که روند اجرای توافق مینسک از زمان آخرین دیدار مورد ارزیابی قرار گرفته و درباره گام های بعدی مشاوره و  گفتگو انجام شود.

این اولین سفر پوتین به برلین از شروع بحران اوکراین است. مرکل در ماه می سال 2015 بعد از الحاق کریمه به روسیه به مسکو سفر کرده بود.

زایبرت روز جمعه برای اولین بار این مسئله را تایید کرد که برلین به عنوان میزبان نشست موسوم به فرمت نرماندی خواهد بود. می شود.

مدتهاست که تلاش های زیادی برای برگزاری این دیدار چهار جانبه انجام می شود.

نشست چهارجانبه نرماندی برای اولین بار در سال 2014 با حضور اوکراین، روسیه، فرانسه و آلمان کار خود را آغاز کرد و هدف آن کمک به حل مسالمت‌آمیز بحران در شرق اوکراین بوده است. آخرین دور این نشست اوایل اکتبر سال گذشته در پاریس برگزار شد.

توافق صلح مینسک در فوریه سال 2015 منعقد شد اما تا به حال به آتش بس  با ثباتی بین جدایی طلبان طرفدار روسیه و گروه های دولتی منجر نشده است.

یک دیدار که برای چهار شنبه گذشته در پاریس برنامه ریزی شده بود به صورت غافلگیرانه ای از طرف مسکو رد شد. سخنگوی کرملین دلیل رد این دیدار را حذف چند برنامه از طرف کشور میزبان (فرانسه) عنوان کرد. اخیرا اختلافات عمیقی بین روسیه و فرانسه درباره سوریه ایجاد شده است.

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین