در دیدار همتای اسلوونیایی

تخت‌روانچی بر گسترش همکاری‌های بانکی ایران و اسلوونی تاکید کرد

تخت روانچی

معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه ایران در دیدار معاون وزیر خارجه اسلوونی ضمن استقبال از گسترش روابط و همکاری های دو کشور، بر همکاریهای بانکی بعنوان یکی از الزامات توسعه همکاریهای تجاری و اقتصادی دو طرف تاکید کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، خانم "داریا بادواژ کورت" معاون وزیر خارجه اسلوونی که به منظور برگزاری دور دوم مشورتهای سیاسی دو کشور و نیز آماده سازی زمینه دیدار رئیس جمهور آن کشور به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، امروز(چهارشنبه) با مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان ملاقات و گفتگو کرد.  

در این دیدار معاون وزیر امور خارجه اسلوونی با اشاره به تنظیم سفر رئیس جمهور این کشور به جمهوری اسلامی ایران و تصمیم اسلوونی برای بازگشایی سفارت در تهران تاکید کرد که این موارد حاکی از اراده سیاسی لوبلیانا برای ارتقای مناسبات و همکاریها با جمهوری اسلامی ایران است. 

معاون وزیر امور خارجه کشورمان نیز ضمن استقبال از گسترش روابط و همکاری های دو کشور، بر همکاریهای بانکی بعنوان یکی از الزامات توسعه همکاریهای تجاری و اقتصادی دو طرف تاکید کرد.

اجرای برجام، موضوعات منطقه ای همچون سوریه ، یمن و وضعیت بالکان نیز از از دیگر محورهای گفتگوهای معاونان وزرای خارجه دو کشور بود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام
دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد
آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین