علیرضا جعفری خبر داد:

بازسازی سقف پروژه "سیمین و جلال" به پایان رسید

خانه "سیمین و جلال"

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران گفت: مرمت و بازسازی منزل جلال آل احمد و سیمین دانشور با حفظ هویت این بنای فرهنگی و مطابق با اصول علمی مرمت ابنیه تاریخی انجام شده است.

علیرضا جعفری در  گفتگو با خبرنگار فرهنگی «نسیم آنلاین»، گفت: در مرمت و استحکام بخشی سقف اصول علمی مرمت و بازسازی به دقت مورد توجه قرار گرفت و در مرمت این بنا همواره مبانی نظری مرمت ابنیه تاریخی به صورت علمی مد نظر قرار دارد.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: ؛ با توجه به استحکام بخشی و اقدامات حفاظتی به عمل آمده، این پروژه در شرایط  بارندگی و فصل سرما دچار آسیب و مشکل نخواهد شد.

وی با اشاره به قدمت  حدود 60 ساله این بنا اظهار داشت: هدف اصلی ما ضمن مقاوم سازی و اصلاح موارد پر مخاطره ، تاکید بر مداخله حداقلی برای حفظ اصالت بنا است.

جعفری  ادامه داد: کلیه اقدامات حفاظتی برای مواقع بحرانی در این بنا صورت گرفته تا این مجموعه فرهنگی در برابر عوامل جوی غیرمترقبه آسیب نبیند.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه هدف ما حفاظت از تمامی بخش های منزل سیمین و جلال است، تصریح کرد: در حال حاضر نیز عملیات استحکام بخشی سقف با حفظ اصالت بنا به پایان رسید.

وی  گفت: به دلیل تغییر ظرفیت کاربری این  بنا از  یک منزل شخصی  به یک بنا با کاربری عمومی(موزه) باید اقدامات لازم در راستای استحکام بخشی و مقاوم سازی آن صورت گیرد و در حال حاضر استحکام بخشی سایر نقاط بنا نیز در حال انجام است.

جعفری بیان داشت: تدابیری اندیشیده شده تا تمامی مراحل مرمت ، با مداخلات بسیار محدود و حداقلی و در عین حال همراه با استحکام بخشی و ضرورت های لازم برای حفاظت از بنا همراه باشد.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران  با اشاره به اینکه مرمت و احیاء منزل جلال آل احمد و سیمین دانشور به دلیل ثبت ملی این منزل، بسیار با دقت  انجام می شود، افزود:  دیوار اتاق های این بنا به ویژه اتاق محل کار جلال که دچار آسیب شده بود ، نیز استحکام بخشی شده است.

وی خاطر نشان کرد: اقدامات لازم برای استحکام بخشی آب انبار قدیمی که در جریان مرمت و بازسازی پدیدار شده بود نیز انجام شده است.

گفتنی است، در راستای توسعه فضاهای فرهنگی و هنری در سطح شهر تهران و با هدف باز زنده سازی خانه های مشاهیر و بزرگان و پاسداشت منزلت نویسندگان به عنوان پایه های فرهنگ و هنر در جامعه، منزل مسکونی جلال آل احمد و سیمین دانشور با مساحت420 متر مربع به تملک شهرداری تهران درآمده و شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران مسئولیت مرمت و بازسازی آن را به عهده دارد.

ارسال نظر

با گرانی خانه‌ها، چه بلایی سر مستاجرین آمده است!؟

اجاره‌نشین‌ها!

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

در این کلیپ برخی وعده ها و شعارهای انتخاباتی روحانی که در پیروزی سهم بسزایی داشتند، مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چه مقدار از این وعده ها محقق شده است.

موشن گرافیک "توتال"

در این موشن گرافیک سوابق همکاری شرکت ملی نفت و گاز ایران با شرکت فرانسوی توتال مورد بررسی قرار گرفته و خلف وعده های توتال به تصویر کشیده شده است.

اروپایی ها اگر جای مردم ایران بودند با امثال شرکت های فرانسوی چه می کردند؟!

پس از رفتن دوباره ی شرکت های پژو و توتال از ایران، دیدن این گزارش و واکنش مردم اروپا خالی از لطف نیست

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین