وزیر انرژی روسیه:

اتصال شبکه‌های برق ایران و روسیه در حال پیگیری است

حمید چیت چیان

وزیر انرژی روسیه با اشاره به حضور دو وزیر ایران و روسیه در مراسم کلنگ زنی نیروگاه سیریک، این طرح را برای دو کشور بسیار مهم ارزیابی کرد و در ادامه اظهار داشت: همکاری‌های ایران و روسیه تنها به حوزه‌های برق و نیروگاه محدود نمی‌شود و سایر حوزه‌ها را نیز در بر می‌گیرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»در نشست مشترک وزرای نیروی ایران و انرژی روسیه آخرین وضعیت طرح‌های اتصال شبکه‌های برق ایران و روسیه پیگیری و بررسی شد.

"حمید چیت چیان" وزیر نیرودر نشست خصوصی با "الکساندر نوواک" وزیر انرژی روسیه،‌ ضمن پیگیری مذاکرات سنکرون کردن شبکه‌های برق ایران و روسیه اظهار داشت: دیدارهای متعدد مسئولان ایران و روسیه نشان از توسعه روابط اقتصادی و دیپلماتیک بین دو کشوردارد و موضوع اتصال شبکه‌های برق ایران و روسیه از طریق سه کشور آذربایجان، ارمنستان و گرجستان نیز از جمله مباحث در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه تردد مسئولان دو کشور زمینه‌ساز گسترش همکاری‌های اقتصادی خواهد بود، اظهار داشت: در دو سال گذشته برای نهایی شدن این توافق شاهد مذاکرات جدی و فشرده ای بین دو کشور بوده‌ایم.

چیت چیان با بیان این مطلب که جمهوری اسلامی ایران و روسیه دو کشور دوست و دارای زمینه‌های همکاری فراوان هستند، گفت: بسیار خوشحال هستیم که با اراده روسای جمهور دو کشور، سطح همکاری‌ها ارتقا یافته و امیدواریم شاهد توسعه همکاری‌ها در روزهای آتی نیز باشیم.

وی اظهار امیدواری کرد: تحت حمایت‌ها و پیگیری‌های وزارت انرژی روسیه این طرح در مدت زمان تعیین شده به نتیجه برسد.

در ادامه این نشست، "الکساندر نوواک" وزیر انرژی روسیه نیز با اشاره به حضور دو وزیر ایران و روسیه در مراسم کلنگ زنی نیروگاه سیریک، این طرح را برای دو کشور بسیار مهم ارزیابی کرد و در ادامه اظهار داشت: همکاری‌های ایران و روسیه تنها به حوزه‌های برق و نیروگاه محدود نمی‌شود و سایر حوزه‌ها را نیز در بر می‌گیرد.

وی ادامه داد: ایجاد یک منطقه آزاد بین ایران – روسیه و ایران – اورآسیا یکی از اهداف بلند مدت ما با ایران است.

الکساندر نوواک با تاکید بر اینکه احداث نیروگاه سیریک در زمان تعیین شده به اتمام خواهد رسید، بیان داشت: در سال 2016 میزان مبادلات بازرگانی دو کشور ایران و روسیه با رشد 70 درصدی روبرو بوده است.

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین