نشست ویژه شورای سیاست‌گذاری راهیان نور کشور برگزار شد :

سرلشکر باقری تاکید کرد: نوآوری در راهیان نور برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس

سرلشکر باقری

در نشست ویژه شورای سیاست‌گذاری راهیان نور کشور ۱۶ عنوان کتاب اطلس راهیان نور و نرم‌افزار جامع دفاع مقدس و راهیان نور و همچنین شعار سال ۱۳۹۶ رونمایی شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، در حاشیه این نشست، سردار سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح که در حضور خبرنگاران در استودیوی «رادیو بهاران» مستقر در ستاد مرکزی راهیان نور سخن می‌گفت، اظهار کرد: امیدواریم با بکارگیری نوآوری‌ها و ابداعات بتوانیم واقعیت‌های دفاع مقدس را به مردم به ویژه جوانان منتقل کنیم.

وی همچنین با اشاره به دیدار چند روز پیش خادمان راهیان نور با معظم رهبری خواستار توجه جدی به فرمایشات معظم له در مورد راهیان نور شد و گفت: در نشست امروز هم گزارشی از اقدامات انجام شده در طول سال 1395 ارائه شد و هر یک از سازمان‌ها و نهادهای مسوول در امر برگزاری اردوهای راهیان نور گزارش اقدامات و برنامه‌های خود را ارائه دادند. توجه خاص به علوم و معارف دفاع مقدس و تاثیرات ماندگار فرهنگی آن دوران در جوانان هم از جمله بحث‌های انجام شده در این نشست بود.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه، اظهار کرد: یادمان‌های خاص در مناطق عملیاتی دفاع مقدس ساخته می‌شوند تا بتوانیم به صورت تخصصی نقش هر یک از عوامل درگیر در جبهه‌ها از جمله نیروهای متخصص، اطلاعات و شناسایی، تخریب و توپخانه را برای مردم تشریح و تبیین کنیم. این کار موجب می‌شود جوانان بتوانند با واقعیت‌های علمی – تخصصی، معنوی و اندیشه‌ای دوران دفاع مقدس بیشتر آشنا شوند.

سرلشکر باقری در بخش دیگری از سخنان‌اش، گفت: در تاکیدات مقام معظم رهبری و سیاست‌های راهیان نور خرید مایحتاج زائران مناطق عملیاتی از مناطق مورد بازدید وجود دارد. از سوی دیگر همه تلاش‌ها باید به کار گرفته شود تا حداکثر نظافت و آرامش در مناطق عملیاتی مورد بازدید حکمفرما باشد.

در ادامه، سردار بهمن کارگر – رییس ستاد مرکزی راهیان نور – هم، گفت: همان‌طوری که در دفاع مقدس همدلی مردم و مسئولان باعث پیروزی در جنگ شد امروزه هم تمام نهادها و مردم و موسسات مردم‌ نهاد در جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر اردوهای راهیان نور با این ستاد همکاری می‌کنند. دفاع مقدس مردمی بود بنابراین ترویج فرهنگ دفاع مقدس هم باید مردمی باشد و ما هم از مشارکت همه علاقه‌مندان استقبال می‌کنیم. در این میان دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش، حوزه‌های علمی و رسانه‌ها نقش ویژه‌ای دارند.

سردار فضلی – جانشین ستاد مرکزی راهیان نور – نیز در ادامه گفت: در اردوهای راهیان نور یک نگاه عمیق و اثرگذار وجود دارد و آن هم به جا آوردن حج بصیرتی است.

وی افزود: دفاع مقدس اوج عمل به احکام خداوند بود و ما با تکیه برهمان دوران در هفت استان زمینی و دریایی امکانات لازم را برای آشنایی مردم با بقایای دوران دفاع مقدس فراهم کرده‌ایم و سند ملی راهیان نور هم ما را در برگزاری هرچه مطلوب‌تر راهیان نور کمک خواهد کرد.

سردار فضلی یادآور شد: اردوهای راهیان نور نوعی زندگی به سبک اسلامی محسوب می‌شود که امیدواریم در آینده نزدیک نه تنها در ایران به عنوان الگو نهادینه شود بلکه باید آن را در بین علاقه‌مندان این اردوها که سالانه تعداد بیشتری از آنها از مناطق عملیاتی دیدن می‌کنند نهادینه کنیم.

ارسال نظر

آیا طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین گره گشا خواهد بود؟

۴ نکته درحاشیه ماجرای ویلای لواسان +فیلم

مطالبات ایران از آمریکا

بی اعتنایی به قوانین و مقررات بین‌المللی و تلاش برای تخریب هرگونه قانونمندی در نظام بین‌المللی یکی دیگر از وجوه بارز سیاست خارجی دولت کنونی آمریکا است. تا آنجا که حتی مطابق گزارشهای خبری، نمایندگان آمریکا در جریان مذاکره بر سر بیانیه نشست گروه 7 در کانادا، با ذکر عبارتی مبنی بر لزوم اعتلای "نظم بین‌المللی مبتنی بر قانون"  مخالفت کرده بودند. دولت ترامپ این رویه مخرب خود را با نفی اصل بنیادی "وفا به عهد" آغاز کرد.

۱۲ توصیه مهم رهبر انقلاب به مجلس

مجلس نباید نماد تردید و خودکم‌بینی، یأس و ناامیدی، و بی‌اعتنایی و بی‌مبالاتی به مسائل کشور باشد و نباید با دید مأیوسانه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های ملی نگاه کند

اجاره‌نشین‌ها!

در این گزارش از مجموعه ویدئوهای "آوانت"، تلاش شده تا گوشه ای از مشکلات مستاجران پس از گرانی های اخیر مسکن زیر ذره بین قرار گیرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین