گزارش ۷ سازمان حقوق بشری درباره شکنجه در بحرین

تظاهرات بحرین

هفت سازمان حقوق بشری در گزارش مشترکی، شکنجه زندانیان و بازداشت شدگان بویژه زندانیان سیاسی را محکوم کرده و خواهان برخورد جامعه جهانی و شورای حقوق بشر سازمان ملل با این وضعیت شدند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی اللؤلؤة نوشت: هفت سازمان حقوق بشری در گزارش خود به "شکنجه هدفمند در بحرین" پرداختند و تاکید کردند: با وجود توصیه های نشست دوره ای شورای حقوق بشر در سال 2012 میلادی و توصیه های کمیته بحرینی مستقل حقیقت یاب، شکنجه در سطح وسیعی در بحرین اعمال می شود.

این گزارش، به توصیه های ارایه شده به دولت بحرین برای توقف فوری شکنجه گری جهت اعتراف گیری، تضمین حقوق قربانیان شکنجه از طریق پرداخت غرامت و رسیدگی به آنها، تحقیق فوری و سالم در خصوص همه ادعاهای مطرح شده درباره شکنجه گری و بدرفتاری با بازداشت شدگان و بازخواست عاملان آنها و نیز تعیین زمانی برای سفر فوری دو گزارشگر ویژه سازمان ملل در امر رسیدگی به موارد شکنجه و برخورد شدید و غیرانسانی با بازداشت شدگان اشاره شده است.

این گزارش از اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل خواسته است تا به رسیدگی به اقدامات غیرانسانی دولت بحرین ادامه دهند. 

گزارش این سازمان های حقوق بشری همچنین از گزارشگر ویژه سازمان ملل در خصوص موارد اعدام های خارج از دستگاه قضایی یا برخوردهای خودسرانه خواسته است تا به بحرین سفر کند.

این گزارش از همه اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل همچنین خواسته است تا حمایت مالی و آموزش دستگاههای امنیتی بحرین را تا زمانی که همسو با معیارهای بین المللی حقوق بشر نشده است، به حالت تعلیق درآوردند.

انجمن حقوق بشر بحرین، دیده بان حقوق بشر بحرین، جمعیت حقوق بشر بحرین، موسسه دموکراسی و حقوق بشر خلیج فارس، مرکز حقوق بشراللؤلؤة، نهاد صلح برای دموکراسی و حقوق بشر و سازمان اروپایی – بحرینی حقوق بشر این هفت سازمان حقوق بشری را تشکیل می دهند.

ارسال نظر

در یک مناظره تلویزیونی بررسی شد؛اماواگرهای الحاق ایران به گروه ویژه اقدام

ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

 آمریکا در هفته‌های اخیر همه توان خود را برای رایزنی با مشتریان نفتی ما به کار گرفته است تا آنها را از خرید نفت ایران منصرف کند. اما دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی در انفعال کامل است به طوریکه در چین و هند که خریدار بیش از 50 درصد نفت ایران هستند حتی سفیر هم نداریم.

مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم

واژه نظارت بر رهبری نه در قانون اساسی آمده است و نه در‌ آیین‌نامه مجلس خبرگان. خبرگان از لحاظ حقوقی و فقهی و از لحاظ قانونی، نظارتی بر عملکرد رهبری ندارد چون اگر قرار باشد نظارت بر رهبری داشته باشیم، آن وقت خبرگان بر ولی، ولایت پیدا می‌کند، در حالی که خبرگان ولایتی بر ولی‌فقیه ندارد اما در چارچوب اصل 111 قانون اساسی برای نظارت بر تداوم صفات رهبری، کمیسیونی تشکیل شده به نام کمیسیون تحقیق و بررسی.

خروج آمریکا از برجام، تمسخر اصول اساسی حقوق بین‌الملل است

سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی‌های جهانی است و اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دبیرکل حزب‌الله لبنان برای اولین بار در یک فیلم مستند از شهید هادی نصرالله سخن گفت
ناگفته های سیدحسن نصرالله از پسر شهیدش: دوست داشتم طلبه شود / جنگ رسانه ای نصرالله و صهیونیست ها پس از شهادت سیدهادی
لزوم حساسیت به ترورهای کور و تفرقه انگیز در منطقه و کشور
موساد و آغاز سیاست ترور در خارج از سرزمین‌های اشغالی
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
۴پیام راهبردی نشست تهران
واشنگتن و مصادره ادلب
سوریه در نقطه پایانی تغییر
بشار اسد در دیدار با سناتور آمریکایی:
تهدید و تحریم از ویژگی‌های اصلی رفتار آمریکاست
پوتین و اردوغان به تهران می‌آیند
نشست سرنوشت ساز تهران
تلاش تمام‌عیار واشنگتن برای حفظ حیدر العبادی در پست نخست وزیری!
چه کسی نماینده ترامپ را متوقف می‌کند؟
دور پایانی ماراتن تشکیل بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمان
کلید تشکیل دولت عراق در دستان کردها و اهل تسنن
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین