گزارش ۷ سازمان حقوق بشری درباره شکنجه در بحرین

تظاهرات بحرین

هفت سازمان حقوق بشری در گزارش مشترکی، شکنجه زندانیان و بازداشت شدگان بویژه زندانیان سیاسی را محکوم کرده و خواهان برخورد جامعه جهانی و شورای حقوق بشر سازمان ملل با این وضعیت شدند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی اللؤلؤة نوشت: هفت سازمان حقوق بشری در گزارش خود به "شکنجه هدفمند در بحرین" پرداختند و تاکید کردند: با وجود توصیه های نشست دوره ای شورای حقوق بشر در سال 2012 میلادی و توصیه های کمیته بحرینی مستقل حقیقت یاب، شکنجه در سطح وسیعی در بحرین اعمال می شود.

این گزارش، به توصیه های ارایه شده به دولت بحرین برای توقف فوری شکنجه گری جهت اعتراف گیری، تضمین حقوق قربانیان شکنجه از طریق پرداخت غرامت و رسیدگی به آنها، تحقیق فوری و سالم در خصوص همه ادعاهای مطرح شده درباره شکنجه گری و بدرفتاری با بازداشت شدگان و بازخواست عاملان آنها و نیز تعیین زمانی برای سفر فوری دو گزارشگر ویژه سازمان ملل در امر رسیدگی به موارد شکنجه و برخورد شدید و غیرانسانی با بازداشت شدگان اشاره شده است.

این گزارش از اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل خواسته است تا به رسیدگی به اقدامات غیرانسانی دولت بحرین ادامه دهند. 

گزارش این سازمان های حقوق بشری همچنین از گزارشگر ویژه سازمان ملل در خصوص موارد اعدام های خارج از دستگاه قضایی یا برخوردهای خودسرانه خواسته است تا به بحرین سفر کند.

این گزارش از همه اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل همچنین خواسته است تا حمایت مالی و آموزش دستگاههای امنیتی بحرین را تا زمانی که همسو با معیارهای بین المللی حقوق بشر نشده است، به حالت تعلیق درآوردند.

انجمن حقوق بشر بحرین، دیده بان حقوق بشر بحرین، جمعیت حقوق بشر بحرین، موسسه دموکراسی و حقوق بشر خلیج فارس، مرکز حقوق بشراللؤلؤة، نهاد صلح برای دموکراسی و حقوق بشر و سازمان اروپایی – بحرینی حقوق بشر این هفت سازمان حقوق بشری را تشکیل می دهند.

ارسال نظر

با گرانی خانه‌ها، چه بلایی سر مستاجرین آمده است!؟

اجاره‌نشین‌ها!

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

در این کلیپ برخی وعده ها و شعارهای انتخاباتی روحانی که در پیروزی سهم بسزایی داشتند، مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چه مقدار از این وعده ها محقق شده است.

موشن گرافیک "توتال"

در این موشن گرافیک سوابق همکاری شرکت ملی نفت و گاز ایران با شرکت فرانسوی توتال مورد بررسی قرار گرفته و خلف وعده های توتال به تصویر کشیده شده است.

اروپایی ها اگر جای مردم ایران بودند با امثال شرکت های فرانسوی چه می کردند؟!

پس از رفتن دوباره ی شرکت های پژو و توتال از ایران، دیدن این گزارش و واکنش مردم اروپا خالی از لطف نیست

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین