گزارش ۷ سازمان حقوق بشری درباره شکنجه در بحرین

تظاهرات بحرین

هفت سازمان حقوق بشری در گزارش مشترکی، شکنجه زندانیان و بازداشت شدگان بویژه زندانیان سیاسی را محکوم کرده و خواهان برخورد جامعه جهانی و شورای حقوق بشر سازمان ملل با این وضعیت شدند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی اللؤلؤة نوشت: هفت سازمان حقوق بشری در گزارش خود به "شکنجه هدفمند در بحرین" پرداختند و تاکید کردند: با وجود توصیه های نشست دوره ای شورای حقوق بشر در سال 2012 میلادی و توصیه های کمیته بحرینی مستقل حقیقت یاب، شکنجه در سطح وسیعی در بحرین اعمال می شود.

این گزارش، به توصیه های ارایه شده به دولت بحرین برای توقف فوری شکنجه گری جهت اعتراف گیری، تضمین حقوق قربانیان شکنجه از طریق پرداخت غرامت و رسیدگی به آنها، تحقیق فوری و سالم در خصوص همه ادعاهای مطرح شده درباره شکنجه گری و بدرفتاری با بازداشت شدگان و بازخواست عاملان آنها و نیز تعیین زمانی برای سفر فوری دو گزارشگر ویژه سازمان ملل در امر رسیدگی به موارد شکنجه و برخورد شدید و غیرانسانی با بازداشت شدگان اشاره شده است.

این گزارش از اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل خواسته است تا به رسیدگی به اقدامات غیرانسانی دولت بحرین ادامه دهند. 

گزارش این سازمان های حقوق بشری همچنین از گزارشگر ویژه سازمان ملل در خصوص موارد اعدام های خارج از دستگاه قضایی یا برخوردهای خودسرانه خواسته است تا به بحرین سفر کند.

این گزارش از همه اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل همچنین خواسته است تا حمایت مالی و آموزش دستگاههای امنیتی بحرین را تا زمانی که همسو با معیارهای بین المللی حقوق بشر نشده است، به حالت تعلیق درآوردند.

انجمن حقوق بشر بحرین، دیده بان حقوق بشر بحرین، جمعیت حقوق بشر بحرین، موسسه دموکراسی و حقوق بشر خلیج فارس، مرکز حقوق بشراللؤلؤة، نهاد صلح برای دموکراسی و حقوق بشر و سازمان اروپایی – بحرینی حقوق بشر این هفت سازمان حقوق بشری را تشکیل می دهند.

ارسال نظر

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

جلیل محبی در سخنانی در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF گفت: وقتی جمهوری اسلامی بنا ندارد اطلاعات مالی‌اش را خارجی‌ها بدهد،‌پس چرا عده‌ای به دنبال تصویب CFT و پالرمو هستند!

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین