گزارش ۷ سازمان حقوق بشری درباره شکنجه در بحرین

تظاهرات بحرین

هفت سازمان حقوق بشری در گزارش مشترکی، شکنجه زندانیان و بازداشت شدگان بویژه زندانیان سیاسی را محکوم کرده و خواهان برخورد جامعه جهانی و شورای حقوق بشر سازمان ملل با این وضعیت شدند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی اللؤلؤة نوشت: هفت سازمان حقوق بشری در گزارش خود به "شکنجه هدفمند در بحرین" پرداختند و تاکید کردند: با وجود توصیه های نشست دوره ای شورای حقوق بشر در سال 2012 میلادی و توصیه های کمیته بحرینی مستقل حقیقت یاب، شکنجه در سطح وسیعی در بحرین اعمال می شود.

این گزارش، به توصیه های ارایه شده به دولت بحرین برای توقف فوری شکنجه گری جهت اعتراف گیری، تضمین حقوق قربانیان شکنجه از طریق پرداخت غرامت و رسیدگی به آنها، تحقیق فوری و سالم در خصوص همه ادعاهای مطرح شده درباره شکنجه گری و بدرفتاری با بازداشت شدگان و بازخواست عاملان آنها و نیز تعیین زمانی برای سفر فوری دو گزارشگر ویژه سازمان ملل در امر رسیدگی به موارد شکنجه و برخورد شدید و غیرانسانی با بازداشت شدگان اشاره شده است.

این گزارش از اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل خواسته است تا به رسیدگی به اقدامات غیرانسانی دولت بحرین ادامه دهند. 

گزارش این سازمان های حقوق بشری همچنین از گزارشگر ویژه سازمان ملل در خصوص موارد اعدام های خارج از دستگاه قضایی یا برخوردهای خودسرانه خواسته است تا به بحرین سفر کند.

این گزارش از همه اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل همچنین خواسته است تا حمایت مالی و آموزش دستگاههای امنیتی بحرین را تا زمانی که همسو با معیارهای بین المللی حقوق بشر نشده است، به حالت تعلیق درآوردند.

انجمن حقوق بشر بحرین، دیده بان حقوق بشر بحرین، جمعیت حقوق بشر بحرین، موسسه دموکراسی و حقوق بشر خلیج فارس، مرکز حقوق بشراللؤلؤة، نهاد صلح برای دموکراسی و حقوق بشر و سازمان اروپایی – بحرینی حقوق بشر این هفت سازمان حقوق بشری را تشکیل می دهند.

ارسال نظر

از بی نیازی به حمایت تا بی اعتنایی به مخاطب

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی

مشکلات امروز نتیجه اجرای سیاست‌های نیلی و دوستانش است

آقای نیلی باید پاسخگوی عملکرد خود در 5 سال اخیر باشند، ایشان توقع داشتند 100 درصد سیاست‌هایشان اجرا شود، در حالیکه 80-70 درصد سیاستهای فعلی اجرا شده نتیجه تصمیمات ایشان و دوستانشان است

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

عبدالله شهبازی مورخ و پژوهشگر در خصوص این گزارش بی‌بی‌سی درباره قحطی بزرگ در ایران نوشت:  دیروز انکار می‌کردند. حالا برای ترسانیدن ما مطرح می‌کنند.

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

مهم‌ترین مطالب سرویس

هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
۶۲ درصد یمنی‌ها از فقدان امنیت غذایی رنج می‌برند
آمار وحشتناک از قحطی، وبا و مرگ در یمن
واکنش انصارالله به درخواست آمریکایی‌ها؛
آتش بس با توقف فوری بمباران‌ها امکان‌پذیر است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین