سمینار نقش مجموعه‌داران و موزه‌داران خصوصی در گردشگری هنری

موزه مدرسه بهارستان

سمینار نقش مجموعه‌داران و موزه‌ها در گردشگری هنری در روز دوشنبه ۲۸ فروردین در ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۶:۳۰ در محل موزه ملی برگزار می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سمینار نقش مجموعه‌داران و موزه‌ها در گردشگری هنری در محل موزه ملی برگزار می‌شود.

در این مراسم موزه‌داران و مجموعه‌داران و هنرمندان سراسر کشور ضمن معرفی آثارخود از نزدیک در روند آخرین تحولات در این عرصه قرار می‌گیرند.

همچنین کارگاه دکوراسیون و نورپردازی در موزه‌ها توسط رضا سمایی اجرا می‌شود.

در این جلسه چند نفر از متخصصان حوزه گردشگری نیز به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

علاوه بر آن در این مراسم جهت تشکیل اتحادیه صنفی موزه‌داران خصوصی هیات موسس را از  بین داوطلبان تعیین می‌شود.

این سمینار از طرف انجمن مجموعه‌داران ایران به ریاست منوچهر لطفی برگزار می‌شود و هدف آن معرفی نقش مجموعه‌داران و موزه‌داران خصوصی در توسعه گردشگری هنری در کشور است.

باتوجه به تأکید مقام معظم رهبری به بحث اقتصاد مقاومتی و اهمیت صنعت گردشگری که یکی از ارزآورترین صنایع در جهان محسوب می‌شود، مجموعه‌ها و موزه‌ها می‌توانند انگیزه مناسبی جهت جذب گردشگران هنری داخلی و خارجی داشته باشند.

از طرفی موزه‌ها و مجموعه‌های آثار هنری و فرهنگی به نوعی راوی تاریخی و فرهنگی یک کشور یا مناطق و مقاصد هستند که با استانداردسازی آنان جهت پذیرش گردشگران منجر به درآمدزایی و توسعه اقتصاد فرهنگی می‌شوند. این انسجام نیز منافع چند سویه در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی در کشور دارد که انجمن مجموعه‌داران در جهت این اهداف ملی تلاش می‌کند.

گردشگری هنری  علاوه بر معرفی و رشد اقتصادی مقاصد، راهکار مناسبی جهت ترویج فرهنگ و هنر ایرانی و اسلامی است که در این خصوص سیده‌محبوبه کاظمی دولابی طراح و کارآفرین گردشگری هنری توضیحاتی ارائه می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین