سمینار نقش مجموعه‌داران و موزه‌داران خصوصی در گردشگری هنری

موزه مدرسه بهارستان

سمینار نقش مجموعه‌داران و موزه‌ها در گردشگری هنری در روز دوشنبه ۲۸ فروردین در ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۶:۳۰ در محل موزه ملی برگزار می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سمینار نقش مجموعه‌داران و موزه‌ها در گردشگری هنری در محل موزه ملی برگزار می‌شود.

در این مراسم موزه‌داران و مجموعه‌داران و هنرمندان سراسر کشور ضمن معرفی آثارخود از نزدیک در روند آخرین تحولات در این عرصه قرار می‌گیرند.

همچنین کارگاه دکوراسیون و نورپردازی در موزه‌ها توسط رضا سمایی اجرا می‌شود.

در این جلسه چند نفر از متخصصان حوزه گردشگری نیز به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

علاوه بر آن در این مراسم جهت تشکیل اتحادیه صنفی موزه‌داران خصوصی هیات موسس را از  بین داوطلبان تعیین می‌شود.

این سمینار از طرف انجمن مجموعه‌داران ایران به ریاست منوچهر لطفی برگزار می‌شود و هدف آن معرفی نقش مجموعه‌داران و موزه‌داران خصوصی در توسعه گردشگری هنری در کشور است.

باتوجه به تأکید مقام معظم رهبری به بحث اقتصاد مقاومتی و اهمیت صنعت گردشگری که یکی از ارزآورترین صنایع در جهان محسوب می‌شود، مجموعه‌ها و موزه‌ها می‌توانند انگیزه مناسبی جهت جذب گردشگران هنری داخلی و خارجی داشته باشند.

از طرفی موزه‌ها و مجموعه‌های آثار هنری و فرهنگی به نوعی راوی تاریخی و فرهنگی یک کشور یا مناطق و مقاصد هستند که با استانداردسازی آنان جهت پذیرش گردشگران منجر به درآمدزایی و توسعه اقتصاد فرهنگی می‌شوند. این انسجام نیز منافع چند سویه در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی در کشور دارد که انجمن مجموعه‌داران در جهت این اهداف ملی تلاش می‌کند.

گردشگری هنری  علاوه بر معرفی و رشد اقتصادی مقاصد، راهکار مناسبی جهت ترویج فرهنگ و هنر ایرانی و اسلامی است که در این خصوص سیده‌محبوبه کاظمی دولابی طراح و کارآفرین گردشگری هنری توضیحاتی ارائه می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

یادداشت اختصاصی دکتر حجت‌‌الله عبدالملکی

آمریکا چگونه به تحریم‌های داخلی امید بسته‌است؟

ماجرای جزوه محرمانه لاجوردی از انفجار نخست وزیری

شهید لاجوردی به هیچ عنوان توصیه‌­پذیر نبود، این رفتار دشمن‌­زا است. مثلاً آقای منتظری رفتار خاصی داشت که با سلیقه آقای لاجوردی جور درنمی‌آمد. آقای لاجوردی معتقد بود این ها نمی­ توانند بفهمند که منافقین یعنی چه و چه کسانی! زیرا ساده‌­دل هستند. آقااسدالله قائل بود این ها ساده هستند و من نباید حرف آن ها را گوش کنم. وقتی [آقای منتظری] چیزی می ­­گفت شهید لاجوردی نمی‌­پذیرفت و این دشمن‌­زا بود

در برجام حداقل ۱۰۰ حق هسته‌ای ملت ایران را از بین بردند

رهبری فرمودند «تحریم‌ها همه باید فوراً در هنگام امضای موافقتنامه لغو شود، تحریم‌ها باید برداشته شود، «توقف تحریم» نداریم، «تعلیق تحریم» را قبول نداریم» اما در برجام آنچه آمریکا موظف به انجام آن است عمدتاً اقدام مقتضی برای توقف تحریم‌هاست.

سید‌ضیاالدین دری؛ مردی که روایتگر شریف تاریخ بود

ضیاء الدین دری کارگردان و نویسنده ای بود که دغدغه تاریخ معاصر داشت.تاریخ معاصری که لحظه به لحظه اش با استعمار و امپریالیسم گره خورده است و روایتش به ناچار با روایت این لحظات همراه است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گفت‌وگو با خبرنگار پرس تی‌وی در دمشق
در جنگ کودکانی را دیدم که حتی بلد نبودند موز بخورند!
گزارش ایرنا از گیشه سینما؛
هت‌تریک کمدی در صدر پُرفروش‌های هفته
پاسخ‌های کچویان به ادعای فروپاشی جامعه ایرانی
جامعه ایرانی؛ قوی، پویا و بامشکلات فراوان
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین