تخت‌روانچی در سفر به فنلاند مطرح کرد؛

امیدواریم در آینده شاهد تبادل هیات‌های بیشتر بین ایران و فنلاند باشیم

تخت‌روانچی

معاون وزیر امورخارجه اظهار داشت: امیدواریم در آینده شاهد تبادل هیات‌های بیشتر اعم از سیاسی، پارلمانی و اقتصادی در سطوح بالا بین ایران و فنلاند باشیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه که به دعوت پیتر استانلود قائم مقام وزارت امور خارجه فنلاند و در چارچوب رایزنی های  سیاسی به هلسینکی سفر کرده است روز پنج شنبه  با وی دیدار و در خصوص موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد.

استانلود با اظهار رضایت از دیدار سال گذشته رئیس جمهور فنلاند از کشورمان که منجر به امضای چند سند و هموار شدن بستر برای همکاریهای همه جانبه مخصوصا اقتصادی گردیده است، اظهار داشت: طی سالهای اخیر شاهد شکل گیری روابط قوی میان دو کشور بوده ایم. هیاتهایی در سطوح و زمینه های مختلف میان دو کشور مبادله شده اند. اخیرا موافقت نامه همکاریهای گمرکی به امضاء رسید و قرار است بزودی موافقت نامه حمل و نقل هوائی نهائی و آماده امضاء شود. فعالان اقتصادی و تجاری فنلاند همکاری با ایران را وجهه همت خود قرار داده اند.

وی افزود: برجام  یک توافق چند جانبه است و باید مورد احترام و رعایت همه طرفها قرار گیرد. مقامات اروپائی نشان داده اند که خواستار حفظ و اجرای کامل برجام هستند. فنلاند از گسترش همکاریها و تعاملات میان ایران و اتحادیه اروپا حمایت می کند.

در ادامه تخت روانچی با تاکید بر لزوم انجام رایزنی ها و ارزیابی های مستمر و مرتب پیرامون موضوعات متحول اعم از دوجانبه، منطقه ای و بین المللی، اعلام داشت: سفر رئیس جمهور فنلاند به ایران موفقیت آمیز بود و نتایج مثبت زیادی بدنبال داشته است. برای تعاملات پارلمانی و روابط مردم _ مردم  که می توانند در تسهیل و تسریع سایر همکاریها بویژه اقتصادی بسیار موثر باشند اهمیت زیادی قائل هستیم. امیدواریم در آینده شاهد تبادل هیاتهای بیشتر اعم از سیاسی، پارلمانی و اقتصادی در سطوح بالا باشیم.

طرفین در این ملاقات ضمن تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات و بحرانهای منطقه ای مخصوصا سوریه، عراق، یمن و افغانستان،  بر ضرورت دستیابی به راه حلهای مشترک سیاسی و دیپلماتیک،  پرهیز از اقدامات یکجانبه و ارائه کمک های انساندوستانه تاکید کردند.

تخت روانچی در ادامه حضور در هلسینکی قرار است با مسئولان اقتصادی، تجاری، بانکی و مالی دیدار و گفتگو داشته باشد.

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام
دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد
آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین