وزیر کشور در نشست خبری:

عدالت در مناظره‌ها رعایت شده است/ وزیر آموزش و پرورش از یکی از نامزدها شکایت کرده

وزیر کشور

رحمانی فضلی در پاسخ به سوالی درباره تعداد و افراد شکایت‌کننده به مناظرات انتخاباتی گفت: شکایتی را آقای دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش نسبت به اتهامی که به ایشان وارد شده مطرح کردند و کمیسیون این مسئله را بررسی خواهد کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیرکشور در نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره مناظره‌های تلویزیونی و اتهامات وارده به برخی کاندیداها گفت: کمیسیون تبلیغات انتخابات در قانون پیش بینی شده و اعضای آن هم مشخص شده است، بنده خودم در 6 جلسه آن حاضر شدم.

وی با اشاره به مناظره‌ها گفت: از نظر شکلی الحمدالله مناظره‌ها خوب و با عدالت برگزار شده است. قانون هم اجرا شده است. البته در جلسه گذشته  شکایتی از نامزدها و ستادهای آنان درباره زمان اضاف که مطرح شده بود به دست ما رسید که در مناظره دوم به دوستان  انتقال داده شد. مسائل مربوط به توهین هم گروه تعیین شده بررسی میکنند و در جلسه آخر مناظره به تصمیات اتخاذ شده عمل خواهد شد.

وزیر کشور درباره تبلیغات پدیده شاندیز گفت: اجازه تبلیغات آن به صداوسیما داده شد. صدا و سیما چند وقت است که کار تبلیغات را انجام می‌دهد. با تلاش وزارت کشور و با همکاری تمام دستگاه‌ها این موضوع پیچیده را که 500 هزار نفر در این پروژه درگیر بودند، حل می‌کنیم.

وزیر کشور در ادامه نشست خبری درباره  شهادت مرزبانان میرجاره و پاسخ پاکستان به پیگیری‌‌های ایران گفت: آن منطقه، منطقه‌ای بوده  که امکان چنین عملیاتی در آن وجود نداشته است.در اقدام تروریستی که صورت گرفت، نیروها از طریق پاکستان وارد مرز شدند. خود آنها نیز قبول کردند ورودی از مرزهای پاکستان بوده است.

وی افزود: بنده اعتراض خود را به دولت پاکستان اعلام کردم. وزارت کشور تلاش‌های جدی  در این زمینه به خرج داد. در سفر آقای ظریف و معاون امنیتی وزارت کشور به پاکستان قرار شد، پاکستان مسئولیت حراست از مرزهای خود را بپذیرد و ما هم به آنها کمک کنیم. پاکستان قول داد در آرایش مرزها تجدید نظر کند و با ایران همکاری لحظه‌ای داشته باشد.

رحمانی فضلی افزود: خواستار شناسایی و تحویل تروریست‌ها از سوی پاکستان شدیم. آنها هم قول این کار را دادند، امیدواریم در عمق مرزهای پاکستان امنیت برقرار شود.

وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره تعداد و افراد شکایت‌کننده به مناظرات انتخاباتی گفت: شکایتی را آقای دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش نسبت به اتهامی که به ایشان وارد شده مطرح کردند و کمیسیون این مسئله را بررسی خواهد کرد.

وی همچنین گفت: تاکنون 68 مورد تخلفات رسانه‌ها در انتخابات را به دستگاه قضایی ارسال کردیم و انتظار داریم از امروز دادستانی به فوریت به این تخلفات رسیدگی کند.

رحمانی فضلی درباره بسته شدن ستاد یکی از کاندیداهای انتخاباتی در مشهد گفت: ممکن است از قبل توصیه‌هایی به ستادهایی شود. اگر مواردی به صورت خودسر مانع سخنرانی شوند، وزارت کشور مسئول است و نباید رخ دهد اما قوه قضائیه گاهی حکمی صادر می‌کند که ما در این صورت باید مسیر قانونی را دنبال کنیم.

ارسال نظر

آب پاکی دبیر اجرایی FATF روی دست حامیان دولت

هیچ تضمینی برای خروج ایران از فهرست سیاه وجود ندارد

کدخدایی: اصلاح فوری قانون انتخابات ضروری است

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: اصلاح قانون انتخابات ضرورتی انکارناپذیر است.

ایران دستور کار اجلاس FATF

اعضای گروه ویژه اقدام مالی از روز یکشنبه با یک فهرست کار گردهم می‌آیند که از جمله موارد این فهرست ارزیابی میزان پیشرفت ایران در تحقق برنامه اجرایی توافق شده بین دو طرف است.

متأسفانه قانع کننده نبود

آیت الله مکارم شیرازی در پی سخنان اخیر رییس قوه قضائیه در خصوص اظهارات ایشان در مورد بدهکاران مهریه، نامه‌ای سرگشاده به وی ارسال کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عماد، نخستین موشک دوربرد و قابل کنترل تا مرحله نهایی؛
کدام موشک ایرانی در ۷ دقیقه اسارئیل را نابود می کند؟
دولت چه زمانی می‌تواند سند الحاق را به FATF تحویل دهد؟
۴ گزاره حقوقی درباره تبصره لایحه الحاق به CFT
به‌خاطر وعده سرخرمن اروپا
۴ سوال مهم در خصوص تصویب CFT در مجلس
تحلیل مهدی محمدی از تصویب کنوانسیون‌های مرتبط با FATF
پس پرده اصرار دولت و حامیان آن به تصویب CFT
هشدار جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مجلس درباره FATF
کاری به زیان مملکت و نظام انجام ندهید!
تاملی در ضمانت اجرای آراء دیوان بین المللی دادگستری
رای دادگاه لاهه؛ پیروزی یا تقریبا هیچ؟!
عضو کمیسیون اجتماعی در گفتگو با نسیم‌ آنلاین
همکاری گسترده با  FATF مانند برجام دستاوردی برای کشورمان ندارد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع ۱۰۰ هزارنفری بسیجیان:
جوان‌ها راه‌حل مشکل هستند نه مشکل
نگاهی به دلایل موافقان تصویب لوایح FATF
آیا ضمانتی برای حذف ایران از لیست سیاه FATF وجود دارد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین