گزارش «نسیم آنلاین» از گاف جهانگیری در مناظره انتخاباتی

ناتمامی آمارهای غلط معاون اول روحانی/ دروغ جهانگیری در مورد دو برابر شدن حقوق فرهنگیان!

جهانگیری

در حالی معاون رئیس جمهور در دومین مناظره انتخابی نامزدها میانگین پرداختی به معلمان را در دولت یازدهم ۲ میلیون و ۸۵۰ هزارتومان اعلام کرده که ۳ روز قبل از آن معاون پارلمانی رئیس جمهور میانگین حقوق فرهنگیان را دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان اعلام کرده بود

گروه اقتصادی «نسیم آنلاین»- در حالی معاون رئیس جمهور در دومین مناظره انتخابی نامزدها میانگین پرداختی به معلمان را در دولت یازدهم 2 میلیون و 850 هزارتومان اعلام کرده که 3 روز قبل از آن معاون پارلمانی رئیس جمهور میانگین حقوق  فرهنگیان را دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان اعلام کرده بود.
مشکلات معیشتی فرهنگیان یکی از دغدغه‌های اصلی این قشر است و تصویب نشدن قانون نظام هماهنگ حقوق فرهنگیان را می‌توان علت اصلی نارضایتی‌ها دانست. محمد تقی سبزواری عضو هیات مدیره کانون فرهنگیان شیراز نیز معتقد است که امکانات رفاهی و تسهیلاتی دیگر سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها در وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد و نیازمند توجه بیشتر به این وزارت خانه است.
با وجود تمام مشکلات موجود و لزوم توجه ویژه به این قشر مهم از جامعه، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در اقدامی تبلیغاتی دومین مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری با گزارش آماری اشتباه اعلام کرده است که «در دولت یازدهم میانگین دریافتی حقوق فرهنگیان را به ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رساندیم»
این در حالی است که سیدحسن حسینی مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در مهر ماه 95 اعلام کرده بود که میانگین دریافتی معلمان ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.
همچنین حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور که روز سه شنبه 12 اردیبهشت 96 و همزمان با گرامیداشت هفته معلم در دبیرستان دخترانه مرآت در منطقه ۱۲ تهران حضور یافته بود اعلام داشته که میانگین حقوق  فرهنگیان در سال ۱۳۹۲ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود و در سال 96 به دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسیده است.
به نظر می‌رسد معاون اول رئیس جمهور قصد دارد بااعلام اعدادی نادرست در حوزه پرداختی حقوق فرهنگیان رضایت عمومی جامعه و فرهنگیان را به دست آورد حال آنکه با واقعیت تفاوت زیادی دارد.
در این رابطه می‌توان به اعتراضات سراسری معلمان در سوم اسفند ۹۳ اشاره کرد که تا ۲۷ اسفند همان سال ادامه یافت ادامه یافت. در این تجمعات معلمان خواستار اجرای قانون نظام هماهنگ حقوق و اصلاح تبعیض‌های پرداختی بودند.
بنابر این سوالی که به ذهن می‌رسد این است که چرا تیم روحانی قصد دارد با آمارسازی و اعلام آمارهای غلط و نادرست فضای نامطلوب جامعه را بسیار خوب و مدینه فاضله توصیف کند؟

ارسال نظر

گزارش اختصاصی نسیم آنلاین از آخرین تحولات سیاسی عراق

پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟

هدف از جنگ ۳۳ روزه ریشه‌دار کردن رژیم‌صهیونیستی در منطقه بود

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه هدف از جنگ ۳۳ روزه تحقق اهداف آمریکا در زمان جرج بوش بود، افزود: قصد آمریکا این بود که اسرائیل را در منطقه ریشه‌دارتر کند، اما با پیروزی مقاومت این طرح شکست خورد.

هیچ عاقلی مذاکره برای مذاکره را نمی‌پذیرد

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در رابطه با اظهارات اخیر «دیوید آلبرایت» گفت: این حرفها را قبلا هم افراد دیگری زده بودند و از همان ابتدا دولت اوباما و به خصوص شخص کری هدف‌شان این نبود که محدودیت‌ها بعد از 8 سال برداشته شود.

واردات کالاهای کشورهای تحریم‌کننده نفت را ممنوع کنید

این اولین بار نیست که ایران تحریم نفتی می‌شود. ما قبلا تجربه چنین تحریم‌هایی را در گذشته داشته‌ایم  و باید به جای خام فروشی ماده‌ای با ارزش افزوده تولید و صادر کنیم. با این شیوه، هم ایران تبدیل به یک کشور صنعتی می‌شود و هم کلی شغل ایجاد می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

هدف آمریکا «کنترل افکار عمومی» است
پنج گزاره درباره تحریم‌های جدید آمریکا
گزارش کارشناسی شبکه کانون های تفکر ایران منتشر شد
فروش ریالی نفت در بورس، راهکار بی اثر کردن تحریم فروش نفت ایران
موسی الرضا ثروتی، نماینده سابق مجلس:
سیف بانک مرکزی را بی‌برنامه اداره کرد
تحلیل دکتر جمشید پژویان از نوسانات اخیر بازار ارز
دلار ۱۱ هزار تومانی قیمت رسمی بازار نیست
رئیس سابق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
آخوندی با نامه نمی‌تواند مانع افزایش اجاره‌ها شود
افشاگری معاون نعمت‌زاده
پشت پرده برخی زد و بندهای وزارت صمت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین