سردار سلامی در گفتگوی ویژه خبری:

انتقام‌گیری در دستور کار جدی سپاه است ولی نقطه و مکانش مکتوم است/ دستور کار اطلاعاتی و امنیتی ایران تغییر می‌کند

سردار سلامی

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اقدام تروریستی روز چهارشنبه تهران یک ناکامی سیاسی بزرگ دیگر برای دشمنان ملت ایران بود، گفت: انتقام گیری در دستور کار جدی سپاه است ولی نقطه و مکانش مکتوم است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، گفت: اقدامات نیروهای عمل‌کننده در خاموش کردن این فتنه کور تحسین برانگیز بود و از این منظر باید این موفقیت و پیروزی بزرگ را به ملت ایران تبریک گفت.

وی گفت: این حادثه مابه‌ازای طرح سیاسی مشترک سعودی‌ها، آمریکا و رژیم صهیونیستی در ریاض است.

سردار سلامی افزود: هدف از این طرح که به‌خاطر شکست‌های منطقه‌ای دشمنان ما صورت گرفت ضربه زدن به اقتدار سیاسی ــ امنیتی ایران بود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ملت ایران در این اقدام تروریستی با فرزندان انقلابی خود اقتدار امنیتی مثال‌زدنی‌اش در مدیریت یک حادثه تروریستی را نشان داد.

رؤیای سیاسی دشمنان‌مان را زنده به گور کردیم

وی افزود: ما در عملیات دیروز یک رؤیای سیاسی دشمنانمان را زنده به گور کردیم و نشان دادیم که ایران مدفن کسانی است که بخواهند امنیتش را به خطر اندازند.

سردار سلامی گفت: در حالی که همه مهاجمان در حرم مطهر و مجلس شورای اسلامی به هلاکت رسیدند هیچ یک از نیروهای عملیاتی ما کوچکترین آسیبی ندیدند اگرچه تعدادی از هموطنانمان ناجوانمردانه و بی‌دفاع به شهادت رسیدند.

وی افزود: پاسداران محافظ مجلس به‌محض ورود تروریست‌ها به ساختمان مجلس، آنها را از صحن علنی و مردم دور کردند.

سردار سلامی گفت: تروریست‌ها در ساختمان ملاقات‌های مردم با نمایندگان تلاش کردند تا مراجعه کنندگان و کارکنان حاضر در دفاتر را به گروگان بگیرند که موفق نشدند.

وی افزود: پس از محاصره تروریست‌ها در طبقات ساختمان ملاقات‌های مردمی نمایندگان مجلس نیروهای کمکی سپاه به‌سرعت وارد عمل شدند و در عملیاتی دقیق، حساس، پیچیده و مینیاتوری با دقت مثال‌زدنی در حالی که تلاش می‌کردند تا مردم آسیب نبینند تروریست‌ها را از پای درآوردند.

سردار سلامی گفت: فرمانده کل و فرمانده نیروی زمینی سپاه از ابتدای عملیات شخصاً در میدان حاضر شدند و مدیریت عملیات را به‌عهده گرفتند و این نشان می‌دهد که با این روحیه کشور هیچ آسیبی نخواهد دید و با این ترقه‌بازی‌ها استقلال، آزادی، امنیت و کرامت ما از بین نخواهد رفت.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: صمیمانه از نیروهای عمل‌کننده نیروی انتظامی در حرم مطهر امام و مجلس قدردانی می‌کنم.

تراکم شکست‌های بی‌سابقه دشمنان در منازعات منطقه‌ای

وی گفت: اصل این اقدام به‌خاطر تراکم شکست‌های دشمنانمان در منازعات منطقه‌ای و جنگ‌های نیابتی در سال‌های گذشته است.

سردار سلامی افزود: در حالی که آمریکا، سعودی‌ها، برخی کشورهای مرتجع منطقه و غربی‌ها در تلاش بودند تا معادلات منطقه را به‌نفع خود برهم بزنند و نظام جمهوری اسلامی را مورد تهدید قرار دهند موفق به اجرای نقشه‌هایشان در سوریه و عراق نشدند و در منازعات سیاسی منطقه‌ای شکست خوردند.

سیاست‌های منطقه‌ای سعودی‌ها کاملاً شکست خورده است

وی گفت: سیاست‌های منطقه‌ای سعودی‌ها کاملاً شکست خورده است و این در حالیست که سرزمین داعش تنگ‌تر شده و در حال زوال است.

سردار سلامی افزود: آنچه در نشست آمریکایی ــ سعودی چندی پیش در ریاض اتفاق افتاد باید یک مابه‌ازای سیاسی می‌داشت که به‌احتمال زیاد اقدام تروریستی روز چهارشنبه در تهران همان است.

جمهوری اسلامی ایران امروز ابتکار عمل را در منازعات سیاسی منطقه به‌عهده دارد

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز ابتکار عمل را در منازعات سیاسی منطقه به‌عهده دارد، ما تعیین کننده تحولات منطقه هستیم و حل منازعات سیاسی منطقه به ما گره خورده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه "دولت‌های منطقه‌ای هم از سیاست‌های مقاومتی ما حمایت می‌کنند" افزود: در برابر این موفقیت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران سعودی‌ها جز پمپاژ تروریست، ایجاد تفرقه و شارژ اعتقادی ــ انحرافی کار دیگری انجام نمی‌دهند.

عربستان محل نقشه‌کشی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است

سردار سلامی گفت: سعودی‌ها پیش‌تر گفته بودند باید ناامنی‌ها را به درون ایران بکشانیم و این سخنان نشان می‌دهد که عربستان محل نقشه‌کشی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است هرچند رؤیاهایشان هرگز تعبیر نخواهد شد.

وی تصریح کرد: آنچه مهم است این است که ما دشمنان بالفعل متعددی داریم که حوزه عملشان جهانی است و فوق‌العاده بی‌رحم هستند.

سردار سلامی گفت: ما میان آتش توانستیم در این سالها امنیتمان را تأمین کنیم و پس از این هم برای استقرار امنیت ملی‌مان تلاش جدی‌تری خواهیم داشت.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: از جمله درس‌های اقدام تروریستی روز چهارشنبه در تهران این است که باید دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و ما اشرافمان را بر گروه‌های تروریستی و عملیاتی احتمالی‌شان بیشتر متمرکز کنیم.

سردار سلامی تاکید کرد: به کسانی که به دنبال توطئه و نقشه کشی سیاسی و امنیتی برای ایران هستند یادآور می شوم که سرنوشت این تروریست ها سرنوشت همه کسانی خواهد بود که برای امنیت ملت ایران نقشه و توطئه طراحی می کنند البته این تنها یک ماکت و مدل از رفتار ما در موضوع امنیت ملی بود، اگر رژیم ها ، مقامات و سیستم هایی در هر نقطه از دنیا که ما آن ها را می شناسیم بخواهند چنین حرکاتی را تکرار کنند مطمئن باشند که ما کاخ های شیشه ای را بر سر آن ها ویران خواهیم کرد.

 انتقام می‌گیریم؛ در بحث امنیت ملی با هیچکس شوخی نداریم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: عمل های ما نهیب و ویرانگر است ، در مورد امنیت ملی ما با هیچ کس تعارف نداریم و از مسببان و عاملان انتقام خواهیم گرفت و این موضوع را اثبات خواهیم کرد.

وی افزود: ما فوق‌العاه قدرتمند هستیم ، دستمان کاملا باز است و گزینه هایمان بسیار متنوع است و اگر خیلی از اعمال را انجام نمی دهیم به دلیل رعایت یک سلسله ملاحظات است.

اگر قرار باشد کسی امنیت ملی ما را خدشه دار کند هیچ نقطه امنی برای او باقی نخواهیم گذاشت

سردار سلامی با تاکید براینکه ما نمی خواهیم درگیری‌ها را توسعه دهیم ،گفت: قصد ما این است که تا حد ممکن از توسعه تفرقه جلوگیری کنیم ولی اگر قرار باشد کسی امنیت ملی ما را خدشه دار کند هیچ نقطه امنی برای او باقی نخواهیم گذاشت، جهان  حرف و عمل سپاه را دیده و می‌داند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عمل و قولش یکی است بنابراین بسیار مراقب باشند و به عواقب رفتارهای خود بیاندیشند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان ساخت: شاید اتفاقی که دیروز افتاد منطق ما را برای آنکه چرا ما سیاست های امنیتی دشمنان مان را هزاران کیلومتر آن سوی مرزها مدیریت می کنیم آشکار ساخت، شاید برای برخی ها این تردید وجود داشت که چرا جمهوری اسلامی ایران از نظام سوریه حمایت می کند اما ما دیروز توانستیم پاسخ این شبهات را در حمله تروریستی که در مجلس و حرم مطهر امام اتفاق افتاد بدهیم که اگر ما موج آتشی که در جهان اسلام بر افروخته شده را در محیط های بیرونی خاموش نکنیم این امواج به داخل کشور کشیده می شود.

وی ادامه داد: البته موضوع به این معنا نیست که ما می خواهیم سرزمین های دیگر را سپر بلای خود قرار دهیم بلکه ما معتقدیم که همه سرنشینان جهان اسلام در یک سفینه هستند بنابراین هرچه بتوانیم در سرزمین های دیگر در مقابل این گروه ها و حامیان آن ها  بجنگیم مانع از این خواهد شد که درگیری ها به داخل کشور کشیده شود.

ما باید میدان عمل مان را برای مواجه با دشمن توسعه  ببخشیم

سردار سلامی تاکید کرد: ما باید سطح قائل امنیتی ملی مان را گسترش دهیم و میدان عمل مان را برای مواجه با دشمن توسعه  ببخشیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به حادثه تروریستی دیروز تهران اظهار داشت: بزرگترین چالش نیروی انتظامی این بود که مردم را از صحن مجلس دور کند، برخلاف همه کشورهای دیگر که وقتی اتفاقی می افتد همه فرار می کنند، اگر دیروز مردم را رها می کردیم آن ها با دست هایشان تروریست ها را خفه می کردند ، ما چنین ملتی داریم که اینقدر بزرگ و حامی هستند لذا ما نیز متعهد به امنیت آن ها هستیم.

وی با بیان اینکه اگر ریگی در دریا انداخته شود موجی ایجاد نمی کند گفت: ایران دریا است و تروریست ها نیز ریگ های کوچکی هستند که بچه ها آن را به دریا پرتاب می کنند و وقتی امواج آب را می بینند، گمان می کنند ک دریا دچار شوک شده است.

اقدام تروریستی دیروز یک مقیاس میکروسکوپی از اتفاقات تروریستی دهه‌ 60 هم نبود

سردار سلامی در بخش دیگری از اظهاراتش در خصوص مقایسه اقدام تروریستی اخیر با حوادث دهه شصت نیز بیان داشت: این اقدام حتی یک مقیاس  میکروسکوپی از اتفاقات آن سال ها نیز نمی شود، ما در دهه شصت در مواجه با تحریم های سخت سیاسی، اقتصادی، جنگ ، ترور و مقابله با گروه های تجزیه طلب تروریست بودیم اما جمهوری اسلامی ایران توانست در این دهه پایه های بازدارندگی خود را برای ابد تثبیت کند.

وی ادامه داد: دهه شصت دهه ای بود که ملت ایران پایه های بازدارندگی خود را استحکام بخشید و به همه جهانیان نشان داد که ایران اشغال نشدنی و نفوذ ناپذیر است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه همه مقامات آمریکایی سعوی و صهیونیستی تاکید دارند که ایران باید تحت فشار قرار گیرد و ناامن باشد و ایران را یک تهدید بزرگ و منشا شکست های خود می دانند و به آن اعتراف می کنند گفت: توطئه های دشمنان ما جاری و آشکار است و اگر آن ها را نبینیم اشکال از ما است.

وی افزود: آن ها امروز علیه ما مبارزه همه جانبه ای را شروع کرده اند که البته ملت ایران نیز در عین مبارزه مصمم است، همانطور که در حوزه نفتی یک شرکت آمریکایی و سعودی آرامکو وجود دارد یک آرامکو سیاسی نیز شکل گرفته که منشا همه توطئه ها است.

ما راهی جزء ادامه جهاد و مبارزه علیه دشمنان نداریم

سردار سلامی در پایان بیان داشت: صحبت های بی منطق و نفرت انگیز رئیس جمهور آمریکا عمق کینه آن ها نسبت به ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نشان می دهد لذا ما راهی جزء ادامه جهاد و مبارزه علیه دشمنان را نداریم.

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
درخواست مجوز روحانی برای جبران خسارات سیل
اجازه رهبر انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی
دلار آمریکا حکم ارز قاچاق پیدا می‌کند
حذف دلار از معاملات خارجی +متن طرح نمایندگان مجلس
۵ اقدام لازم برای مقابله با سیاست جدید امریکا
هدف ترامپ از «تروریست» اعلام کردن «سپاه» چیست؟
تاملی بر انتخاب نام و شعار امسال
چرا سال «رونق تولید»؟