جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۱۷ - روسیه

پوتین: فوتبال عامل اتحاد ملت‌ها است/ اینفانتینو: تحت تاثیر روس‌ها قرار گرفتم

پوتین

رئیس‌جمهور روسیه در مراسم افتتاحیه جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۷ در ورزشگاه سن پترزبورگ گفت: فوتبال عاملی برای اتحاد ملت‌ها است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه عصر امروز (شنبه) با حضور در ورزشگاه سن‌ پترزبورگ شاهد مراسم افتتاحیه جام کنفدراسیون‌های 2017 بود.

پوتین در زمان مراسم افتتاحیه گفت: روسیه آماده برگزاری جام کنفدراسیون‌ها در بالاترین سطح است و اطمینان دارم که میهمانان ما میهمان‌نوازی ما را خواهند دید. آنها شاهد میهمان‌نوازی و جهان باز روسیه خواهند بود. سن پترزبورگ شهر فوق‌العاده‌ای با تاریخ کهن است. مطمئن هستم که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان بازی‌های زیبا، هنر فوتبال و رقابت واقعی ورزشی را مشاهده خواهند کرد.

رئیس‌جمهور روسیه ادامه داد: فوتبال عاملی برای اتحاد بین ملت‌ها، ترویج ارزش‌های بازی جوانمردانه، تقویت آزادی و باورها، الهام‌بخشی و دادن انگیزه به صدها هزار جوان است. فدراسیون فوتبال روسیه و فیفا نیز بر همین اساس گام برمی‌دارند. روسیه به فوتبال عشق می‌ورزد.

پوتین سپس با اشاره به جام کنفدراسیون‌های 2017 روسیه گفت: برای اولین بار بهترین تیم‌های فوتبال قاره‌ای جهان در روسیه گردهم آمدند. ابتدا می‌خواهم از جیانی اینفانتینو به خاطر عزمش در اجرای ایده‌های ورزشی، اعتمادش به روسیه، همکاری و کمک جهت آماده‌سازی این رقابت‌ها قدردانی کنم. جام کنفدراسیون‌ها آزمونی برای میزبانی از جام‌جهانی 2018 است. برای تمام تیم‌های شرکت کننده در جام کنفدراسیون‌های 2017 روسیه و هواداران آرزوی موفقیت می‌کنم. حالا باید به تماشای فوتبال بنشینیم. به شما بابت حضور در روسیه خوشامد می‌گویم.

جانی اینفانتینو، رئیس سوئیسی فیفا نیز در مراسم افتتاحیه جام کنفدراسیون‌های 2017 روسیه در ورزشگاه سن پترزبورگ گفت: من تحت تاثیر قرار گرفتم و نگاه مثبتی به روسیه داشتم. می‌بینم که چگونه مردم با الهام‌بخشی فعالیت می‌کنند و با عزم قدرتمندی برنامه‌های آماده‌سازی جام کنفدراسیون‌ها را پیش می‌برند. چیزهای که امروز در ورزشگاه‌های جام کنفدراسیون‌ها به ویژه در سن پترزبورگ و حتی شهرهای مسکو، کازان و سوچی دیدیم فوق‌العاده و زیبا بودند. الان هم بی‌صبرانه منتظر آغاز رقابت‌ها هستم.

وی در ادامه اظهار داشت: جام کنفدراسیون‌ها فرصت خوبی است تا همه برنامه‌ها را مشاهده کنیم و مطمئن شویم مشکلی برای آینده (جام‌جهانی 2018) وجود نخواهند داشت. اطمینان دارم که جام‌جهانی 2018 در بالاترین سطح برگزار خواهد شد و جام کنفدراسیون‌ها می‌تواند معیار خوبی برای آن باشد تا ضعف‌های احتمالی را رفع کنیم.

جام کنفدراسیون‌ها از امروز (شنبه) تا 11 تیر ماه سال جاری به میزبانی روسیه در شهرهای مسکو، سن‌پترزبورگ، کازان و سوچی برگزار خواهد شد. در گروه A این رقابت‌ها روسیه، پرتغال، نیوزیلند و مکزیک حضور دارند و تیم‌های گروه B را نیز شیلی، کامرون، آلمان و استرالیا تشکیل می‌دهند.

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

یک نکتهٔ زبانی دربارهٔ مصاحبهٔ کارلوس کی‌روش
سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
عکس جالب از دو هوادار ایرانی در صفحه رسمی AFC
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
۴ لژیونر به اردوی تیم ملی اضافه شدند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین