دیوان عالی کشور؛

تغییرات مدارک موردنیاز برای درخواست اعاده دادرسی به دیوان عالی اعلام شد

قانون جدید آیین دادرسی کیفری

تغییرات مدارک موردنیاز برای درخواست تجویز اعاده دادرسی از احکام کیفری به دیوان عالی کشور اعلام شد.

به گزارش «نسیم آنلاین» از دیوان عالی کشور؛ تغییرات مدارک مورد نیاز جهت درخواست تجویز اعاده دادرسی از سوی محکوم علیه(محکومین) اعمال شده از آغاز امسال، در قسمت اعاده دادرسی از احکام کیفری در سایت دیوان عالی کشور به روز شد.

براساس این گزارش، تغییرات بخش مدارک مورد نیاز جهت درخواست تجویز اعاده دادرسی نسبت به احکام کیفری که از ناحیه محکوم علیهم یا قائم مقام قانونی و یا وکلای آنان به دیوان عالی کشور تقدیم می‌شود، مطابق مقررات جدید از ابتدای سال جاری اعلام شده است.

ارائه درخواست کتبی خطاب به «ریاست دیوان عالی کشور»، در صورت زندانی بودن متقاضی، درخواست تقدیمی باید به تأیید زندان محل تحمل کیفر حبس رسیده باشد، تصریح به بند یا بندهای ماده 474 قانون آیین دادرسی کیفری که متقاضی بر اساس آن تقاضای تجویز اعاده دادرسی دارد، قید شماره و تاریخ دادنامه مورد درخواست اعاده دادرسی و مرجع صادرکننده آن از جمله مدارک مورد نیاز برای درخواست تجویز اعاده دادرسی به دیوان عالی کشور عنوان شده است.

مدارک مورد نیاز دیگر برای درخواست اعاده دادرسی به دیوان عالی کشور عبارتند از: قید نشانی کامل، کد پستی و شماره تلفن همراه متقاضی جهت ارسال پیامک اطلاع رسانی و برقراری ارتباط با وی، امضا ذیل کلیه صفحات لایحه توسط متقاضی یا متقاضیان، ابطال تمبر هزینه دادرسی به تعداد متقاضیان هر یک به مبلغ 500000 ریال مطابق مصوبه بودجه سال 1396 مجلس شورای اسلامی، ارائه تصویر مصدق کامل و خوانا از دادنامه بدوی اعم از حضوری، غیابی و رأی صادره در مرحله واخواهی (برابر اصل شده توسط دادگاه صادرکننده در تمامی صفحات وهر یک ملصق به 15000 ریال تمبر).

همچنین درخواست کنندگان اعاده دادرسی به دیوان عالی کشور باید، تصویر خوانا و مصدق از دادنامه مورد درخواست اعاده دادرسی(هر یک ملصق به 15000 ریال تمبر)، گواهی قطعیت حکم بدوی مورد درخواست اعاده دادرسی چنانچه به لحاظ عدم تجدید نظرخواهی یا فرجام خواهی در همان مرحله بدوی قطعی شده باشد (ملصق به 15000 ریال تمبر) را هم ارائه کنند.

براساس این گزارش در صورتی که درخواست توسط وکیل تقدیم شود، ارائه وکالتنامه پایه یک ملصق به تمبر مالیاتی و ممهور به مهر وکیل یا وکلای متقاضی الزامی است و در صورت وجود سابقه یا سوابق دیگر مرتبط با درخواست فعلی در دیوان عالی کشور، نسخه ای مصدق از دادنامه یا دادنامه های صادره از دیوان عالی کشور و همچنین اصل و کپی کارت ملی اصیل متقاضی یا متقاضیان باید ارائه شود.

متقاضیان درخواست اعاده دادرسی به دیوان عالی کشور برای هرگونه سئوال یا دریافت آدرس و کد پستی به قسمت تماس با ما در سایت دیوان عالی کشور(divanealee.ir) مراجعه کنند؛ همچنین نرخ هزینه های دادرسی در این سایت آمده است.

ارسال نظر

با گرانی خانه‌ها، چه بلایی سر مستاجرین آمده است!؟

اجاره‌نشین‌ها!

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

در این کلیپ برخی وعده ها و شعارهای انتخاباتی روحانی که در پیروزی سهم بسزایی داشتند، مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چه مقدار از این وعده ها محقق شده است.

موشن گرافیک "توتال"

در این موشن گرافیک سوابق همکاری شرکت ملی نفت و گاز ایران با شرکت فرانسوی توتال مورد بررسی قرار گرفته و خلف وعده های توتال به تصویر کشیده شده است.

اروپایی ها اگر جای مردم ایران بودند با امثال شرکت های فرانسوی چه می کردند؟!

پس از رفتن دوباره ی شرکت های پژو و توتال از ایران، دیدن این گزارش و واکنش مردم اروپا خالی از لطف نیست

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین