جبار آذین مطرح کرد:

برای برون‌رفت از حوزه تکرار در سینما نیازمند تحول بنیادین هستیم/ تغییر ذائقه مخاطبان باعث بی‌مهری به آثار ارزشی شده است

جبار آذین

این منتقد سینما گفت: سینمای کشور برای برون‌رفت از حوزه تکرار در همه زمینه‌ها از قبیل فیلمنامه‌نویسی، انتخاب سوژه، فیلمسازی و حتی توجه شایسته به فرهنگ مخاطبان، نیازمند تحول است.

به گزارش «نسیم آنلاین»؛ "فرهنگ نیوز" نوشت:

جبار آذین  با اشاره به تغییر سلیقه مخاطبان نسبت به آثار سینمایی گفت: متاسفانه سینمای کشور دچار تکرار شده و با تغییر سلیقه مخاطبان می بینیم که بسیاری از آثار ارزشی و دفاع مقدسی ما مورد بی مهری قرار می گیرند و در مقابل آثار سطحی اجتماعی با استقبال بالایی روبه رو می شوند.

وی ادامه داد: سینمای کشور برای برون رفت از حوزه تکرار در همه زمینه ها از قبیل فیلمنامه نویسی، انتخاب سوژه، فیلمسازی و حتی توجه شایسته به فرهنگ مخاطبان، نیازمند تحول است تا از این طریق سینمای ایران و محصولات آن شامل تحولات بنیادین شود و قطعا اگر این مهم محقق نشود و سینما باز همین مسیر فعلی خود را ادامه دهد، همچنان شاهد ساخت آثار سطح پایین سینمایی و همچنین انحراف توجه مخاطب از آثار خوب و قدر سینمایی به سمت آثار ضعیف اجتماعی خواهیم بود که آسیب آن بیش از همه به خود مردم و زندگی آنها در جامعه بازخواهد گذشت.

این منتقد سینما با اشاره به راهکارهای ایجاد تحول در سینمای کشور تصریح کرد: یکی از راهکارهایی که می تواند سرآغاز تحول در سینمای ایران باشد؛ برگزاری نشست های کارشناسانه با حضور مدیران کاربلد سینما و متخصصان امور فیلمسازی، متنقتدان و رسانه ها است.

آذین در همین زمینه افزود: از سوی دیگر باید در این نشست ها از حضور کارشناسان امور اجتماعی، خانوادگی و روانشناسی نیز بهره برد تا از این طریق در این نشست ها تعریف جدید و به روز از سینما ارائه شده و راهکارها و مناسبات تازه سینمای کشور تبیین شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه سینمای کشور طی سال های اخیر به خاطر بی توجهی به مقوله های اصلی آن ضربه های شدیدی خورده است، خاطر نشان کرد: برای اینکه سینما هدفمند و قانونمند شود لازم است که نشست های کارشناسانه برگزار شده و ماحصل آن در قالب لایحه و توسط دولت به مجلس ارائه شود تا به قانون تبدیل شود و بعد از آن نیز باید این قانون توسط مسئولین وزارت ارشاد و سایر مسئولین فرهنگی و هنری در سینما اجرایی شود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین