جبار آذین مطرح کرد:

برای برون‌رفت از حوزه تکرار در سینما نیازمند تحول بنیادین هستیم/ تغییر ذائقه مخاطبان باعث بی‌مهری به آثار ارزشی شده است

جبار آذین

این منتقد سینما گفت: سینمای کشور برای برون‌رفت از حوزه تکرار در همه زمینه‌ها از قبیل فیلمنامه‌نویسی، انتخاب سوژه، فیلمسازی و حتی توجه شایسته به فرهنگ مخاطبان، نیازمند تحول است.

به گزارش «نسیم آنلاین»؛ "فرهنگ نیوز" نوشت:

جبار آذین  با اشاره به تغییر سلیقه مخاطبان نسبت به آثار سینمایی گفت: متاسفانه سینمای کشور دچار تکرار شده و با تغییر سلیقه مخاطبان می بینیم که بسیاری از آثار ارزشی و دفاع مقدسی ما مورد بی مهری قرار می گیرند و در مقابل آثار سطحی اجتماعی با استقبال بالایی روبه رو می شوند.

وی ادامه داد: سینمای کشور برای برون رفت از حوزه تکرار در همه زمینه ها از قبیل فیلمنامه نویسی، انتخاب سوژه، فیلمسازی و حتی توجه شایسته به فرهنگ مخاطبان، نیازمند تحول است تا از این طریق سینمای ایران و محصولات آن شامل تحولات بنیادین شود و قطعا اگر این مهم محقق نشود و سینما باز همین مسیر فعلی خود را ادامه دهد، همچنان شاهد ساخت آثار سطح پایین سینمایی و همچنین انحراف توجه مخاطب از آثار خوب و قدر سینمایی به سمت آثار ضعیف اجتماعی خواهیم بود که آسیب آن بیش از همه به خود مردم و زندگی آنها در جامعه بازخواهد گذشت.

این منتقد سینما با اشاره به راهکارهای ایجاد تحول در سینمای کشور تصریح کرد: یکی از راهکارهایی که می تواند سرآغاز تحول در سینمای ایران باشد؛ برگزاری نشست های کارشناسانه با حضور مدیران کاربلد سینما و متخصصان امور فیلمسازی، متنقتدان و رسانه ها است.

آذین در همین زمینه افزود: از سوی دیگر باید در این نشست ها از حضور کارشناسان امور اجتماعی، خانوادگی و روانشناسی نیز بهره برد تا از این طریق در این نشست ها تعریف جدید و به روز از سینما ارائه شده و راهکارها و مناسبات تازه سینمای کشور تبیین شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه سینمای کشور طی سال های اخیر به خاطر بی توجهی به مقوله های اصلی آن ضربه های شدیدی خورده است، خاطر نشان کرد: برای اینکه سینما هدفمند و قانونمند شود لازم است که نشست های کارشناسانه برگزار شده و ماحصل آن در قالب لایحه و توسط دولت به مجلس ارائه شود تا به قانون تبدیل شود و بعد از آن نیز باید این قانون توسط مسئولین وزارت ارشاد و سایر مسئولین فرهنگی و هنری در سینما اجرایی شود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شکرگزاری وجود مسیح علی‌نژاد باشیم
از انصارحزب الله تا مسیح علی نژاد
رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم ویژه هفته دفاع مقدس:
در روایت دفاع مقدس روح مجاهدت وشکست‌ناپذیری ملت ایران متبلور باشد
حجت الاسلام پناهیان در نهمین شب از سوگواره هنر و حماسه:
پاداش و کنترل آدم را ضعیف می‌کند.
حجت‌الاسلام پناهیان در سوگواره هنر و حماسه:
نیازمند گروه‌های جهادی که مردم را پولدار کنند، هستیم
در گفتگو با مهدی سیار مطرح شد
دمِ پایانی‌ مانیفست ‌هیأت است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین