جبار آذین مطرح کرد:

برای برون‌رفت از حوزه تکرار در سینما نیازمند تحول بنیادین هستیم/ تغییر ذائقه مخاطبان باعث بی‌مهری به آثار ارزشی شده است

جبار آذین

این منتقد سینما گفت: سینمای کشور برای برون‌رفت از حوزه تکرار در همه زمینه‌ها از قبیل فیلمنامه‌نویسی، انتخاب سوژه، فیلمسازی و حتی توجه شایسته به فرهنگ مخاطبان، نیازمند تحول است.

به گزارش «نسیم آنلاین»؛ "فرهنگ نیوز" نوشت:

جبار آذین  با اشاره به تغییر سلیقه مخاطبان نسبت به آثار سینمایی گفت: متاسفانه سینمای کشور دچار تکرار شده و با تغییر سلیقه مخاطبان می بینیم که بسیاری از آثار ارزشی و دفاع مقدسی ما مورد بی مهری قرار می گیرند و در مقابل آثار سطحی اجتماعی با استقبال بالایی روبه رو می شوند.

وی ادامه داد: سینمای کشور برای برون رفت از حوزه تکرار در همه زمینه ها از قبیل فیلمنامه نویسی، انتخاب سوژه، فیلمسازی و حتی توجه شایسته به فرهنگ مخاطبان، نیازمند تحول است تا از این طریق سینمای ایران و محصولات آن شامل تحولات بنیادین شود و قطعا اگر این مهم محقق نشود و سینما باز همین مسیر فعلی خود را ادامه دهد، همچنان شاهد ساخت آثار سطح پایین سینمایی و همچنین انحراف توجه مخاطب از آثار خوب و قدر سینمایی به سمت آثار ضعیف اجتماعی خواهیم بود که آسیب آن بیش از همه به خود مردم و زندگی آنها در جامعه بازخواهد گذشت.

این منتقد سینما با اشاره به راهکارهای ایجاد تحول در سینمای کشور تصریح کرد: یکی از راهکارهایی که می تواند سرآغاز تحول در سینمای ایران باشد؛ برگزاری نشست های کارشناسانه با حضور مدیران کاربلد سینما و متخصصان امور فیلمسازی، متنقتدان و رسانه ها است.

آذین در همین زمینه افزود: از سوی دیگر باید در این نشست ها از حضور کارشناسان امور اجتماعی، خانوادگی و روانشناسی نیز بهره برد تا از این طریق در این نشست ها تعریف جدید و به روز از سینما ارائه شده و راهکارها و مناسبات تازه سینمای کشور تبیین شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه سینمای کشور طی سال های اخیر به خاطر بی توجهی به مقوله های اصلی آن ضربه های شدیدی خورده است، خاطر نشان کرد: برای اینکه سینما هدفمند و قانونمند شود لازم است که نشست های کارشناسانه برگزار شده و ماحصل آن در قالب لایحه و توسط دولت به مجلس ارائه شود تا به قانون تبدیل شود و بعد از آن نیز باید این قانون توسط مسئولین وزارت ارشاد و سایر مسئولین فرهنگی و هنری در سینما اجرایی شود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

به بهانه روز عرفه و کاهش ۵۰درصدی زائران ایرانی عتبات

تاثیر سقوط ارزش ریال بر اقتصاد عراق

ستاد تنظیم بازار عملا تعطیل است

ستاد تنظیم بازار که در دولت دوازهم و با وزیر صنعت شدن محمد شریعتمداری به او سپرده شده بود، در سخت ترین روزهای سال 97 به خواب عجیب زمستانی فرو رفته و عملا نظاره گر گرانی فروشی بی ضابطه بازار کالاهای اساسی مردم است و نشانی از تدبیر و تصمیمات مهم در این ستاد وجود ندارد.

سیاست آمریکا جنگ‌افروزی و کشتار مسلمانان بدست یکدیگر است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به حجاج بیت‌الله الحرام با اشاره به سیاست جنگ‌افروزانه آمریکا در میان مسلمانان، تأکید کردند: باید با هوشیاری این سیاست شیطانی را خنثی کرد.

واردات برخی کالاهای کره‌ای به کشور ممنوع شده است

د: بخشی از واردات ما از کره جنوبی شامل کالاهای مصرفی وارداتی بوده است که اینها در دو ماه گذشته مشمول محدودیتهایی شده است. کالاهای کره‌ای که اکنون از گمرک ترخیص می‌شود مربوط به مجوزهایی بوده که از قبل برای واردات آنها صادر شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به بهانه روز عرفه و کاهش ۵۰درصدی زائران ایرانی عتبات
تاثیر سقوط ارزش ریال بر اقتصاد عراق
گفت‌وگو با خبرنگار پرس تی‌وی در دمشق
در جنگ کودکانی را دیدم که حتی بلد نبودند موز بخورند!
گزارش ایرنا از گیشه سینما؛
هت‌تریک کمدی در صدر پُرفروش‌های هفته
پاسخ‌های کچویان به ادعای فروپاشی جامعه ایرانی
جامعه ایرانی؛ قوی، پویا و بامشکلات فراوان
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین