همه ما یک روزی می‌آییم و روزی هم می‌رویم

ساکت: بودن یا نبودن مهم نیست، مهم تأثیرگذاری و تلاش است/ باید در ارتقای تشکیلاتی فدراسیون بیشتر کار کنیم

محمدرضا ساکت

از دید سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال، بودن یا نبودن مهم نیست و آنچه اهمیت دارد، تلاش کردن است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: محمدرضا ساکت در حاشیه مراسم تجلیل از داوران فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی کشورمان اظهار داشت: بسیار خرسندیم که در راستای توجه به رکن اساسی مسابقات فوتبال یعنی داوران برای دومین سال مراسم تجلیل از داوران را برگزار کردیم.

وی در ادامه یادآور شد: ما چندین سال از داوران خارجی در فوتبال‌مان و مخصوصاً بازی‌های حساس خود استفاده کردیم، اما در سال‌های اخیر شاهد این بودیم که همه مسابقات و حتی مسابقات بین‌المللی ما را هم داوران خودمان با تلاش و شایستگی و با کیفیت فنی قضاوت می‌کنند. خوشحالیم که داوران ما گاهی اوقات برای قضاوت دیدارهای خارجی هم به کشورهای دیگر دعوت می‌شوند، که این یک جهش بسیار اساسی در زمینه داوری و آموزشی است. داوران پرچمدار اولیه این موفقیت هستند. باید به آنها تبریک بگویم.

ساکت همچنین افزود: مفتخریم که پرچم ایران در رویدادهای بزرگ و جهانی توسط داوران برافراشته می‌شود. مطمئنم اگر زمینه معرفی داوران بین‌المللی بیشتری توسط AFC فراهم می‌شد، ما این ظرفیت را داشتیم که داوران بیشتری در مسابقات مختلف داشته باشیم.

دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال با اشاره به تغییر و تحولات به وجود آمده در فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: به هر حال همه ما سربازان و خدمتگزاران این کشور هستیم. هر روز قرعه خدمت به نام یک نفر می‌افتد. بودن یا نبودن مهم نیست، مهم این است که بتوان خدمت ارائه داد و تلاش کرد. دوستانی که قبل از ما هم بودند خدمات زیاد و بزرگی انجام دادند. امیدواریم که پس از گذشت یک سال از ریاست مهدی تاج در فدراسیون فوتبال بتوانیم در راستای ارتقای تشکیلاتی فدراسیون بیشتر کار کنیم.

ساکت ادامه داد: عزیزان بزرگواری که قبل از ما در اینجا (فدراسیون فوتبال) بودند مانند ما تلاش کردند. مسیر، مسیر خدمتگزاری است، همه ما یک روز می‌آییم و یک روز می‌رویم، آمدن و رفتن هر کسی امیدوارم در راستای رضایت خداوند، تأثیرگذاری مثبت و خدمت صادقانه باشد.

وی در مورد برکناری علیرضا اسدی از سمت دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت: همان‌طور که آقای تاج توضیحات لازم را ارائه داد، تصمیم‌گیری در این مورد از هفته‌ها قبل انجام شده بود. تاج همه موضوعات را به صورت کامل توضیح داده است. فراموش نکنیم که 339 روز دیگر ما باید در جام جهانی به میدان برویم. نکته اساسی که باید به آن توجه کنیم این است که ما باید حضوری قدرتمندانه در جام جهانی داشته باشیم، حضوری قدرتمند که ما در مقدماتی جام جهانی داشتیم با حضور بازیکنان غیرتمند، حمایت مردم و حمایت فدراسیون و راهکارهای اساسی و کارساز کارلوس کی‌روش بود. الان باید با یک هماهنگی و همدلی زمینه حضور قدرتمند و شایسته تیم ملی در جام جهانی را فراهم کنیم.

دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال مسیر تیم ملی در جام جهانی را راهی پر فراز و نشیب دانست و یادآور شد: ما راه پرتنشی در پیش رو داریم. من بارها اشاره کرده‌ام که زیرساخت‌های‌مان با استعدادهایی که داریم سنخیت ندارد، ما دریایی از استعدادها را در اختیار داریم، اما زیرساخت‌های ما با آنها هیچ سنخیتی ندارد. ما امروز در مرکز ملی فوتبال ایران تلاش کردیم این مرکز را بازسازی کنیم و آن را گسترش دهیم.

ساکت در پاسخ به یکی از سؤالات خبرنگاران مبنی بر اینکه «علت برکناری علیرضا اسدی از سمتش چه بوده است؟»، اظهار داشت: اینها صحبت‌هایی است که آقای تاج قبل از من توضیح داده. این صحبت‌ها در حوزه مدیریتی است که من در جزئیات شکل استعفا نیستم. آقای تاج کاملاً در این زمینه توضیح داده و حتماً توضیحاتش هم کامل بوده است.

وی در واکنش به صحبت‌های یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه «اگر وضعیت مشابه با علیرضا اسدی (دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال) برای شما هم مقابل کی‌روش به وجود بیاید آن وقت چه اتفاقی می‌افتد؟»، تأکید کرد: خوشبختانه ما در حدود یک سال گذشته تلاش‌مان این بود که بهترین زمینه را برای تیم‌های ملی فراهم کنیم. در یک ماه اخیر یکی از اتفاقات خوبی که صورت گرفته، این است که یک پیوند فنی بین تیم بزرگسالان و تیم‌های پایه ما ایجاد شده است. انتقال دانش و تجربیات و برنامه‌هایی که در تیم بزرگسالان ما وجود دارد به تیم‌های پایه ما تزریق می‌شود. هرم فوتبال الان در فدراسیون فوتبال شکل گرفته و چهار سطح پیدا کرده است. الان نهضت استعدادیابی به طور کامل در فوتبال ما پیاده شده است و ما در همه استان‌ها استعدادیاب داریم. مهم این است که یک هماهنگی خوبی بین کی‌روش و همه مربیان ما به وجود آمده و این موضوع نهادینه می‌شود.

دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال همچنین تصریح کرد: ما باید به آینده و هم‌افزایی نگاه کنیم و به روزهای خوش آینده امیدوار باشیم. قلب همه مردم و کادر فنی تیم ملی فوتبال برای موفقیت می‌تپد. فراموش نکنیم که مهندسی این موفقیت از ابتدا توسط کارلوس کی‌روش انجام شده است. تلاش ما این بود که همه اعضای فدراسیون حامی یکدستی برای همه تیم‌های ملی باشد.

ساکت در واکنش به تمجیدهای کارلوس کی‌روش از نبی یادآور شد: نگاه فدراسیون این است که تیم ملی منسجمی بسازد. برخی برنامه‌های ویژه را ما در نظر گرفتیم که به بالندگی فوتبال کمک کند. همان‌طور که گفتم بودن یا نبودن، آمدن و رفتن همه زمانی زیبا می‌شود که هر کس در جایگاهی که حضور دارد به خوبی خدمت کند. امیدواریم وقتی این مأموریت از ما خواسته شده آن را به خوبی انجام بدهیم و با همراهی و همفکری با هیئت رئیسه و سایر اعضای فدراسیون فوتبال بتوانیم به خوبی کارمان را انجام دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مشکلات کی‌روش با رفتن آقای اسدی از فدراسیون فوتبال حل خواهد شد یا خیر، تصریح کرد: نگاه من رو به آینده است. ریاست و هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، سیاست‌ها را تعیین و اعلام می‌کنند. همه با هم باید روی موفقیت تیم‌های ملی تمرکز جدی کنیم و مطمئن باشیم در این راه، همه بسیج خواهند شد.

دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال در این باره که آیا منع قانونی برای انتصاب به‌عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال برای او وجود دارد یا خیر، اظهار داشت: الان من به عنوان سرپرست دبیری فدراسیون فوتبال کار می‌کنم و همه ضوابط قانونی برای این انتصاب مورد توجه قرار گرفته است. برای ادامه کار، بودن یا نبودن مهم نیست، بلکه تأثیرگذاری مهم است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

یک نکتهٔ زبانی دربارهٔ مصاحبهٔ کارلوس کی‌روش
سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
عکس جالب از دو هوادار ایرانی در صفحه رسمی AFC
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
۴ لژیونر به اردوی تیم ملی اضافه شدند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین