امیرعبداللهیان در دیدار سفیر سوریه در تهران:

انتخاب و اراده ملت تنها راه تعیین‌کننده سرنوشت نهایی سوریه است/ تداوم تنش در روابط ریاض-دوحه با هدف فروش سلاح به منطقه است

امیرعبداللهیان

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: انتخاب و اراده ملت تنها راه تعیین‌کننده سرنوشت نهایی سوریه است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، "عدنان محمود" سفیر سوریه در تهران امروز شنبه (17 تیر) با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی  در امور بین‌الملل دیدار گفت و گو کرد.

 امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار روابط جمهوری اسلامی ایران با سوریه را روابط راهبردی و ممتاز خواند و گفت: سوریه در خط مقدم مقاومت علیه رژیم‌صهیونیستی و مبارزه با تروریسم نقش افتخارآفرینی را در تاریخ  معاصر منطقه ایفاء نموده که مایه مباهات است.

وی با اشاره به اهمیت رفت‌ و آمدهای پارلمانی میان در کشور خاطرنشان کرد: دیدار و مذاکرات مقامات پارلمانی تهران دمشق با اهتمام ویژه‌ای  از سوی دو کشور جریان دارد و  به‌ زودی هیئت‌های پارلمانی جمهوری اسلامی ایران  و جمهوری عربی سوریه با هم  دیدار خواهند کرد.

امیرعبداللهیان که در این دیدار در جریان برنامه جامع کمک‌رسانی دولت سوریه به مردم در سراسر این کشور قرار گرفت و اقدامات دمشق در دو مسیر مبارزه با تروریسم و تمرکز بر راه حل سیاسی را ستود.

وی با اشاره بر مواضع مشترک تهران و مسکو، تداوم همکاری‌های تهران مسکو و سوریه در کمک به سوریه را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه باز تعریف پرونده سوریه در کاخ سفید در شرایط کنونی حاکی از تغییر تاکتیک و نه تغییر در اهداف دشمنان سوریه است، گفت: از ابتدای بحران سوریه حذف  رئیس‌جمهور قانونی، بشار اسد، هدف و اولویت اول دشمنان سوریه بوده است.

وی افزود:  علیرغم این خواسته،‌ انتخاب و اراده ملت سوریه تنها راه تعیین‌کننده سرنوشت نهایی سوریه خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران از ابتدای این بحران بر گفت‌وگو و مذاکره سیاسی تاکید داشته است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل هرگونه بهانه‌جویی بی‌اساس آمریکا، عربستان‌سعودی و رژیم‌صهیونیستی را در ترغیب آمریکا بر توسل به  زور، اقدامی نسنجیده، شتابزده و تشویق‌کننده تروریست‌ها خواند.

وی در رابطه با نقش‌آفرینی محور آمریکا و رژیم‌صهیونیستی در بحران‌های موجود در منطقه، گفت: فرسایشی کردن بحران‌های منطقه از جمله تداوم تجاوز علیه یمن، تهدید نمودن سوریه به حمله نظامی و تداوم تنش در روابط ریاض و دوحه با هدف فروش سلاح بیشتر به منطقه است.

 عدنان محمود سفیر سوریه در تهران نیز در  این دیدار با اشاره به روند رو به رشد همکاری‌های ایران و سوریه گفت: ایران در منطقه جایگاه بسیار مهمی دارد و نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه انکارناپذیر است.

وی افزود:هدف آمریکا و غرب دور کردن نقش و نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه است که  تصمیمات مقتدرانه و حکیمانه رهبری جمهوری اسلامی ایران، این هدف را خنثی ساخته است.

عدنان محمود  ضمن تجلیل از حمایت‌های دولت و ملت ایران از سوریه، با اشاره به اینکه موضع دمشق  و تهران در رابطه با بسیاری از تحولات منطقه‌ای  به هم نزدیک است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران  نقش مهمی در مبارزه با تروریسم در سوریه  و منطقه داشته و دارد.

وی  با اشاره به ظرفیت‌های موجود استراتژیک در جمهوری اسلامی ایران و سوریه، همکاری‌های همه جانبه سیاسی، اقتصادی، امنیتی، فرهنگی و پارلمانی دو کشور را مهم و  حائز اهمیت خواند.

سفیر سوریه  با اشاره به تحولات سوریه، یمن، بحرین و لیبی افزود: سوریه از راه‌حل سیاسی و گفت‌وگو برای کمک به حل بحران‌های منطقه‌ای حمایت می‌کند.

وی افزود: راهبرد مشترک و تداوم مشورت‌های سه جانبه تهران، دمشق . مسکو، در کمک به حل بحران و تحقق منافع مشترک ، سازنده و ضروری است.

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شدن شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به بهانه ی تصویب کلیات استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی
۵ نکته درباره معایب استانی‌ شدن انتخابات
هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی:
دشمنان برای خوزستان و اهواز برنامه‌ها دارند
شمخانی در همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا:
سیاست ایران حفظ امنیت منطقه و مبارزه جدی با هر نوع تروریسم است
توضیحات رئیس دفتر رئیس جمهور در مصاحبه با خبرنگاران
فیلم: مخالفت روحانی با استعفای وزیر بهداشت
پرسشی از شریعتمداری، وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی؛
چرا برکناری مدیران چند شغله در وزات کار مسکوت ماند؟!
در خواست سعید جلیلی از دانشگاهیان ؛
برجام را بررسی کنید
رهبر انقلاب در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین:
پیروزی نهایی فلسطین در آینده‌ای نه چندان دور محقق خواهد شد
سردار قاسم سلیمانی:
عملیات کربلای ۴ عملیات اصلی بود
در گفتگو با نسیم آنلاین مطرح شد
یزد؛ استانی بدون مسوول!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین