امیرعبداللهیان در دیدار سفیر سوریه در تهران:

انتخاب و اراده ملت تنها راه تعیین‌کننده سرنوشت نهایی سوریه است/ تداوم تنش در روابط ریاض-دوحه با هدف فروش سلاح به منطقه است

امیرعبداللهیان

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: انتخاب و اراده ملت تنها راه تعیین‌کننده سرنوشت نهایی سوریه است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، "عدنان محمود" سفیر سوریه در تهران امروز شنبه (17 تیر) با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی  در امور بین‌الملل دیدار گفت و گو کرد.

 امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار روابط جمهوری اسلامی ایران با سوریه را روابط راهبردی و ممتاز خواند و گفت: سوریه در خط مقدم مقاومت علیه رژیم‌صهیونیستی و مبارزه با تروریسم نقش افتخارآفرینی را در تاریخ  معاصر منطقه ایفاء نموده که مایه مباهات است.

وی با اشاره به اهمیت رفت‌ و آمدهای پارلمانی میان در کشور خاطرنشان کرد: دیدار و مذاکرات مقامات پارلمانی تهران دمشق با اهتمام ویژه‌ای  از سوی دو کشور جریان دارد و  به‌ زودی هیئت‌های پارلمانی جمهوری اسلامی ایران  و جمهوری عربی سوریه با هم  دیدار خواهند کرد.

امیرعبداللهیان که در این دیدار در جریان برنامه جامع کمک‌رسانی دولت سوریه به مردم در سراسر این کشور قرار گرفت و اقدامات دمشق در دو مسیر مبارزه با تروریسم و تمرکز بر راه حل سیاسی را ستود.

وی با اشاره بر مواضع مشترک تهران و مسکو، تداوم همکاری‌های تهران مسکو و سوریه در کمک به سوریه را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه باز تعریف پرونده سوریه در کاخ سفید در شرایط کنونی حاکی از تغییر تاکتیک و نه تغییر در اهداف دشمنان سوریه است، گفت: از ابتدای بحران سوریه حذف  رئیس‌جمهور قانونی، بشار اسد، هدف و اولویت اول دشمنان سوریه بوده است.

وی افزود:  علیرغم این خواسته،‌ انتخاب و اراده ملت سوریه تنها راه تعیین‌کننده سرنوشت نهایی سوریه خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران از ابتدای این بحران بر گفت‌وگو و مذاکره سیاسی تاکید داشته است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل هرگونه بهانه‌جویی بی‌اساس آمریکا، عربستان‌سعودی و رژیم‌صهیونیستی را در ترغیب آمریکا بر توسل به  زور، اقدامی نسنجیده، شتابزده و تشویق‌کننده تروریست‌ها خواند.

وی در رابطه با نقش‌آفرینی محور آمریکا و رژیم‌صهیونیستی در بحران‌های موجود در منطقه، گفت: فرسایشی کردن بحران‌های منطقه از جمله تداوم تجاوز علیه یمن، تهدید نمودن سوریه به حمله نظامی و تداوم تنش در روابط ریاض و دوحه با هدف فروش سلاح بیشتر به منطقه است.

 عدنان محمود سفیر سوریه در تهران نیز در  این دیدار با اشاره به روند رو به رشد همکاری‌های ایران و سوریه گفت: ایران در منطقه جایگاه بسیار مهمی دارد و نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه انکارناپذیر است.

وی افزود:هدف آمریکا و غرب دور کردن نقش و نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه است که  تصمیمات مقتدرانه و حکیمانه رهبری جمهوری اسلامی ایران، این هدف را خنثی ساخته است.

عدنان محمود  ضمن تجلیل از حمایت‌های دولت و ملت ایران از سوریه، با اشاره به اینکه موضع دمشق  و تهران در رابطه با بسیاری از تحولات منطقه‌ای  به هم نزدیک است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران  نقش مهمی در مبارزه با تروریسم در سوریه  و منطقه داشته و دارد.

وی  با اشاره به ظرفیت‌های موجود استراتژیک در جمهوری اسلامی ایران و سوریه، همکاری‌های همه جانبه سیاسی، اقتصادی، امنیتی، فرهنگی و پارلمانی دو کشور را مهم و  حائز اهمیت خواند.

سفیر سوریه  با اشاره به تحولات سوریه، یمن، بحرین و لیبی افزود: سوریه از راه‌حل سیاسی و گفت‌وگو برای کمک به حل بحران‌های منطقه‌ای حمایت می‌کند.

وی افزود: راهبرد مشترک و تداوم مشورت‌های سه جانبه تهران، دمشق . مسکو، در کمک به حل بحران و تحقق منافع مشترک ، سازنده و ضروری است.

ارسال نظر

آیا طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین گره گشا خواهد بود؟

۴ نکته درحاشیه ماجرای ویلای لواسان +فیلم

مطالبات ایران از آمریکا

بی اعتنایی به قوانین و مقررات بین‌المللی و تلاش برای تخریب هرگونه قانونمندی در نظام بین‌المللی یکی دیگر از وجوه بارز سیاست خارجی دولت کنونی آمریکا است. تا آنجا که حتی مطابق گزارشهای خبری، نمایندگان آمریکا در جریان مذاکره بر سر بیانیه نشست گروه 7 در کانادا، با ذکر عبارتی مبنی بر لزوم اعتلای "نظم بین‌المللی مبتنی بر قانون"  مخالفت کرده بودند. دولت ترامپ این رویه مخرب خود را با نفی اصل بنیادی "وفا به عهد" آغاز کرد.

۱۲ توصیه مهم رهبر انقلاب به مجلس

مجلس نباید نماد تردید و خودکم‌بینی، یأس و ناامیدی، و بی‌اعتنایی و بی‌مبالاتی به مسائل کشور باشد و نباید با دید مأیوسانه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های ملی نگاه کند

اجاره‌نشین‌ها!

در این گزارش از مجموعه ویدئوهای "آوانت"، تلاش شده تا گوشه ای از مشکلات مستاجران پس از گرانی های اخیر مسکن زیر ذره بین قرار گیرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین