امیرعبداللهیان در دیدار سفیر سوریه در تهران:

انتخاب و اراده ملت تنها راه تعیین‌کننده سرنوشت نهایی سوریه است/ تداوم تنش در روابط ریاض-دوحه با هدف فروش سلاح به منطقه است

امیرعبداللهیان

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: انتخاب و اراده ملت تنها راه تعیین‌کننده سرنوشت نهایی سوریه است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، "عدنان محمود" سفیر سوریه در تهران امروز شنبه (17 تیر) با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی  در امور بین‌الملل دیدار گفت و گو کرد.

 امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار روابط جمهوری اسلامی ایران با سوریه را روابط راهبردی و ممتاز خواند و گفت: سوریه در خط مقدم مقاومت علیه رژیم‌صهیونیستی و مبارزه با تروریسم نقش افتخارآفرینی را در تاریخ  معاصر منطقه ایفاء نموده که مایه مباهات است.

وی با اشاره به اهمیت رفت‌ و آمدهای پارلمانی میان در کشور خاطرنشان کرد: دیدار و مذاکرات مقامات پارلمانی تهران دمشق با اهتمام ویژه‌ای  از سوی دو کشور جریان دارد و  به‌ زودی هیئت‌های پارلمانی جمهوری اسلامی ایران  و جمهوری عربی سوریه با هم  دیدار خواهند کرد.

امیرعبداللهیان که در این دیدار در جریان برنامه جامع کمک‌رسانی دولت سوریه به مردم در سراسر این کشور قرار گرفت و اقدامات دمشق در دو مسیر مبارزه با تروریسم و تمرکز بر راه حل سیاسی را ستود.

وی با اشاره بر مواضع مشترک تهران و مسکو، تداوم همکاری‌های تهران مسکو و سوریه در کمک به سوریه را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه باز تعریف پرونده سوریه در کاخ سفید در شرایط کنونی حاکی از تغییر تاکتیک و نه تغییر در اهداف دشمنان سوریه است، گفت: از ابتدای بحران سوریه حذف  رئیس‌جمهور قانونی، بشار اسد، هدف و اولویت اول دشمنان سوریه بوده است.

وی افزود:  علیرغم این خواسته،‌ انتخاب و اراده ملت سوریه تنها راه تعیین‌کننده سرنوشت نهایی سوریه خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران از ابتدای این بحران بر گفت‌وگو و مذاکره سیاسی تاکید داشته است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل هرگونه بهانه‌جویی بی‌اساس آمریکا، عربستان‌سعودی و رژیم‌صهیونیستی را در ترغیب آمریکا بر توسل به  زور، اقدامی نسنجیده، شتابزده و تشویق‌کننده تروریست‌ها خواند.

وی در رابطه با نقش‌آفرینی محور آمریکا و رژیم‌صهیونیستی در بحران‌های موجود در منطقه، گفت: فرسایشی کردن بحران‌های منطقه از جمله تداوم تجاوز علیه یمن، تهدید نمودن سوریه به حمله نظامی و تداوم تنش در روابط ریاض و دوحه با هدف فروش سلاح بیشتر به منطقه است.

 عدنان محمود سفیر سوریه در تهران نیز در  این دیدار با اشاره به روند رو به رشد همکاری‌های ایران و سوریه گفت: ایران در منطقه جایگاه بسیار مهمی دارد و نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه انکارناپذیر است.

وی افزود:هدف آمریکا و غرب دور کردن نقش و نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه است که  تصمیمات مقتدرانه و حکیمانه رهبری جمهوری اسلامی ایران، این هدف را خنثی ساخته است.

عدنان محمود  ضمن تجلیل از حمایت‌های دولت و ملت ایران از سوریه، با اشاره به اینکه موضع دمشق  و تهران در رابطه با بسیاری از تحولات منطقه‌ای  به هم نزدیک است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران  نقش مهمی در مبارزه با تروریسم در سوریه  و منطقه داشته و دارد.

وی  با اشاره به ظرفیت‌های موجود استراتژیک در جمهوری اسلامی ایران و سوریه، همکاری‌های همه جانبه سیاسی، اقتصادی، امنیتی، فرهنگی و پارلمانی دو کشور را مهم و  حائز اهمیت خواند.

سفیر سوریه  با اشاره به تحولات سوریه، یمن، بحرین و لیبی افزود: سوریه از راه‌حل سیاسی و گفت‌وگو برای کمک به حل بحران‌های منطقه‌ای حمایت می‌کند.

وی افزود: راهبرد مشترک و تداوم مشورت‌های سه جانبه تهران، دمشق . مسکو، در کمک به حل بحران و تحقق منافع مشترک ، سازنده و ضروری است.

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ابتدای جلسه‌ی درس خارج فقه

جز در موارد نظامی، امنیتی هیچ رازی را پنهان نکنید

چرا ترامپ از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد خارج می‌شود؟

سی‌ان‌ان در مطلبی به تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان برد به دلیل نقض آن از سوی روسیه پرداخت.

عربستان از شورای حقوق بشر سازمان ملل اخراج شود

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل خواستار اخراج عربستان از شورای حقوق بشر سازمان ملل به عنوان ⁩ ناقض ⁧ حقوق ⁩ بشر در یمن، بحرین و عامل قتل خاشقجی شد.

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

جبار کوچکی‌نژاد، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی پیرامون ایجاد شکست و فاصله اعتدالیون و کارگزاران درون دولت می‌گوید: مثلث نهاوندیان، نوبخت و واعظی با وجود حضور در حزب اعتدالیون به لحاظ تفکر سیاسی تفاوت چندانی با جهانگیری به عنوان نماینده حزب کارگزاران در دولت ندارند‌ . اما باید گفت این تفاوت به لحاظ وزن قدرت‌نمایی این دو حزب قابل لمس است‌.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت
شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود
آب سرد بر سر تابستان داغ
۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام
حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار نخبگان علمی کشور:
در این جنگ پیروزیم
بیانیه سپاه درباره ربوده شدن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی
خیانت و تبانی با گروهک ضدانقلاب علت حادثه میرجاوه/ پاکستان با اشرار و تروریست‌ها برخورد جدی کند
وزارت خزانه داری آمریکا لیست جدید تحریم‌ها را اعلام کرد
بازهم تحریم!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین