نقوی حسینی خبر داد:

بررسی پیش‌نویس گزارش ۶ ماهه دوم کمیسیون امنیت ملی مجلس از روند اجرای برجام

گفتگوی تفصیلی با سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش نویس گزارش شش ماهه دوم این کمیسیون از روند اجرای برجام در جلسه امروز بررسی شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش نویس گزارش شش ماهه دوم این کمیسیون از روند اجرای برجام در جلسه امروز بررسی شد.

نقوی حسینی در گفتگو با ایرنا با اعلام این خبر افزود: در این جلسه ذوالنور رییس کمیته هسته ای پیش نویس گزارش شش ماهه دوم کمیسیون از روند اجرای برجام در کمیسیون توزیع کرد.

نقوی حسینی اظهار داشت: این گزارش مبتنی بر ارزیابی، بررسی ها و بازدیدها، نشست های مختلف کمیسیون تهیه شده و با هماهنگی با دستگاه های ذیربط به روزسانی شده است.

وی با اشاره به حضور خانواده چهار دیپلمات ربوده شده در جلسه کمیسیون امنیت ملی خاطر نشان کرد: علاء الدین بروجردی در ابتدای این دیدار گفت که موضع ثابت ما این است که چهار دیپلمات ما ربوده شده، در بند اسارت رژیم صهیونیستی هستند و در قید حیات هستند.

نقوی حسینی بیان کرد: کمیسیون ضمن گرامیداشت یاد و خاطره چهار دیپلمات ربوده شده - متوسلیان، موسوی، اخوان و رستگار مقدم - به خانواده آنها خوش آمد گفت و سپس خانواده های دیپلمات های ربوده شده اظهار نظر کردند ضمن اظهار نظر خواستار پیگیری جدی سرنوشت آنها شدند.

وی افزود: آنان معتقد بودند با توجه به این که هر چهار نفر سالم و زنده رفتند و هیچ سند و مدرکی هم مبنی بر شهادت آنها نداریم باید برای آزادی آنها تلاش کنیم و در این زمینه ما از دستگاه دیپلماسی بیشتر است ولی دست کم کمیسیون و مجلس کاری کند و کمیته ای تشکیل دهد و تا به نتیجه به رسیدن، به فعالیت خود ادامه دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در این جلسه فلاحت پیشه مسوول تشکیل کمیته پیگیری موضوع (سرنوشت چهار دیپلمات) از سوی کمیسیون شد.

نقوی حسینی گفت: در ادامه جلسه کمیته امنیت آب تشکیل شد و در این جلسه با توجه به این که برومندی به عنوان نایب رییس کمیسیون در اجلاس دوم انتخاب شد مسوولیت کمیته امنیت آب را به حسن بیگی واگذار کرد.

وی افزود: در این جلسه که مسوولان وزارت نیرو در حوزه آب حضور داشتند و حسن قشقاوی معاون وزیر امور خارجه نیز حضور داشت موضوع آب به ویژه آب های مرزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: بروجردی در این جلسه گفت موضوع آب و امنیت آن ضرورت دارد؛ کمیسیون و کمیته امنیت آب موضوع را با حساسیت دنبال کند.

نقوی حسینی تاکید کرد: کمیسیون آخر همین هفته در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در دو استان چهار محال بختیاری و اصفهان حضور پیدا خواهد کرد تا مساله فی مابین در شورای تامین دو استان بررسی شود.

وی گفت: نکته بعدی تاکید بر ضرورت ملاقات مردمی و موکلان با نمایندگان است و باید قادر به ملاقات آسان با وکلای خود را داشته باشند باید مدیریت درست و دقیق باشد.

نقوی حسینی افزود: نوریان در همین زمینه گفت مردم از کمبود آب گله ندارند از بی عدالتی در توزیع آب گله مند هستند چرا استانی که خودش با کمبود آب رو به روست باید آب به استان های دیگر بدهد.

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت
شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود
آب سرد بر سر تابستان داغ
۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام
حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار نخبگان علمی کشور:
در این جنگ پیروزیم
بیانیه سپاه درباره ربوده شدن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی
خیانت و تبانی با گروهک ضدانقلاب علت حادثه میرجاوه/ پاکستان با اشرار و تروریست‌ها برخورد جدی کند
وزارت خزانه داری آمریکا لیست جدید تحریم‌ها را اعلام کرد
بازهم تحریم!
عماد، نخستین موشک دوربرد و قابل کنترل تا مرحله نهایی؛
کدام موشک ایرانی در ۷ دقیقه اسارئیل را نابود می کند؟
دولت چه زمانی می‌تواند سند الحاق را به FATF تحویل دهد؟
۴ گزاره حقوقی درباره تبصره لایحه الحاق به CFT
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین