انتقادهای صریح یک فعال صنعت نفت از تیم اقتصادی دولت یازدهم:

درآمد ۲۵۰ میلیارد دلاری دولت روحانی از فروش نفت!

عبدالحمید نادریان

نادریان گفت: با ادامه مسیر دور اول دولت روحانی، دولت دوازدهم وضعیت بدتری پیدا خواهد کرد. هدایت نقدینگی و پول مردم به سمت بانکها و شبه بانکها در ۱۵۰۰ روز اول دولت روحانی عملا کار اقتصادی در ایران را از توجیه خارج کرده است.

به گزارش «نسیم آنلاین» عبدالحمید نادریان فعال صنعت نفت در گفتگو با «نود اقتصادی» در خصوص عملکرد اقتصادی دولت یازدهم اظهار کرد: با ادامه مسیر دور اول دولت روحانی، دولت دوازدهم وضعیت بدتری پیدا خواهد کرد. هدایت نقدینگی و پول مردم به سمت بانکها و شبه بانکها در 1500 روز اول دولت روحانی عملا کار اقتصادی در ایران را از توجیه خارج کرده است.
وی افزود: هدایت نقدینگی به سمت شبه بانکها بازارها، صنعت، مسکن و بورس ایران را به رکود برده و 3/1 دارائیهای ایرانیان در بورس آب کرد. بانک مرکزی و قوع قضاییه مشغول رفع مشکلات شبه بانکها و نقدینگی مردم در 31 استان کشور هستند.
این فعال صنعت نفت هنوان کرد: چینی‌ها سالی 20 میلیون کار پایدار ایجاد می‌کنند در حالی که بودجه جاری دولت امسال به 300 هزار میلیارد تومان رسیده است. سال 92 بودجه جاری ایران 88 هزار میلیارد تومان بود، بنابراین دولت روز به روز بزرگ و بزرگتر می‌گردد. ما 5 برابر ژاپن 128 میلیونی کارمند حقوق بگیر داریم.
نادریان بیان کرد: ایران قبل از انقلاب 112میلیارد دلار و بعداز انقلاب 1316 میلیارد دلار از نفت درآمد کسب کرده است. دولت روحانی 250 میلیارد دلار در 48 ماه و دولت احمدی‌نژاد 531 میلیارد دلار در 96 ماه از  نفت درآمد کسب کرده اند. این در حالی است که 30%  از پول یک بشکه نفت را بابت تجهیزات بالادست نفت از تولید کننده دریافت می‌کنند. یعنی  اکنون  با نفت بشکه ای  60 دلاری نزدیک به 20 دلار محصولات بالادست صنعت نفت از تولید کننده می‌گیرند.
وی گفت: هیچ دولتی در دنیا با پول چاپ کردن نتوانسته اقتصاد کشورش را نجات بدهد. احمدی‌نژاد در 96ماه 80 هزار میلیارد تومان پول چاپ کردو آقای روحانی در 48 ماه 84 هزار میلیارد تومان پول چاپ کرد. این یعنی کشتی به گل نشته اقتصاد ایران را جناب روحانی به گل بیشتر نشاند. با پول چاپ کردن و گذراندن وقت ایران با 8.5 میلیون کارمند حقوق بگیر دولتی و همچنین  با بهره‌وری 10 دقیقه  ایران  راه به جایی نمی برد.
این فعال صنعت نفت بیان کرد: به جای 3000 روز 30000 روز هم به آقای روحانی فرصت بدهید نمی‌تواند به صنعت، مسکن و بورس رونق بیاورد.

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین