بارزانی: زیر هیچ فشاری از برگزاری همه پرسی عقب نشینی نمی کنیم

عنوان

مسعود بارزانی بار دیگر با تاکید بر برگزاری همه پرسی استقلال کردستان عراق در موعد مقرر خود تاکید کرد که زیر هیچ فشاری از این تصمیم عقب نشینی نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در سخنان امروز(دوشنبه) خود تاکید کرد: ما به هیچ عنوان و تحت هیچ فشاری از برگزاری همه پرسی استقلال کردستان عقب نشینی نخواهیم کرد.سفر هیات کرد به بغداد برای بررسی مسائل مربوط به مرحله بعد از همه پرسی و نه مساله فدرالی بودن و یا بودجه اقلیم کردستان صورت گرفت.

وی در ادامه افزود:این همه پرسی در ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد.ما با تمام روشها تلاش کردیم تا روابط را با بغداد بهبود ببخشیم اما این تلاش ها شکست خورد و ما به یک کردستان مستقل نیاز داریم تا بتوانیم در کنار عراقی ها همسایگان خوبی برای یکدیگر باشیم.ما نمی خواهیم یک کشور قومیتی تنها برای کردها بسازیم بلکه می خواهیم یک کشور دموکرات با حضور قومیتهای مختلف بر اساس حقوق شهروندی بسازیم.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روزنامه‌نگاران آمریکایی هافینگتون‌پست بررسی کردند

چرا مردم دنیا از بزرگترین اجتماع جهان چیزی نشنیده‌اند!؟

گاف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره وضع حریری

"هدر ناوئرت" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود درباره وضعیت حریری از واژه "شرایط نگهداری حریری" استفاده می‌کند که این موضوع حساسیت خبرنگاران را برمی‌انگیزد.

پیرهن سیاه

نماهنگ "پیرهن سیاه" به همت فرهنگسرای اندیشه و با صدای حسین توکلی تولید و منتشر شده است.

آماده‌ای امام حسین(ع) رو ببینی!؟

در این کلیپ حجت الاسلام پناهیان اظهارات تامل برانگیزی درباره پیاده روی اربعین و مراقبت های زوار در این مسیر را بیان می‌کنند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین