خجسته:

برخی کشورهای به ظاهر اسلامی راه نجات خود را در برقراری رابطه با صهیونیست‌ها می‌دانند/ اظهارات مسئولین آمریکایی درباره روابط ایران و جریان‌های فلسطینی بی‌اهمیت است

عنوان

رئیس گروه دوستی-پارلمانی ایران و فلسطین گفت: سردرگمی سیاسی برخی از کشورهای به ظاهر اسلامی منطقه به حدی رسیده است که راه نجات خود را در برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی می‌دانند.

امیر خجسته نماینده مردم همدان و رئیس گروه دوستی-پارلمانی ایران و فلسطین در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در واکنش به اظهارات «نیکی هلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد درباره دیدار اخیر این گروه با نمایندگان جنبش حماس در تهران، اظهار داشت: روابط جمهوری اسلامی ایران و جریان های فعال در مسئله فلسطین به قبل از انقلاب اسلامی و به دوران ابتدایی اشغال این منطقه توسط نظامیان صهیونیستی بازمی گردد و امروز نیز همواره جمهوری اسلامی ایران مواضع رسمی خود را در حمایت از ملت فلسطین و مقاومت اعلام کرده است و این نوع واکنش های مقامات آمریکایی ناشی از عصبانیت آنها از گرمی و ارتباط مجدد حماس و جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: گروه دوستی-پارلمانی ایران و فلسطین در مجلس شورای اسلامی، با استفاده از ظرفیت های عظیم دیپلماسی عمومی و دیپلماسی پارلمانی به دنبال یافتن راه حل های جدی برای کمک رسانی به ملت فلسطین و اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی است.

خجسته تصریح کرد: جامعه جهانی، مسئولین و فعالین سیاسی از سرتاسر جهان باید نسبت به مسئله فلسطین حساس شوند و برای نجات ملت فلسطین و پایان بخشیدن به این رنج شصت ساله وارد عمل شوند؛ خوشبختانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه دغدغه مند هستند و آماده همکاری گسترده با گروه دوستی-پارلمانی ایران و فلسطین هستند، لذا در همین راستا برنامه هایی در سطح بین الملل طراحی شده است که به زودی وارد مرحله اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به نشست اخیر گروه دوستی-پارلمانی ایران و فلسطین با نمایندگان جنبش حماس و حزب الله لبنان در تهران، متذکر شد: اخیراً از دفاتر جنبش حماس و حزب الله لبنان در تهران بازدید داشته ایم و نشست سازنده ای با نمایندگان این دفاتر در تهران برگزار شد، در این دیدارها اعضای جنبش حماس و حزب الله لبنان ضمن ابلاغ سلام گرم ملت فلسطین و لبنان به مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران آمادگی خود را برای همکاری گسترده با مجلس شورای اسلامی و گروه های دوستی-پارلمانی اعلام کردند، همچنین بازدید از دفتر حماس و دیدار با نماینده این جنبش در تهران دارای یک پیام مهم سیاسی نیز بود و این موضوع بیانگر پذیرش غیر مشروط همه گروه های فعال در حوزه فلسطین در بازگشت به سمت جمهوری اسلامی ایران است.

خجسته در پایان ضمن تأکید بر لزوم سازش ناپذیری و استمرار مقاومت تا نجات کامل ملت فلسطین نسبت به عادی سازی روابط بین مسلمانان و رژیم صهیونیستی در اذهان عمومی هشدار داد و گفت: متأسفانه میزان سردرگمی سیاسی برخی از کشورهای به ظاهر اسلامی منطقه به حدی رسیده است که راه نجات خود را در برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی می دانند و به دنبال عادی سازی این روابط در اذهان عمومی هستند، بدون شک این مسئله به زودی منجر به بروز چالش و بحران غیرقابل حلی برای حکام این چند کشور مرتجع منطقه خواهد شد. اما ملت های مسلمان هوشیار هستند و در مقابل این نقشه شوم استکبار جهانی راه مقاومت و سازش ناپذیری را انتخاب خواهند کرد.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین