قوامی در جلسه علنی مجلس:

مجلس برای بررسی منفی شدن تراز تجاری کشور جلسه غیرعلنی تشکیل دهد

عنوان

نماینده اسفراین در مجلس با اشاره به منفی شدن تراز تجاری کشور خواستار تشکیل جلسه غیرعلنی مجلس با حضور مسئولان اقتصادی دولت با هدف بررسی وضعیت صادرات و واردات کشور شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه 2 مهر) طی اخطار قانون اساسی در جلسه علنی مجلس، گفت: با وجود تاکیدات بر توجه به تولید داخل و شعار سال واردات به کشور دست کم 25 درصد رشد و صادرات 10 درصد کاهش داشته است.

وی منفی شدن تراز تجاری کشور را در جهت عکس سیاست های اعلام شده برای سال جاری خواند و با اشاره به اینکه تضور این بود که پس از برجام مبادلات خارجی گشایش پیدا کرده و در نتیجه صادرات افزایش می یابد، عنوان داشت: با این وجود هنوز امکان انجام مبادلات خارجی بانکی، محدود است و این شرایط را برای صادرات کشور سخت تر کرده است.

قوامی با درخواست از هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی جهت تشکیل جلسه عیرعلنی با حضور مسئولان اقتصادی کشور با هدف بررسی اوضاع کنونی صادرات و واردات کشور و به منظور تغییر موازنه مبادلات کشور، گفت: ورود کالاهای لوکس به بازار موجب بی ثباتی در اقتصاد کشور می شود.

نماینده مردم اسفراین در مجلس با تاکید بر اینکه تداوم وضعیت تراز تجاری کشور در 6 ماهه دوم سال همانند 6 ماهه اول سال موجب تلاطم در بازار ارز می شود، اظهار داشت: برخی کارخانه ها برای 6 ماهه دوم سال اصلا برنامه ای برای تولید ندارند.

بر اساس این گزارش علی مطهری نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ، گفت: باید 2-3 ماه به دولت فرصت دهیم چرا که ابتدای آغاز به کار آن است و برای گزارش دادن به مجلس اکنون زود است.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

۱۲ توصیه مهم رهبر انقلاب به مجلس

مجلس نباید نماد تردید و خودکم‌بینی، یأس و ناامیدی، و بی‌اعتنایی و بی‌مبالاتی به مسائل کشور باشد

معاهدات مشکل‌دار را تصویب نکنید!

شما عصاره‌ی فضائل این ملتید. پس بدانید که چه‌کار باید بکنید. ️مجلس نباید نماد «تردید»، «خودکم‌بینی»، «یأس»، «ناامیدی» و «عدم توجه به مسائل کشور» باشد. مجلس نباید نگاهش به توانایی‌ها و ظرفیت‌های ملی مأیوسانه باشد.

اجاره‌نشین‌ها!

در این گزارش از مجموعه ویدئوهای "آوانت"، تلاش شده تا گوشه ای از مشکلات مستاجران پس از گرانی های اخیر مسکن زیر ذره بین قرار گیرد.

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

در این کلیپ برخی وعده ها و شعارهای انتخاباتی روحانی که در پیروزی سهم بسزایی داشتند، مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چه مقدار از این وعده ها محقق شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین