قنبری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان :

تشکل‌های ضعیف برای کادرسازی باید ادغام شوند

عنوان

عضو حزب مردم سالاری گفت: بسیاری از تشکل‌های ضعیف برای کادرسازی باید ادغام شوند.

داریوش قنبری عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره فقدان کادرسازی و تربیت اشخاص کارامد از سوی برخی از احزاب اظهار کرد: برخی نهادهای سیاسی با برچسب حزب در کشور وجود دارند که کارکردهای حزبی را به درستی درک نکرده اند به نحوی که برخی ویژگی های احزاب سیاسی را دارند و بسیاری از دیگر مولفه ها را ندارند.

قنبری افزود: کادرسازی یکی از کارکردهای مهم احزاب سیاسی است چرا که جریان های سیاسی موظفند که اشخاص شایسته ای را جهت حضور در پست های مدیریتی کشور تربیت کنند.

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری تصریح کرد: به همین دلیل چندی است که شاهد ضعف تشکل های سیاسی در کشور هستیم به نحوی که بسیاری از جریان ها نمی توانند اهداف خود را به درستی پیش ببرند که بسیاری از این کاستی ها ناشی از نداشتن برنامه هایی در کادرسازی است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم به بررسی تاریخی درباره عملکرد احزاب در کشور بپردازیم خواهیم دید که نسبت به گذشته دچار پسرفت شده ایم که دلیل آن درک نکردن وظایف خطیر جریان های سیاسی از سوی برخی تشکل ها است.

قنبری تأکید کرد: لذا لازم است که آسیب شناسی اساسی ای از فعالیت های حزبی صورت گیرد و موانع موجود بر سر راه فعالیت های سیاسی هموار شود.

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری عنوان کرد: احزاب قدرتمندی در کشور وجود ندارند که بتوانند به کادرسازی بپردازند چرا که بسیاری از تشکل های سیاسی دارای چارچوب فکری محدودی بوده و بر اشخاص خاصی تمرکز دارند به این صورت که عده ای دور یکدیگر جمع شده اند و خواهان این هستند که تفکرات خود را پیش ببرند لذا از چنین احزابی نمی توان انتظار داشت که به کادرسازی بپردازند.

وی اظهار کرد: کادرسازی در احزاب نیازمند ابزار لازم برای آموزش و منابع مالی است که این منابع باید تأمین شوند لذا در شرایطی می توان به سمت کادرسازی و فعالیت و تربیت افراد نخبه پرداخت که با کارکردهای واقعی احزاب پیش رویم و بسیاری از تشکل های ضعیف که فعالیت چندانی ندارند با یکدیگر ادغام شوند در نتیجه جریان های قدرتمندی به وجود بیایند که بتوانند به تربیت افراد نخبه و کارآمد بپردازند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

علیرغم تجربه بحران ارزی سال­های 90 و 91 و نیز ابلاغ سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه 1392 در راستای افزایش تاب­ آوری و مقاومت اقتصاد ایران در برابر تکانه­ های داخلی و بیرونی، همچنان طی ماه­ها و سالهای اخیر شاهد خطاهای راهبردی و تصمیمات اشتباه در دولت بودیم که موجبات کاهش 100 درصدی ارزش پول ملی طی هفت ماهه اخیر شد و به نوسانات لحظه ای دلار در بازار دامن زد.

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار دست‌اندرکاران حج امسال، حج را مظهر آمیختگی «معنویت و سیاست» و مهم‌ترین ویژگی آن را اجتماع مسلمانان در زمان و مکان مشخص دانستند و گفتند: حج واقعی حجی است که از یک طرف همراه با برائت از مشرکین باشد و از طرف دیگر زمینه‌ساز وحدت و همدلی و یک‌صدایی مسلمانان شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر سوریه در تهران:
همکاری تهران، مسکو و حزب الله در برقراری امنیت در سوریه موفق بود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین