قنبری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان :

تشکل‌های ضعیف برای کادرسازی باید ادغام شوند

عنوان

عضو حزب مردم سالاری گفت: بسیاری از تشکل‌های ضعیف برای کادرسازی باید ادغام شوند.

داریوش قنبری عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره فقدان کادرسازی و تربیت اشخاص کارامد از سوی برخی از احزاب اظهار کرد: برخی نهادهای سیاسی با برچسب حزب در کشور وجود دارند که کارکردهای حزبی را به درستی درک نکرده اند به نحوی که برخی ویژگی های احزاب سیاسی را دارند و بسیاری از دیگر مولفه ها را ندارند.

قنبری افزود: کادرسازی یکی از کارکردهای مهم احزاب سیاسی است چرا که جریان های سیاسی موظفند که اشخاص شایسته ای را جهت حضور در پست های مدیریتی کشور تربیت کنند.

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری تصریح کرد: به همین دلیل چندی است که شاهد ضعف تشکل های سیاسی در کشور هستیم به نحوی که بسیاری از جریان ها نمی توانند اهداف خود را به درستی پیش ببرند که بسیاری از این کاستی ها ناشی از نداشتن برنامه هایی در کادرسازی است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم به بررسی تاریخی درباره عملکرد احزاب در کشور بپردازیم خواهیم دید که نسبت به گذشته دچار پسرفت شده ایم که دلیل آن درک نکردن وظایف خطیر جریان های سیاسی از سوی برخی تشکل ها است.

قنبری تأکید کرد: لذا لازم است که آسیب شناسی اساسی ای از فعالیت های حزبی صورت گیرد و موانع موجود بر سر راه فعالیت های سیاسی هموار شود.

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری عنوان کرد: احزاب قدرتمندی در کشور وجود ندارند که بتوانند به کادرسازی بپردازند چرا که بسیاری از تشکل های سیاسی دارای چارچوب فکری محدودی بوده و بر اشخاص خاصی تمرکز دارند به این صورت که عده ای دور یکدیگر جمع شده اند و خواهان این هستند که تفکرات خود را پیش ببرند لذا از چنین احزابی نمی توان انتظار داشت که به کادرسازی بپردازند.

وی اظهار کرد: کادرسازی در احزاب نیازمند ابزار لازم برای آموزش و منابع مالی است که این منابع باید تأمین شوند لذا در شرایطی می توان به سمت کادرسازی و فعالیت و تربیت افراد نخبه پرداخت که با کارکردهای واقعی احزاب پیش رویم و بسیاری از تشکل های ضعیف که فعالیت چندانی ندارند با یکدیگر ادغام شوند در نتیجه جریان های قدرتمندی به وجود بیایند که بتوانند به تربیت افراد نخبه و کارآمد بپردازند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چه هدیه‌ای با خودت میاری؟

جشن تولد دوسالگی برجام میای!؟

یک کلاغ چهل کلاغ کردند!

پیش از این شایعاتی درباره کشتی قرآنی مطلا در فضای مجازی مطرح شده بود که در این کلیپ واقعیات این اثر را از زبان صاحب اثر خواهید شنید.

نماهنگ پاتک انقلاب...!

رهبر انقلاب: شما دیدید دخالت های مسئولان آمریکایی را در این چند روز به‌وسیله همین شبکه‌های اینترنتی و امثال اینها؛ [امّا] باز هم نتوانستند؛ با همه‌ی این تلاشها ناکام ماندند. ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

نماهنگ "آب و آتش"

نفتکش "سانچی" از عسلویه حرکت کرده بود و قرار بود یکشنبه وارد آب‌های کره جنوبی شود اما شامگاه شانزدهم دی یک کشتی باری چینی با آن برخورد کرد و به دلیل اینکه این محموله نفتکش، نفت فوق سبک با درجه اشتعال بسیار بالا بود، دچار حریق شد و پس از گذشت 8 روز غرق شد. خبرها حاکی از ناپدید شدن 32 خدمه نفتکش ایرانی در آب های چین است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین