اجمالی/سردار وحیدی در همایش اقتصاد دفاع:

اقتصاد دفاعی به امنیت ملی ما ارتباط دارد

عنوان

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: اگر ما نخواهیم به اقتصاد دفاعی بپردازیم به بخش اعظمی از مسائل که به امنیت ملی ما ارتباط دارد نپرداخته ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در همایش ملی «اقتصاد دفاع» که صبح امروز در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، با تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها گفت: اقتصاد دفاع از ابعاد مختلف قابل بررسی است، زمانی که ما می گوییم اقتصاد دفاع ، دفاع اقتصادی هم در آن هست. زمانی که ما از جنگ صحبت می کنیم دفاع اقتصادی هم در آن هست و اگر دفاع که محصولش امنیت است وجود نداشته باشد مسائل دیگر محقق نمی شود.

وی افزود: دشمنان می گویند اقتصاد فرایندی مستقل است اما امروز می بینیم اقتصاد در اختیار این قدرت هاست؛ امروز همه می دانند اگر دلار دچار مشکل شود اقتصاد آمریکا دچار مشکل می شود.

سردار وحیدی با اشاره به مولفه های قدرت ملی کشورها گفت: امروز می بینیم که غربی ها قدرت نظامی و اقتصادی را جزو قدرت سخت محاسبه می کنند و  اگر ما نخواهیم به اقتصاد دفاعی بپردازیم به بخش اعظمی از مسائل که به امنیت ملی ما ارتباط دارد، نپرداخته ایم.

ادامه دارد.....

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

موشن گرافیک/ از تعهد بیشتر به خانواده تا روی آوردن به حیوانات

مقایسه صفحات مجازی سلبریتی‌های ایرانی و خارجی

هر کی با این طرح مخالفه ایرانی نیست!

در آستانه رای‌گیری درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس، «نسیم آنلاین» نظرات مردمی درباره این طرح را منتشر میکند. منبع: آرمان تی وی

پرونده قلعه گنج

بررسی بازسازی و نماکاری ساختمان های مرکزی بنیاد مستضعفان در پی هزینه ۱۲۰میلیاردی برای نماکاری و دکوراسیون ساختمان های بنیاد مستضعفان، "آوانت" تصاویر اختصاصی از ساختمان ها و مصاحبه با مسئولین آن را منتشر می کند.

ولخرجی عمامه‌های انگلیسی!

به بهانه تحرکات اخیر شیعه انگلیسی و تعرض برخی اعضای این گروه به ساختمان سفارت ایران در لندن، اظهارات آیت الله اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درباره پشت پرده های این گروه، در «نسیم آنلاین» بازنشر یافته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین