اجمالی/سردار وحیدی در همایش اقتصاد دفاع:

اقتصاد دفاعی به امنیت ملی ما ارتباط دارد

عنوان

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: اگر ما نخواهیم به اقتصاد دفاعی بپردازیم به بخش اعظمی از مسائل که به امنیت ملی ما ارتباط دارد نپرداخته ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در همایش ملی «اقتصاد دفاع» که صبح امروز در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، با تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها گفت: اقتصاد دفاع از ابعاد مختلف قابل بررسی است، زمانی که ما می گوییم اقتصاد دفاع ، دفاع اقتصادی هم در آن هست. زمانی که ما از جنگ صحبت می کنیم دفاع اقتصادی هم در آن هست و اگر دفاع که محصولش امنیت است وجود نداشته باشد مسائل دیگر محقق نمی شود.

وی افزود: دشمنان می گویند اقتصاد فرایندی مستقل است اما امروز می بینیم اقتصاد در اختیار این قدرت هاست؛ امروز همه می دانند اگر دلار دچار مشکل شود اقتصاد آمریکا دچار مشکل می شود.

سردار وحیدی با اشاره به مولفه های قدرت ملی کشورها گفت: امروز می بینیم که غربی ها قدرت نظامی و اقتصادی را جزو قدرت سخت محاسبه می کنند و  اگر ما نخواهیم به اقتصاد دفاعی بپردازیم به بخش اعظمی از مسائل که به امنیت ملی ما ارتباط دارد، نپرداخته ایم.

ادامه دارد.....

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تلگرام‌های جایگزین؛ پیام‌رسان یا فیلترشکن

هاتگرام و طلگرام چگونه کار می‌کنند؟

۴ گزاره درباره «بن سلمان» پیشگام سازش

بن سلمان که چندی پیش گفته بود: «فلسطینیان با پیشنهادها و نیز حضور بر سر میز مذاکرات موافقت کنند یا این‌که لال بشوند و به شکوه و شکایت‌ها پایان دهند» این روزها در حال چانه زنی با اردن بوده که پس از معامله نقش بیشتری در اداره مسجد الاقصی داشته باشد. این در حالیست که بر اساس این طرح مسجد الاقصی و بافت قدیمی و تاریخی بیت‌المقدس کماکان در اشغال و حاکمیت رژیم صهیونیستی خواهد بود.

۲۰۳۰ را خزنده اجرایی کرده‌اند

حضرت آ‌یت الله مکارم نسبت به اجرای خزنده سند ۲۰۳۰ دربرخی نقاط کشور و برنامه ها هشدار داد و گفت: باید مراقب بود سند استعماری ۲۰۳۰ در کشور به ویژه در صداوسیما نفوذ پیدا نکند.

۴ نکته درحاشیه ماجرای ویلای لواسان +فیلم

این روزها بار دیگر سخن از پیگیری طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین در مجلس است. به گفته دهقان جلسات متعدد کارشناسی صورت گرفته است و بر اساس آن اصلاحاتی در طرح اعمال شده که موجب افزایش نقش قوه قضائیه در اعاده اموال نامشروع مسئولان شده است.  حال باید منتظر ماند دید روند قانون نویسی و تصویب این طرح چقدر به طول خواهد انجامید و آیا اجرایی می‌شود یا خیر؟

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین