تشکیل تیم‌های رهایی گروگان در پلیس راه آهن برای نخستین بار

عنوان

رئیس پلیس راه‌آهن کشور از راه‌اندازی تیم‌های رهایی گروگان در قالب نیروهای واکنش سریع در پلیس راه آهن خبر داد.

سردار علیرضا اکبرشاهی در گفت وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آمادگی پلیس راه آهن برای نوروز 97 اظهار کرد: در سال های اخیر اقبال مردم به استفاده از حمل و نقل ریلی بیش از پیش شده و به گفته مسئولان راه آهن کشور، امسال 2 میلیون صندلی قطار برای مسافران در نظر گرفته شده است و با توجه به اوج گیری سفرها در ایام نوروز، به تعداد قطارها نیز اضافه شده است.

رئیس پلیس راه آهن کشور افزود: با توجه به افزایش سفرهای ریلی، پلیس راه آهن نیز با تجمیع پتانسیل و توان خود در قالب طرح نوروزی، در صدد است تا سفرهای آرام و امنی را برای مسافران قطار در این ایام رقم بزند.

وی با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای این طرح گفت: به دنبال تهدیدهای احتمالی و با توجه به اینکه امنیت سفرهای ریلی از اهمیت بالایی برخوردار است، از 2 ماه گذشته اقدام به تشکیل «نیروهای واکنش سریع» در پلیس راه آهن کردیم و این نیروهای زبده از امروز با توانمندی های خاص خود از جمله رهایی گروگان، کار خود را در پلیس راه آهن کشور آغاز کردند.

اکبرشاهی ادامه داد: همچنین امسال نیز همچون 2 سال گذشته، طرح استقبال از مسافران نوروزی توسط پلیس راه آهن در نخستین روز از سال 97 در سراسر ایستگاه های قطار کشور به اجرا درمی آوریم.

رئیس پلیس راه آهن کشور با اشاره به اسکان بیش از یک میلیون نفر در حاشیه ریل های کشور و همجواری 91 مدرسه در این مناطق گفت: با توجه به رویکرد اجتماعی پلیس و مشارکت دادن بیش از پیش مردم در تامین امنیت و آرامش، پلیس راه آهن نیز در این حوزه و به منظور آموزش و در قالب فعالیت های فرهنگی، اقداماتی را انجام داده است که برگزاری جلسات با ائمه جماعات، برگزاری جلسات مدارس، انتشار ده ها هزار بروشور آموزشی و هشداری و استفاده از پتانسیل رسانه ها در این موضوع، بخشی از این فعالیت ها بوده است.

وی در ادامه با اشاره به برخی دستاوردهای پلیس راه آهن در سال جاری اظهار کرد: به دنبال اقدامات انجام گرفته توسط همکاران ما، وقوع سرقت در ایستگاه های قطار به میزان 17 درصد کاهش یافت و بر این اساس 17 درصد بر میزان کشف سرقت و 74 درصد بر تعداد دستگیری سارقان اضافه شد.

اکبرشاهی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه مبارزه با قاچاق کالا هم در سال جاری شاهد رشد 55 درصدی پرونده های تشکیل شده هستیم و ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در سال جاری بیش از 4 میلیارد تومان برآورد شده است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رحیم‌پور ازغدی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه

مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید

قیمت‌ها با پذیرش برجام و FATF چهار برابر شد/ روحانی استاد فرافکنی درتحمیلFATF است

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با تشریح دو ایراد اساسی لایحه بودجه ۹۸، گفت: لایحه بودجه اصلاح شده سال ۹۸، احتمالا تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته بعدی تقدیم مجلس می‌شود.

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه برخی عناصر انقلابی از راه برگشتند و انقلاب ریزش‌هایی داشته است، فرمودند: در کنار این ریزش‌ها چند برابر رویش داریم.

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:
قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است
مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:
آمار دختران فراری ما بیش از دخترانی است که در کودکی ازدواج می‌کنند/ پایین آمدن سن فحشا وحشتناک است
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس:
برای ورود غیرقانونی به محدوده طرح ترافیک جریمه نمی کنیم؛ عوارض می گیریم
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد
هوای امروز تهران در شرایط «اضطرار»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین