تشکیل تیم‌های رهایی گروگان در پلیس راه آهن برای نخستین بار

عنوان

رئیس پلیس راه‌آهن کشور از راه‌اندازی تیم‌های رهایی گروگان در قالب نیروهای واکنش سریع در پلیس راه آهن خبر داد.

سردار علیرضا اکبرشاهی در گفت وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آمادگی پلیس راه آهن برای نوروز 97 اظهار کرد: در سال های اخیر اقبال مردم به استفاده از حمل و نقل ریلی بیش از پیش شده و به گفته مسئولان راه آهن کشور، امسال 2 میلیون صندلی قطار برای مسافران در نظر گرفته شده است و با توجه به اوج گیری سفرها در ایام نوروز، به تعداد قطارها نیز اضافه شده است.

رئیس پلیس راه آهن کشور افزود: با توجه به افزایش سفرهای ریلی، پلیس راه آهن نیز با تجمیع پتانسیل و توان خود در قالب طرح نوروزی، در صدد است تا سفرهای آرام و امنی را برای مسافران قطار در این ایام رقم بزند.

وی با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای این طرح گفت: به دنبال تهدیدهای احتمالی و با توجه به اینکه امنیت سفرهای ریلی از اهمیت بالایی برخوردار است، از 2 ماه گذشته اقدام به تشکیل «نیروهای واکنش سریع» در پلیس راه آهن کردیم و این نیروهای زبده از امروز با توانمندی های خاص خود از جمله رهایی گروگان، کار خود را در پلیس راه آهن کشور آغاز کردند.

اکبرشاهی ادامه داد: همچنین امسال نیز همچون 2 سال گذشته، طرح استقبال از مسافران نوروزی توسط پلیس راه آهن در نخستین روز از سال 97 در سراسر ایستگاه های قطار کشور به اجرا درمی آوریم.

رئیس پلیس راه آهن کشور با اشاره به اسکان بیش از یک میلیون نفر در حاشیه ریل های کشور و همجواری 91 مدرسه در این مناطق گفت: با توجه به رویکرد اجتماعی پلیس و مشارکت دادن بیش از پیش مردم در تامین امنیت و آرامش، پلیس راه آهن نیز در این حوزه و به منظور آموزش و در قالب فعالیت های فرهنگی، اقداماتی را انجام داده است که برگزاری جلسات با ائمه جماعات، برگزاری جلسات مدارس، انتشار ده ها هزار بروشور آموزشی و هشداری و استفاده از پتانسیل رسانه ها در این موضوع، بخشی از این فعالیت ها بوده است.

وی در ادامه با اشاره به برخی دستاوردهای پلیس راه آهن در سال جاری اظهار کرد: به دنبال اقدامات انجام گرفته توسط همکاران ما، وقوع سرقت در ایستگاه های قطار به میزان 17 درصد کاهش یافت و بر این اساس 17 درصد بر میزان کشف سرقت و 74 درصد بر تعداد دستگیری سارقان اضافه شد.

اکبرشاهی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه مبارزه با قاچاق کالا هم در سال جاری شاهد رشد 55 درصدی پرونده های تشکیل شده هستیم و ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در سال جاری بیش از 4 میلیارد تومان برآورد شده است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین