تشکیل تیم‌های رهایی گروگان در پلیس راه آهن برای نخستین بار

عنوان

رئیس پلیس راه‌آهن کشور از راه‌اندازی تیم‌های رهایی گروگان در قالب نیروهای واکنش سریع در پلیس راه آهن خبر داد.

سردار علیرضا اکبرشاهی در گفت وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آمادگی پلیس راه آهن برای نوروز 97 اظهار کرد: در سال های اخیر اقبال مردم به استفاده از حمل و نقل ریلی بیش از پیش شده و به گفته مسئولان راه آهن کشور، امسال 2 میلیون صندلی قطار برای مسافران در نظر گرفته شده است و با توجه به اوج گیری سفرها در ایام نوروز، به تعداد قطارها نیز اضافه شده است.

رئیس پلیس راه آهن کشور افزود: با توجه به افزایش سفرهای ریلی، پلیس راه آهن نیز با تجمیع پتانسیل و توان خود در قالب طرح نوروزی، در صدد است تا سفرهای آرام و امنی را برای مسافران قطار در این ایام رقم بزند.

وی با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای این طرح گفت: به دنبال تهدیدهای احتمالی و با توجه به اینکه امنیت سفرهای ریلی از اهمیت بالایی برخوردار است، از 2 ماه گذشته اقدام به تشکیل «نیروهای واکنش سریع» در پلیس راه آهن کردیم و این نیروهای زبده از امروز با توانمندی های خاص خود از جمله رهایی گروگان، کار خود را در پلیس راه آهن کشور آغاز کردند.

اکبرشاهی ادامه داد: همچنین امسال نیز همچون 2 سال گذشته، طرح استقبال از مسافران نوروزی توسط پلیس راه آهن در نخستین روز از سال 97 در سراسر ایستگاه های قطار کشور به اجرا درمی آوریم.

رئیس پلیس راه آهن کشور با اشاره به اسکان بیش از یک میلیون نفر در حاشیه ریل های کشور و همجواری 91 مدرسه در این مناطق گفت: با توجه به رویکرد اجتماعی پلیس و مشارکت دادن بیش از پیش مردم در تامین امنیت و آرامش، پلیس راه آهن نیز در این حوزه و به منظور آموزش و در قالب فعالیت های فرهنگی، اقداماتی را انجام داده است که برگزاری جلسات با ائمه جماعات، برگزاری جلسات مدارس، انتشار ده ها هزار بروشور آموزشی و هشداری و استفاده از پتانسیل رسانه ها در این موضوع، بخشی از این فعالیت ها بوده است.

وی در ادامه با اشاره به برخی دستاوردهای پلیس راه آهن در سال جاری اظهار کرد: به دنبال اقدامات انجام گرفته توسط همکاران ما، وقوع سرقت در ایستگاه های قطار به میزان 17 درصد کاهش یافت و بر این اساس 17 درصد بر میزان کشف سرقت و 74 درصد بر تعداد دستگیری سارقان اضافه شد.

اکبرشاهی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه مبارزه با قاچاق کالا هم در سال جاری شاهد رشد 55 درصدی پرونده های تشکیل شده هستیم و ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در سال جاری بیش از 4 میلیارد تومان برآورد شده است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

علیرغم تجربه بحران ارزی سال­های 90 و 91 و نیز ابلاغ سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه 1392 در راستای افزایش تاب­ آوری و مقاومت اقتصاد ایران در برابر تکانه­ های داخلی و بیرونی، همچنان طی ماه­ها و سالهای اخیر شاهد خطاهای راهبردی و تصمیمات اشتباه در دولت بودیم که موجبات کاهش 100 درصدی ارزش پول ملی طی هفت ماهه اخیر شد و به نوسانات لحظه ای دلار در بازار دامن زد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مدیر مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهرا مطرح کرد:
مدگرایی، عامل موثر در خودزنی دختران نوجوان
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خبرداد
کمک ۵۲۱ میلیارد تومانی مردم به کمیته امداد امام خمینی(ره) در سه‌ ماهه نخست امسال
گزارش مردمی متفاوت از آبادان-خرمشهر
آبادان برزیلته؛آبادان آب شورِته
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر در گفت‌وگو با فارس:
شهرداری پاسخ نمی دهد که آرم های طرح ترافیک را چطور توزیع کرده است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین