تشکیل تیم‌های رهایی گروگان در پلیس راه آهن برای نخستین بار

عنوان

رئیس پلیس راه‌آهن کشور از راه‌اندازی تیم‌های رهایی گروگان در قالب نیروهای واکنش سریع در پلیس راه آهن خبر داد.

سردار علیرضا اکبرشاهی در گفت وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آمادگی پلیس راه آهن برای نوروز 97 اظهار کرد: در سال های اخیر اقبال مردم به استفاده از حمل و نقل ریلی بیش از پیش شده و به گفته مسئولان راه آهن کشور، امسال 2 میلیون صندلی قطار برای مسافران در نظر گرفته شده است و با توجه به اوج گیری سفرها در ایام نوروز، به تعداد قطارها نیز اضافه شده است.

رئیس پلیس راه آهن کشور افزود: با توجه به افزایش سفرهای ریلی، پلیس راه آهن نیز با تجمیع پتانسیل و توان خود در قالب طرح نوروزی، در صدد است تا سفرهای آرام و امنی را برای مسافران قطار در این ایام رقم بزند.

وی با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای این طرح گفت: به دنبال تهدیدهای احتمالی و با توجه به اینکه امنیت سفرهای ریلی از اهمیت بالایی برخوردار است، از 2 ماه گذشته اقدام به تشکیل «نیروهای واکنش سریع» در پلیس راه آهن کردیم و این نیروهای زبده از امروز با توانمندی های خاص خود از جمله رهایی گروگان، کار خود را در پلیس راه آهن کشور آغاز کردند.

اکبرشاهی ادامه داد: همچنین امسال نیز همچون 2 سال گذشته، طرح استقبال از مسافران نوروزی توسط پلیس راه آهن در نخستین روز از سال 97 در سراسر ایستگاه های قطار کشور به اجرا درمی آوریم.

رئیس پلیس راه آهن کشور با اشاره به اسکان بیش از یک میلیون نفر در حاشیه ریل های کشور و همجواری 91 مدرسه در این مناطق گفت: با توجه به رویکرد اجتماعی پلیس و مشارکت دادن بیش از پیش مردم در تامین امنیت و آرامش، پلیس راه آهن نیز در این حوزه و به منظور آموزش و در قالب فعالیت های فرهنگی، اقداماتی را انجام داده است که برگزاری جلسات با ائمه جماعات، برگزاری جلسات مدارس، انتشار ده ها هزار بروشور آموزشی و هشداری و استفاده از پتانسیل رسانه ها در این موضوع، بخشی از این فعالیت ها بوده است.

وی در ادامه با اشاره به برخی دستاوردهای پلیس راه آهن در سال جاری اظهار کرد: به دنبال اقدامات انجام گرفته توسط همکاران ما، وقوع سرقت در ایستگاه های قطار به میزان 17 درصد کاهش یافت و بر این اساس 17 درصد بر میزان کشف سرقت و 74 درصد بر تعداد دستگیری سارقان اضافه شد.

اکبرشاهی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه مبارزه با قاچاق کالا هم در سال جاری شاهد رشد 55 درصدی پرونده های تشکیل شده هستیم و ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در سال جاری بیش از 4 میلیارد تومان برآورد شده است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

فیلم: ادعای کمک مالی به «غزه و لبنان» دروغ است

ادعا میکنند جمهوری اسلامی به "غزه و لبنان" کمک مالی می‌کند، دروغ است. این حرف سلطنت طلب‌هاست،‌ قطر به اینها کمک مالی می‌کند/ شبکه "من و تو" ذهنیت نئولیبرال را بین ایرانیان ترویج می‌کند

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار
حاشیه‌‌سازی برخی رسانه‌ها برای دیوارنگاره اخیر میدان ولیعصر(عج) تهران
وقتی «مادر» بودن را توهین تلقی می‌‌کنند
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
وکالت نباید انحصاری باشد
در نامه‌ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به معاونت زنان ریاست جمهوری و نمایندگان فراکسیون زنان مجلس مطرح شد:
استدلال‌های مطرح شده برای طرح افزایش سن ازدواج غیرکارشناسی است/ این طرح دایره‌ی ازدواج‌های جوانان را تنگ‌تر میکند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین