ماکرون: از حضور آمریکا در شمال سوریه حمایت می‌کنیم

عنوان

رئیس جمهوری فرانسه متعهد شد تا مشارکت نظامی کشورش در سوریه را افزایش دهد و از حضور آمریکا در شمال سوریه حمایت کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در جریان سخنرانی در جمع دانشجویان دانشگاه جورج واشنگتن در پایتخت این کشور گفت: ما به طور کامل متعهد شده‌ایم و به تعهد خودمان در چارچوب ائتلاف بین‌المللی ضد داعش ادامه داده و آن را افزایش می‌دهیم. من متعهد می‌شوم تا با آمریکایی‌ها برای تامین حمایت از حضور آمریکا در شمال سوریه و به ویژه شرق رود فرات همکاری کنم.

وی افزود: فرانسه در خارج کردن نیروها از سوریه پس از شکست داعش، از آمریکا پیروی می‌کند.

ماکرون در جریان این سخنرانی در ایالت واشنگتن تاکید کرد: تمرکز اصلی فرانسه،‌ جنگ علیه گروه تروریستی داعش بوده است. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده به محض آنکه جنگ علیه داعش تکمیل شود،‌ مشارکت نیروهای آمریکایی در این کشور را متوقف خواهد کرد. ما نیز در موضع مشابه قرار داریم. هدف اصلی ما،‌ این است که جنگ علیه داعش به طور کامل انجام شود.

ماکرون همچنین گفت: گروه کوچکی از کشورها، باید بین دو روند صلح موازی در سوریه میانجیگری کنند تا این روندها را با شرایط موجود در سوریه هماهنگ سازند.

وی افزود: ما می‌خواهیم این گروه کوچک از کشورها، پلی میان روند ژنو و روند آستانه ایجاد کنند تا مذاکراتی شامل تمامی متحدان دولت دمشق را برگزار کنند و راهی با روسیه و ترکیه بگشایند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین