ماکرون: از حضور آمریکا در شمال سوریه حمایت می‌کنیم

عنوان

رئیس جمهوری فرانسه متعهد شد تا مشارکت نظامی کشورش در سوریه را افزایش دهد و از حضور آمریکا در شمال سوریه حمایت کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در جریان سخنرانی در جمع دانشجویان دانشگاه جورج واشنگتن در پایتخت این کشور گفت: ما به طور کامل متعهد شده‌ایم و به تعهد خودمان در چارچوب ائتلاف بین‌المللی ضد داعش ادامه داده و آن را افزایش می‌دهیم. من متعهد می‌شوم تا با آمریکایی‌ها برای تامین حمایت از حضور آمریکا در شمال سوریه و به ویژه شرق رود فرات همکاری کنم.

وی افزود: فرانسه در خارج کردن نیروها از سوریه پس از شکست داعش، از آمریکا پیروی می‌کند.

ماکرون در جریان این سخنرانی در ایالت واشنگتن تاکید کرد: تمرکز اصلی فرانسه،‌ جنگ علیه گروه تروریستی داعش بوده است. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده به محض آنکه جنگ علیه داعش تکمیل شود،‌ مشارکت نیروهای آمریکایی در این کشور را متوقف خواهد کرد. ما نیز در موضع مشابه قرار داریم. هدف اصلی ما،‌ این است که جنگ علیه داعش به طور کامل انجام شود.

ماکرون همچنین گفت: گروه کوچکی از کشورها، باید بین دو روند صلح موازی در سوریه میانجیگری کنند تا این روندها را با شرایط موجود در سوریه هماهنگ سازند.

وی افزود: ما می‌خواهیم این گروه کوچک از کشورها، پلی میان روند ژنو و روند آستانه ایجاد کنند تا مذاکراتی شامل تمامی متحدان دولت دمشق را برگزار کنند و راهی با روسیه و ترکیه بگشایند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین