هشدار معارضان مصری درباره تبعات افزایش بهای سوخت

عنوان

جبهه معارض دولت مصر که متشکل از شخصیت‌های برجسته از جمله «حمدین صباحی» است، درباره تبعات افزایش بهای سوخت در این کشور هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جبهه معارض دولت موسوم به «الحرکة المدنیة الدیمقراطیة» که متشکل از شخصیت‌های برجسته و احزاب مصری از جمله «حمدین صباحی» رقیب السیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۲ است، درباره تبعات افزایش بهای سوخت هشدار داد.

روز شنبه دولت جدید مصر که به تازگی تشکیل شده است، یارانه دولتی سوخت را کاهش داد.

جبهه معارض نیز در بیانیه‌ای به مسئولان مصر درباره سرانجام سیاست‌های جائرانه و خطرات آن و احتمال برگزاری تظاهرات‌های خودجوش مردمی هشدار داد.

در این بیانیه آمده است که افزایش بهای سوخت بر خلاف وعده‌های رئیس‌جمهور در خصوص عدم افزایش قیمت کالاها یا کاهش یارانه در صورت عدم افزایش درآمد شهروندان است.

به نوشته روزنامه القدس‌العربی، جبهه مذکور در بیانیه خود اشاره کرد که دولت به جای افزایش بهای سوخت به گزینه‌های جایگزین اعم از مبارزه با فساد، تغییر نظام مالیاتی، جلوگیری از ولخرجی‌ها در ادارات دولتی و بازسازی و توزیع سرمایه‌گذاری‌ها روی آورد.

از سوی دیگر یک فراکسیون معارض پارلمانی متشکل از حدود ۱۶ نماینده چپگرا، خواستار عدم اعطای رأی اعتماد به دولت جدید به دلیل افزایش قیمت سوخت شده است.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روایت رئیس انجمن صنایع همگن و قطعات خودرو از تفاوت تحریم‌های ۹۰-۹۱ و ۹۷

اکنون هم تحریم خارجی هستیم هم داخلی

یادداشت مدیر شبکه ۳ در تقدیر از دکتر کدخدایی

آن هایی که در روزهای اخیر بیننده برنامه جسورانه "بدون توقف" از شبکه سه بوده اند، حتما شاهد پرسش و پاسخ جسورانه و بدون سانسور نفر دوم شورای نگهبان (آقای دکتر کدخدایی) با منتقدان جوان خود از طیف های مختلف بوده اند. به ویژه که شورای نگهبان همیشه از کانون های حملات رسانه های منتقد و البته معاند بوده است. اما ایشان با جسارتی مثال زدنی، بسیار صادقانه، با متانت و با سعه صدر پاسخ سوالات و مطالبات جوان ها را دادند

وزارت نفت بعد از تحریم‌ها نیز نفت را در بورس عرضه کند

محمدرضا سبزعلیپور با اشاره به ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس گفت: اگر بخش خصوصی زیرساخت‌هایش را برای فروش درازمدت ایجاد کرد، تضمینی برای عرضه‌های نفت، بعد از تمام شدن جنگ اقتصادی وجود داشته باشد. سرمایه و پول امنیت می‌خواهد. باید برای کسانی که میخواهند در این زمینه فعالیت کنند، محیطی امن فراهم کنیم.

اروپا زندانبان برجام است

یک منتقد برجام اظهار داشت: از روز 13 اسفند 93 و چهار ماه پیش از «امضای» برجام به من اخطار کتبی دادند، در نتیجه تا پس از «اجرای » برجام نتوانستم اظهار نظری کنم.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین