هشدار معارضان مصری درباره تبعات افزایش بهای سوخت

عنوان

جبهه معارض دولت مصر که متشکل از شخصیت‌های برجسته از جمله «حمدین صباحی» است، درباره تبعات افزایش بهای سوخت در این کشور هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جبهه معارض دولت موسوم به «الحرکة المدنیة الدیمقراطیة» که متشکل از شخصیت‌های برجسته و احزاب مصری از جمله «حمدین صباحی» رقیب السیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۲ است، درباره تبعات افزایش بهای سوخت هشدار داد.

روز شنبه دولت جدید مصر که به تازگی تشکیل شده است، یارانه دولتی سوخت را کاهش داد.

جبهه معارض نیز در بیانیه‌ای به مسئولان مصر درباره سرانجام سیاست‌های جائرانه و خطرات آن و احتمال برگزاری تظاهرات‌های خودجوش مردمی هشدار داد.

در این بیانیه آمده است که افزایش بهای سوخت بر خلاف وعده‌های رئیس‌جمهور در خصوص عدم افزایش قیمت کالاها یا کاهش یارانه در صورت عدم افزایش درآمد شهروندان است.

به نوشته روزنامه القدس‌العربی، جبهه مذکور در بیانیه خود اشاره کرد که دولت به جای افزایش بهای سوخت به گزینه‌های جایگزین اعم از مبارزه با فساد، تغییر نظام مالیاتی، جلوگیری از ولخرجی‌ها در ادارات دولتی و بازسازی و توزیع سرمایه‌گذاری‌ها روی آورد.

از سوی دیگر یک فراکسیون معارض پارلمانی متشکل از حدود ۱۶ نماینده چپگرا، خواستار عدم اعطای رأی اعتماد به دولت جدید به دلیل افزایش قیمت سوخت شده است.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

علیرغم تجربه بحران ارزی سال­های 90 و 91 و نیز ابلاغ سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه 1392 در راستای افزایش تاب­ آوری و مقاومت اقتصاد ایران در برابر تکانه­ های داخلی و بیرونی، همچنان طی ماه­ها و سالهای اخیر شاهد خطاهای راهبردی و تصمیمات اشتباه در دولت بودیم که موجبات کاهش 100 درصدی ارزش پول ملی طی هفت ماهه اخیر شد و به نوسانات لحظه ای دلار در بازار دامن زد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحرکات مشکوک سوئدی‌ها در حوزه مسایل زنان ایران
آیا پروژه «خنثی‌سازی جنسیتی» در مدارس ایران کلید خورده است؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین