سازمان ملل از آمریکا به علت بازداشت کودکان پناهجو انتقاد کرد

عنوان

سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل گفت کودکان نباید هیچگاه به دلایلی در ارتباط با وضع مهاجرت خود یا والدین‎شان بازداشت شوند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، راوینا شامداسانی، سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل در گفتگو با خبرنگاران درباره سیاست جداسازی کودکان مهاجر از خانواده هایشان در آمریکا اعلام کرد: "کودکان نباید هیچگاه به دلایلی در ارتباط با وضع مهاجرت خود یا والدین‎شان بازداشت شوند. " 

شامداسانی با انتقاد از این راه حل، تاکید کرد: واشنگتن "باید راه حل های جایگزین بازداشت را بررسی کند و مهم تر از همه حقوق انسانی این مهاجران را به ویژه در مواردی که شامل حال خانواده ها و کودکان می شود، مدنظر قرار دهد".

او افزود: "مهاجرت غیرقانونی نباید یک تخلف جنایی باشد. نباید با این افراد به عنوان جنایتکار برخورد شود. " 

صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) نیز به شدت با این سیاست مخالفت کرد.

کریستوف بولیراک، سخنگوی این سازمان در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: "ما مخالف دو چیز هستیم: ما نه تنها مخالف جدا کردن کودکان از خانواده های خود با هدف کنترل مهاجرت هستیم، بلکه با بازداشت ها نیز مخالفیم. " 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

علیرغم تجربه بحران ارزی سال­های 90 و 91 و نیز ابلاغ سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه 1392 در راستای افزایش تاب­ آوری و مقاومت اقتصاد ایران در برابر تکانه­ های داخلی و بیرونی، همچنان طی ماه­ها و سالهای اخیر شاهد خطاهای راهبردی و تصمیمات اشتباه در دولت بودیم که موجبات کاهش 100 درصدی ارزش پول ملی طی هفت ماهه اخیر شد و به نوسانات لحظه ای دلار در بازار دامن زد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحرکات مشکوک سوئدی‌ها در حوزه مسایل زنان ایران
آیا پروژه «خنثی‌سازی جنسیتی» در مدارس ایران کلید خورده است؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین