سروری: تیم اقتصادی دولت هر چه زودتر ترمیم شود

عنوان

دبیرکل جمعیت رهپویان گفت: تنها راه حل دولت برای سامان دادن به وضعیت اقتصاد کشور ترمیم تیم اقتصادی کابینه در سریع‌ترین زمان ممکن است.

پرویز سروری دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به عملکرد اقتصادی دولت دوازدهم در یک سال اخیر گفت: با گذشت یکسال از عمر دولت دوازدهم، انضباط و انسجام در تیم اقتصادی دولت دیده نمی شود؛ لذا شاهد یک لجام گسیختگی در مسائل اقتصادی کشور هستیم.

وی افزود:گرانی کالاهای اساسی، افزایش قیمت ارز و سکه، اعتراضات برخی صنوف از جمله کامیون داران در ماه های اخیر نمایانگر این است که دولت یا اشرافی به مشکلات مردم ندارد و یا اینکه تیم اقتصادی کابینه، آن طور که باید از هماهنگی و انسجام برخوردار نیست.

سروری با بیان اینکه وضعیت برزخی اقتصاد کشور با خروج آمریکا از برجام شرایط متزلزل تری را تجربه می کند، خاطرنشان کرد: متاسفانه مسئولان دولتی پس از خروج آمریکا از برجام به جای اتخاذ تصمیمی قاطع، به دنبال ادامه برجام با کشورهای اروپایی هستند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: اعداد و ارقام مختلفی که از حجم قاچاق کالا توسط دستگاه های ذی ربط منتشر می شود، نشان می دهد که دستگاه های دولتیِ متولی مبارزه با قاچاق، در شناخت مبادی ورود کالای قاچاق و نحوه مبارزه با آن برنامه مشخصی ندارند. 

**دولت مسئولیت ها را به چهره های جوان و باانگیزه دهد

وی با بیان اینکه نوسانات قیمت ارز و سکه و همچنین لجام گسیختگی در  بازار خودرو اقتصاد کشور را در شرایط سختی قرار داده، یاد آور شد: متاسفانه دولت با حرکت کند و ورود دیرهنگام خود، شرایط را برای جولان دلالان و سوداگران در بازار و ضربه زدن به اقتصاد کشور فراهم کرده است.

به اعتقاد سروری، تنها راه حل دولت برای سروسامان دادن به وضعیت اقتصاد کشور، ترمیم تیم اقتصادی کابینه در سریع ترین زمان ممکن و سپردن مسئولیت ها به چهره های جوان و باانگیزه است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

ترمیم کابینه منجر به انسجام در رویکرد اقتصادی می‌شود

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

مدیر عامل اسبق شرکت مهندسی آب و فاصلاب کشور، شکل نگرفتن فرهنگ مناسب مصرف برق در کشور، پایین بودن قیمت برق در ایران نسبت به کشورهای همسایه و عدم توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی متناسب با نیاز کشور را از جمله دلایل مهم قطعی‌های پرشمار اخیر برق در کشور برشمرد.

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر سوریه در تهران:
همکاری تهران، مسکو و حزب الله در برقراری امنیت در سوریه موفق بود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین