در فرهنگسرای اندیشه

کتاب «... و دوباره خورشید» با حضور حجت‌الاسلام ابوترابی رونمایی شد

عنوان

کتاب «... و دوباره خورشید» با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسین ابوترابی امام جمعه موقت تهران در فرهنگ سرای اندیشه رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «... و دوباره خورشید» با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسین ابوترابی امام جمعه موقت تهران در فرهنگ سرای اندیشه بررسی و رونمایی شد.

بر اساس این گزارش، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسین ابوترابی امام جمعه موقت تهران، محمدرضا سنگری، امیر محمد عباس نژاد از کارشناسان و پژوهشگران ادبیات دفاع مقدس حضور و به بحث و بررسی کتاب «...و دوباره خورشید» پرداختند.

سنگری در این مراسم با بیان اینکه باید خاطرات اسرا در تمام مقاطع مکتوب شود تا برای نسل های بعد بماند، ابراز داشت: آنانی که در آن مقطع زمانی بودند و بالیدند و در آن فضا تنفس کردند مصحف انقلابند که باید بیش از این به آنها پرداخته شود.

به گفته وی، از بدو ورود اسرا تا به امروز حدود 9 هزار آزاده بزرگوار را از دست داده ایم اینها می توانستند نکات خوبی را از اسارت بیان کنند که متاسفانه نتوانستیم از آنها بهره مند شویم. 

حجت الاسلام ابوترابی امام جمعه موقت تهران هم در این مراسم اظهار داشت: اگر دفاع مقدس نبود قطعا افتخارات امروز حاصل نمی شد اگر تحریم ها نبود قطعا ما امروز در این جایگاه نبودیم، من تردید ندارم که شرایط امروز و انتخاب شخص ترامپ برای امریکا در کوتاه مدت منافع اقتصادی دارد، اما در میان مدت و بلند مدت برای امریکا و دنیای غرب قطعا آسیب های فراوان سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی را به همراه خواهد داشت.

در ادامه مراسم از بیژن کیانی مولف کتاب تقدیر و از کتاب رونمایی شد.

در این کتاب که به کوشش بیژن کیانی گردآوری شده است، بخشی از خاطرات و نامه های آزادگان در کنار سروده ها به چشم می خورد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
" ... و دوباره خورشید" برگرفته از نامه ها، اشعار و خاطرات شماری از آزادگان سرافراز است که در مصیبت بزرگ چهارده خرداد، پس از اندوهی جان سوز و بی قراری و تلاطم روحی شدید به آرامش رسیدند و بذر امید در سرزمین سوخته ی دل هایشان جوانه زد و قامت برافراشت. این کتاب روایتی صادقانه از حزن و اندوه و اشک در رثای رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و آرامشی عمیق ناشی از انتخاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را در غربت اسارت نقل می کند.
مشروح این گزارش بزودی منتشر می شود.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مذاکرات بی‌نتیجه با اروپا؛

برجام اروپایی در آستانه سرنوشت برجام آمریکایی؟

ناگفته‌هایی از دستمزدهای چند ده میلیونی در وزارت نفت

چرا مدیرعامل شرکت ملی نفت با وجود بازنشستگی باید از دو محل حقوق دریافت کند و ماهانه حداقل 34 میلیون تومان حقوق بگیرد.

جز در موارد نظامی، امنیتی هیچ رازی را پنهان نکنید

رهبری معظم انقلاب تاکید کردند: مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند.

قتل فجیع خاشقجی، ماهیت تروریست پرور سعودی را آشکارتر کرد

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر عزم همه قوا برای حل مشکلات معیشتی مردم و ابراز اطمینان نسبت به تامین کالاهای اساسی از سوی دولت، به برخی احکام صادره از سوی دستگاه قضایی برای مفسدان اقتصادی اشاره کرد و گفت: انسان بلحاظ عاطفی از حبس و اعدام اشخاص و خصوصاً وضعیت خانواده های آنها غصه دار می شود اما در عین حال با کسانی که طمعشان زندگی میلیون ها انسان را متلاطم می کند و به دشمن در ضربه زدن به کشور کمک می کند نمی توان برخورد عاطفی کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شکرگزاری وجود مسیح علی‌نژاد باشیم
از انصارحزب الله تا مسیح علی نژاد
رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم ویژه هفته دفاع مقدس:
در روایت دفاع مقدس روح مجاهدت وشکست‌ناپذیری ملت ایران متبلور باشد
حجت الاسلام پناهیان در نهمین شب از سوگواره هنر و حماسه:
پاداش و کنترل آدم را ضعیف می‌کند.
حجت‌الاسلام پناهیان در سوگواره هنر و حماسه:
نیازمند گروه‌های جهادی که مردم را پولدار کنند، هستیم
در گفتگو با مهدی سیار مطرح شد
دمِ پایانی‌ مانیفست ‌هیأت است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین