در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

وعده‌های بی سرانجام مسئولان برای احداث سالن نمایشی در البرز

عنوان

رئیس حوزه هنری استان البرز گفت: وعده هایی از سوی شورای شهر و شهرداری برای احداث سالن نمایش در استان البرز داده شده اما هیچ یک از وعده ها عملی نشده است.

اسماعيل آجرلو رئيس حوزه هنرى استان البرز در گفتگو با خبرنگارحوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛درباره برنامه هاى حوزه هنرى در زمينه نمايش و احداث سالن تئاتر در استان البرز گفت: حوزه هنرى نمی تواند برنامه اى براى ساخت سالن نمايش داشته باشد، چراكه اين موضوع جزء وظايف اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامى است و از محدوده اختيارات حوزه هنرى خارج است. ساخت سالن و ساختمان های لازم در این زمینه مربوط به اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامى و شهرداری است و ما دخالتی در این قضیه نداریم.

وی در ادامه افزود: در جلسات مختلف فرهنگی  که در استان برگزار شده، مسئله کمبود سالن در استان البرز و استاندارد نبودن آن ها مطرح شده است؛ همچنین وعده هایی از سوی شورای شهر و شهرداری برای همراهی داده شده تا سالن ها و مجموعه های جدیدی در سطح شهر ساخته شود ولی با وضعیت کنونی شهرداری، هنوز هیچ یک از آن وعده ها به نتیجه عملیاتی نرسیده است.

آجرلو بیان کرد:ساختمان تئاتر شهر کرج، مجموعه ای قدیمی است که از استاندارد کافی برخوردار نیست و صرفا به درد تئاترهای محدود می خورد این سالن بیشتر برای تمرین نمایش ها مناسب است و برای اجرای نمایش مطلوب نیست.

رئیس حوزه هنری استان البرز در مورد شناخته نشدن تئاتر در این استان گفت: به فعالیت تئاتری هیچگاه جدی نگاه نشده است؛ نداشتن تبلیغات و فراهم نبودن بستر مناسب و سالن استاندارد برای اجرای نمایش، اجرای خوبی را به صحنه نمی برد.

آجرلو درباره فعالیت های انجام شده در حوزه هنری البرز گفت: فعاليت ما در خصوص فعال سازى گروه هاى تئاترى و اجراى نمايش ها، شركت در جشنواره ها، گروه هاى تئاتر مساجد و گروه هاى تئاتر مدارس است كه به طور گسترده درحال فعاليت هستيم. نمايش هايى كه به دست ما در استان البرز به توليد می رسند، به سه دسته تقسيم می شوند؛ بخش اول، نمايشهاى صحنه اى عمومى بزرگسال است كه بعضى از آنها به جشنواره هاى كشورى فرستاده می شوند و بعضى هم به اجراهاى استانى كه در تئاتر شهر كرج به اجرا می روند؛ بخش ديگر شامل گروه هاى تئاتر دانش آموزى است كه با مشاركت آموزش و پرورش به شكل گيرى اين گروه ها كمك می شود. این گروه ها از طریق آموزشى كه به مربيان درس پرورشى در مدارس داده می شود و سرپرستانی كه توسط حوزه هنرى تعيین می شوند، تشكيل شده و در مدارس به اجرا می روند.

وی تصریح کرد: بخش سوم از فعاليت هاى نمايشى، تشكيل گروه هاى تئاتر مساجد است كه از سال گذشته با تشکیل شش گروه آغاز شد. در برنامه امسال نيز اين تعداد به پانزده گروه می رسد كه توسط سرپرست ها و كارگردان های مشخص شده از سوی حوزه هنری در مساجد آموزش دیده و تمرین می کنند؛ همچنین نمایش آن ها در سطح شهر اجرا می شود که می توان در مساجد و یا در مکان هایی که ما تدارک می بینیم به تماشای این نمایش ها نشست. تبلیغات این گروه، محله محور است که در سطح شهرستان ها و در محدوده محل اجرا تبلیغات می کنند. این نوع نمایش ها با تئاتر های صحنه ای متفاوت هستند و مخاطبان آن ها، ساکنان آن محله هستند؛ همچنین بخش مدارس و مساجد به دو دسته آقایان و بانوان تقسیم می شوند تا بتوانند در مسجد ها و مدارس برای اقشار مختلف نمایش اجرا کنند.

رئيس حوزه هنرى استان البرز درباره زمان اجرای این نمایش ها گفت: گروه های تئاتر مدارس درحال تشکیل و آماده سازی برای اجرا هستند و تقریبا از اواخر پاییز اجراهایشان شروع می شود و گروه های تئاتر مساجد نیز درحال تمرین هستند و احتمالا از هفته دفاع مقدس آغاز به کار می کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در یک مناظره تلویزیونی بررسی شد؛اماواگرهای الحاق ایران به گروه ویژه اقدام

ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

 آمریکا در هفته‌های اخیر همه توان خود را برای رایزنی با مشتریان نفتی ما به کار گرفته است تا آنها را از خرید نفت ایران منصرف کند. اما دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی در انفعال کامل است به طوریکه در چین و هند که خریدار بیش از 50 درصد نفت ایران هستند حتی سفیر هم نداریم.

مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم

واژه نظارت بر رهبری نه در قانون اساسی آمده است و نه در‌ آیین‌نامه مجلس خبرگان. خبرگان از لحاظ حقوقی و فقهی و از لحاظ قانونی، نظارتی بر عملکرد رهبری ندارد چون اگر قرار باشد نظارت بر رهبری داشته باشیم، آن وقت خبرگان بر ولی، ولایت پیدا می‌کند، در حالی که خبرگان ولایتی بر ولی‌فقیه ندارد اما در چارچوب اصل 111 قانون اساسی برای نظارت بر تداوم صفات رهبری، کمیسیونی تشکیل شده به نام کمیسیون تحقیق و بررسی.

خروج آمریکا از برجام، تمسخر اصول اساسی حقوق بین‌الملل است

سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی‌های جهانی است و اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نگاهی به آخرین فیلم حمید نعمت‌الله
«شعله ور»؛ حقارت، حسادت، جنایت
واکنش روزنامه جام جم به اقدام بازیگر سریال پدر
در حاشیه حاشیه‌سازی‌های اینستاگرامی یک نوبازیگر
مؤدب در نشست ناشران دربارۀ مسئله فلسطین و رژیم صهیونیستی:
باید از مسائل داخلی به موضوعات بین‌المللی برسیم     
نگاهی به فیلم ابوقریب
«ابوقریب»؛ یک اکشن واقعی ایرانی!
مروری بر کارنامه «حسن رحیم پور ازغدی»؛
فرزندِ حوزه که پیشگام نقد مشفقانه حوزه شد
اقناع افکار عمومی پیش نیاز سیاست‌های منطقه‌ای
راهکارهای ایران دربرابر معامله قرن
وسایل دیجیتال ما را گرفتار بدترین نوعِ تربیت فرزند کرده‌اند
آن گوشی لعنتی‌ را بنداز کنار!
درباره‌ی اعتراضِ استاد رحیم‌پور ازغدی به سکولاریسمِ حوزوی:
تولّدِ سکولاریسم از حوزه‌ی غیرِ انقلابی
به بهانه روز عرفه و کاهش ۵۰درصدی زائران ایرانی عتبات
تاثیر سقوط ارزش ریال بر اقتصاد عراق
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین