رسم مطالبه این نیست آقای کیانیان!

عنوان

رضا کیانیان روز گذشته گفت: در ۴۰ سال بعد از انقلاب هیچگونه خیری ندیده‌ایم و هر سال اوضاع کشورمان بدتر شده است؛ اما آیا این رسم مطالبه کردن است؟

خبرگزاری فارس ـ گروه سینما ـ امید سهرابی: روز گذشته (دوشنبه ۳۰ مردادماه) تشییع پیکر مرحوم سیدضیاءالدین دری، حواشی‌ ریز و درشت بسیاری داشت؛ اما اصلی‌ترین حاشیه این مراسم، صحبت‌های رضا کیانیان بود؛ صحبت‌هایی که به هیچ عنوان ربطی به مرحوم دری و تشییع پیکر کارگردان «کیف انگلیسی» و «کلاه پهلوی» نداشت.

رضا کیانیان در این مراسم گفت که در ۴۰ سال بعد از انقلاب، هیچگونه خیری ندیده‌ایم و هر سال اوضاع کشورمان بدتر شده است.

رضا کیانیان از جمله بازیگرانی است که فعالیت خود را بعد از انقلاب اسلامی آغاز کرده و با بازی‌های جذاب خود توانست جایگاه ویژه‌ای در سینمای ایران به دست آورد. او کار خود را در سینما در سال ۱۳۶۸ با ایفای نقش در فیلم‌های دفاع مقدسی و کودک آغاز کرد. ایفای نقش متفاوت و عمق بازیگری، او را در سینما محدود نکرد و پای این بازیگر به سرعت به تلویزیون هم باز شد.

اما اجازه می‌خواهم چند کلامی با این بازیگر مطرح سینما و تلویزیون سخن بگویم.

آقای کیانیان عزیز! در صحبت‌های روز گذشته خود گفته بودید که خیری از انقلاب اسلامی ندیده‌اید. آیا واقعاً این نظر قلبی شما است؟ شاید اگر انقلاب اسلامی صورت نمی‌گرفت و فضای متفاوتی بر سینمای ایران حاکم نمی‌شد، شما به سینمای همین کشور ـ که معتقدید ۴۰ سال در آن رنج کشیده‌اید ـ نمی‌توانستید راه پیدا کنید. البته این به آن معنا نیست که شما توانایی کمی در عرصه هنر دارید. بسیاری از متخصصان سینمای ایران که هم شما و هم ما جلوی مهارت آنها سر تعظیم فرود می‌آوریم به صراحت گفته‌اند که انقلاب اسلامی، سینمای ایران را از شر فیلمفارسی نجات بخشید و روی مسیر و ریل حرفه‌ای‌تری قرار داد.

استاد بازیگری سینمای ایران! آیا شما انقلاب اسلامی را قبول ندارید؟ من چنین چیزی را باور نمی‌کنم؛ چرا که اگر چنین بود، مانند بسیاری که رفتند و پشت سرشان را هم نگاه نکردند و هرسال لگدی هم به اعتبار ایرانی و ایرانی زدند، از کشور می‌رفتید و هیچ چیزی برایتان مهم نبود.

پیشکسوت سینمای ایران! باور کنیم که ۴۰ سال است هیچ خیر و برکتی از انقلاب اسلامی ندیده‌اید؟ من البته این حرف را به خاطر فشاری می‌بینم که روی مردم است و هنرمندی که درد مردم، او را اندوهگین نکند، هنرمند نیست.  قبول که سخن مردم باید از حنجره هنرمندان شنیده شود. از طرفی، همه ما می‌دانیم که انقلاب ما انقلاب ایستادگی روی پای خودمان بود؛ انقلابی که با همت مردم پایه‌ریزی شد و آنان بودند که ارکان کشور را به دست گرفتند. آیا اینگونه نبود؟

«سلحشور» متفاوت «آژانس شیشه‌ای»، شاید از بی‌تدبیری و بی‌کفایتی برخی از «مدعیان تدبیر» خسته شده‌ باشند، اما آیا فراموش کرده‌‌اند که این مسئولان، همان کسانی هستند که آقای کیانیان و جمع کثیری از همفکرانشان در سال‌های ۹۲ و ۹۶ از آنها حمایت کردند و برخی از مردم کشورمان هم به اعتبار حضور آنان، مدیران حاضر را برای اداره کشور برگزیدند.

بازیگر ارجمند کشورم! مردم در سختی هستند و زندگی خود را با رنج و مشقت پیش می‌برند؛ درست. اما آیا این سختی را هیچ کسی جز خودمان در داخل کشور می‌تواند حل کند؟ و آیا این اظهارات شما، چشمکی ناخواسته به دشمنان این مرز و بوم و مردمی نیست که شما داعیه‌دار حمایت از آن‌ها هستید؟ حتما شما می‌دانید که کشور ما در طول تاریخ از این سوراخ، یعنی تکیه به بیگانگان، بارها و بارها نیش خورده است.

به اعتقاد من، باید در این شرایط سخت، تسکینی بر دردهای مردم باشیم و به زندگی صبورانه ایرانیان عزیز، رنگ امید بپاشیم. ما همه ریشه در این خاک داریم؛ خاکی که با خون جوانان وطن آبیاری شده است. همان جوانان و همان شهیدانی که به خوبی می‌دانیم چقدر به آنها ارادت دارید. پس باید کمک و البته مطالبه کنیم تا اوضاع مردم بهبود یابد. منتها رسم مطالبه این نیست استاد!

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در یک مناظره تلویزیونی بررسی شد؛اماواگرهای الحاق ایران به گروه ویژه اقدام

ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

 آمریکا در هفته‌های اخیر همه توان خود را برای رایزنی با مشتریان نفتی ما به کار گرفته است تا آنها را از خرید نفت ایران منصرف کند. اما دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی در انفعال کامل است به طوریکه در چین و هند که خریدار بیش از 50 درصد نفت ایران هستند حتی سفیر هم نداریم.

مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم

واژه نظارت بر رهبری نه در قانون اساسی آمده است و نه در‌ آیین‌نامه مجلس خبرگان. خبرگان از لحاظ حقوقی و فقهی و از لحاظ قانونی، نظارتی بر عملکرد رهبری ندارد چون اگر قرار باشد نظارت بر رهبری داشته باشیم، آن وقت خبرگان بر ولی، ولایت پیدا می‌کند، در حالی که خبرگان ولایتی بر ولی‌فقیه ندارد اما در چارچوب اصل 111 قانون اساسی برای نظارت بر تداوم صفات رهبری، کمیسیونی تشکیل شده به نام کمیسیون تحقیق و بررسی.

خروج آمریکا از برجام، تمسخر اصول اساسی حقوق بین‌الملل است

سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی‌های جهانی است و اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نگاهی به آخرین فیلم حمید نعمت‌الله
«شعله ور»؛ حقارت، حسادت، جنایت
واکنش روزنامه جام جم به اقدام بازیگر سریال پدر
در حاشیه حاشیه‌سازی‌های اینستاگرامی یک نوبازیگر
مؤدب در نشست ناشران دربارۀ مسئله فلسطین و رژیم صهیونیستی:
باید از مسائل داخلی به موضوعات بین‌المللی برسیم     
نگاهی به فیلم ابوقریب
«ابوقریب»؛ یک اکشن واقعی ایرانی!
مروری بر کارنامه «حسن رحیم پور ازغدی»؛
فرزندِ حوزه که پیشگام نقد مشفقانه حوزه شد
اقناع افکار عمومی پیش نیاز سیاست‌های منطقه‌ای
راهکارهای ایران دربرابر معامله قرن
وسایل دیجیتال ما را گرفتار بدترین نوعِ تربیت فرزند کرده‌اند
آن گوشی لعنتی‌ را بنداز کنار!
درباره‌ی اعتراضِ استاد رحیم‌پور ازغدی به سکولاریسمِ حوزوی:
تولّدِ سکولاریسم از حوزه‌ی غیرِ انقلابی
به بهانه روز عرفه و کاهش ۵۰درصدی زائران ایرانی عتبات
تاثیر سقوط ارزش ریال بر اقتصاد عراق
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین