رسم مطالبه این نیست آقای کیانیان!

عنوان

رضا کیانیان روز گذشته گفت: در ۴۰ سال بعد از انقلاب هیچگونه خیری ندیده‌ایم و هر سال اوضاع کشورمان بدتر شده است؛ اما آیا این رسم مطالبه کردن است؟

خبرگزاری فارس ـ گروه سینما ـ امید سهرابی: روز گذشته (دوشنبه ۳۰ مردادماه) تشییع پیکر مرحوم سیدضیاءالدین دری، حواشی‌ ریز و درشت بسیاری داشت؛ اما اصلی‌ترین حاشیه این مراسم، صحبت‌های رضا کیانیان بود؛ صحبت‌هایی که به هیچ عنوان ربطی به مرحوم دری و تشییع پیکر کارگردان «کیف انگلیسی» و «کلاه پهلوی» نداشت.

رضا کیانیان در این مراسم گفت که در ۴۰ سال بعد از انقلاب، هیچگونه خیری ندیده‌ایم و هر سال اوضاع کشورمان بدتر شده است.

رضا کیانیان از جمله بازیگرانی است که فعالیت خود را بعد از انقلاب اسلامی آغاز کرده و با بازی‌های جذاب خود توانست جایگاه ویژه‌ای در سینمای ایران به دست آورد. او کار خود را در سینما در سال ۱۳۶۸ با ایفای نقش در فیلم‌های دفاع مقدسی و کودک آغاز کرد. ایفای نقش متفاوت و عمق بازیگری، او را در سینما محدود نکرد و پای این بازیگر به سرعت به تلویزیون هم باز شد.

اما اجازه می‌خواهم چند کلامی با این بازیگر مطرح سینما و تلویزیون سخن بگویم.

آقای کیانیان عزیز! در صحبت‌های روز گذشته خود گفته بودید که خیری از انقلاب اسلامی ندیده‌اید. آیا واقعاً این نظر قلبی شما است؟ شاید اگر انقلاب اسلامی صورت نمی‌گرفت و فضای متفاوتی بر سینمای ایران حاکم نمی‌شد، شما به سینمای همین کشور ـ که معتقدید ۴۰ سال در آن رنج کشیده‌اید ـ نمی‌توانستید راه پیدا کنید. البته این به آن معنا نیست که شما توانایی کمی در عرصه هنر دارید. بسیاری از متخصصان سینمای ایران که هم شما و هم ما جلوی مهارت آنها سر تعظیم فرود می‌آوریم به صراحت گفته‌اند که انقلاب اسلامی، سینمای ایران را از شر فیلمفارسی نجات بخشید و روی مسیر و ریل حرفه‌ای‌تری قرار داد.

استاد بازیگری سینمای ایران! آیا شما انقلاب اسلامی را قبول ندارید؟ من چنین چیزی را باور نمی‌کنم؛ چرا که اگر چنین بود، مانند بسیاری که رفتند و پشت سرشان را هم نگاه نکردند و هرسال لگدی هم به اعتبار ایرانی و ایرانی زدند، از کشور می‌رفتید و هیچ چیزی برایتان مهم نبود.

پیشکسوت سینمای ایران! باور کنیم که ۴۰ سال است هیچ خیر و برکتی از انقلاب اسلامی ندیده‌اید؟ من البته این حرف را به خاطر فشاری می‌بینم که روی مردم است و هنرمندی که درد مردم، او را اندوهگین نکند، هنرمند نیست.  قبول که سخن مردم باید از حنجره هنرمندان شنیده شود. از طرفی، همه ما می‌دانیم که انقلاب ما انقلاب ایستادگی روی پای خودمان بود؛ انقلابی که با همت مردم پایه‌ریزی شد و آنان بودند که ارکان کشور را به دست گرفتند. آیا اینگونه نبود؟

«سلحشور» متفاوت «آژانس شیشه‌ای»، شاید از بی‌تدبیری و بی‌کفایتی برخی از «مدعیان تدبیر» خسته شده‌ باشند، اما آیا فراموش کرده‌‌اند که این مسئولان، همان کسانی هستند که آقای کیانیان و جمع کثیری از همفکرانشان در سال‌های ۹۲ و ۹۶ از آنها حمایت کردند و برخی از مردم کشورمان هم به اعتبار حضور آنان، مدیران حاضر را برای اداره کشور برگزیدند.

بازیگر ارجمند کشورم! مردم در سختی هستند و زندگی خود را با رنج و مشقت پیش می‌برند؛ درست. اما آیا این سختی را هیچ کسی جز خودمان در داخل کشور می‌تواند حل کند؟ و آیا این اظهارات شما، چشمکی ناخواسته به دشمنان این مرز و بوم و مردمی نیست که شما داعیه‌دار حمایت از آن‌ها هستید؟ حتما شما می‌دانید که کشور ما در طول تاریخ از این سوراخ، یعنی تکیه به بیگانگان، بارها و بارها نیش خورده است.

به اعتقاد من، باید در این شرایط سخت، تسکینی بر دردهای مردم باشیم و به زندگی صبورانه ایرانیان عزیز، رنگ امید بپاشیم. ما همه ریشه در این خاک داریم؛ خاکی که با خون جوانان وطن آبیاری شده است. همان جوانان و همان شهیدانی که به خوبی می‌دانیم چقدر به آنها ارادت دارید. پس باید کمک و البته مطالبه کنیم تا اوضاع مردم بهبود یابد. منتها رسم مطالبه این نیست استاد!

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!

این جمله‌ی «خب دانشگاه سند داره دیگه؛ میتونه تخلیه و تخریب کنه!» رو این روزا از زبون خیلی‌ها شنیدم. چجوری انقدر راحت میتونیم این جمله رو بگیم؟ داریم درمورد یه سری سازه و آوار صحبت نمی‌کنیم، داریم درمورد یه سری زندگی صحبت میکنیم!

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

رهبر انقلاب اعتمادبه‌نفس ورزشکارانِ جانباز و معلول به‌ویژه بانوان ورزشکار را در دفاع از ارزش‌های دینی و ملی خود، اقدامی بسیار برجسته و ستودنی خواندند و گفتند: پرچم‌داری کاروان ورزشی ایران به وسیله‌ی یک بانوی دارای حجاب چادر و یا اقامه‌ی نماز جماعت و حضور در نماز جمعه، به معنای ایستادن یک‌تنه در مقابل تهاجم بی‌بندوباری و ولنگاری روزافزون دنیا و کم نیاوردن در مقابل این هجوم است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی
چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟
قره باغی خواننده آهنگ «امریکا امریکا ننگ به نیرنگ تو»:
می‌خواهند به سرنوشت خاشقچی دچار شوم / اپرایی واقعی در راه است
حکایت اربعین 
مدل مدیریت اسلامی
پاسخ تهیه کننده برنامه «ثریا» به انتقادات علی مطهری
می‌‌خواهند گفتگو درباره برجام را مانند نقد هولوکاست در اروپا ممنوع کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین