انتقادات عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران از روحانی

لیلاز: رئیس‌جمهور مسئول وضع فعلی اقتصادی کشور است

سعید لیلاز

حال در این بین اصلاح طلبان باید به این سوال پاسخ دهند که بابت این وضعیت آشفته کشور، روحانی بیشتر مستوجب عذر خواهی از پیشگاه ملت است یا آن هایی که مردم را دوعوت به تَکرار می کرند؟

نسیم آنلاین: تَکرار ها تبدیل به انکار شده است؛ این وضعیت این روزهای رابطه دولت روحانی با اصلاح طلبان است. هر چند ماه عسل اصلاح طلبان و اعتدالی ها از همان اواخر دولت اول روحانی به اتمام رسید اما همچنان روابط گرم بود تا اینکه ناکار‌آمدی دولت روحانی و سراب برجام عیان‌تر خود را نشان داد. اصلاح طلبان راه انکار و جدا کردن حساب خود با روحانی را در پیش گرفته‌اند.

سعید لیلاز اقتصاد دان حامی روحانی بدون اشاره به حمایت های خود از روحانی در مصاحبه ای با یورونیوز انتقادات تندی را مطرح کرده است. گویا  او و همفکرانش نبودند که به مردم هشدار می دادند در صورت پیروزی رقیبان با دلار ده هزارتومانی مواجه خواهند شد و هم حزبی‌ها و هم‌جناحی‌هایشان در دولت عامل بوجود آمدن چنین وضعی برای مردم هستند او در این مصاحبه می‌گوید: «... عامل دیگر اما سوءمدیریت دولت اقای روحانی است که به ناشیانه ترین شکل ممکن با این پدیده برخورد کرد. به نظر من آقای روحانی هیچ تصویر و برآورد روشنی در روز اول از موج تحریم هایی که به سمت اقتصاد ایران سرازیر می شد نداشت. تصمیم هایی گرفت و تدبیرهایی اتخاذ کرد که به التهابات بازار دامن زد. مثلا به جای اینکه جلوی مصرف ارزی را بگیرند شروع کردند به یک سلسله اقدامات مشوق مصرف ارز از جمله اعطای ۵۰۰ یا هزار یورو برای سفر خارجی که منجر به افزایش تقاضای سفر خارجی شد در حالیکه ما باید جلوی آن را می گرفتیم. بی کفایتی و فسادی که دستگاه دولت را گرفته عامل تشدید وخامت اوضاع ارز است.»

 علاوه بر اینکه اصلاح طلبان در صدد جدا کردن خود از دولت روحانی هستند باید به این نکته هم توجه کرد که خود اصلاح طلبان متعرف اند که دولت اختیارات قانونی برای حل مشکلات کشور را دارد؛ اعترافی که ادعاهای برخی دولتی ها در مواقعی که مورد نقد قرار می گیرند برای اینکه اختیارات کافی نداریم یا نهادهایی در کار دولت دخالت می کند را رد می کند. به واقع همراهان روزهای شیرین دولت روحانی امروز به صراحت می گویند این بی عملی و ناکار آمدی حسن روحانی بوده است که موجب وضعیت فعلی شده است. سعید لیلاز در اینباره گفته است: «من پشت پرده را نمی دانم ولی اختیاراتی که آقای خامنه ای به روحانی و سران سه قوه داده اگر به چوب داده بود تا الان یک کاری کرده بودند. اما ناشایست ترین مردانی که ممکن بود در ۲۵۰ سال گذشته در آمریکا سر کار بیایند الان روی کار آمده اند و دارند اقتصاد و مسئولان و دولتمردان و رهبری ایران را روی انگشت می چرخانند و ما را مسخره می کنند. مسئولیت این را من اساسا متوجه آقای روحانی می دانم چون ما از ۸ یا ۹ ماه قبل مکرر به آقای روحانی هشدار دادیم که بحران در پیش است و دلار را بحران خواهد گرفت.» حال در این بین اصلاح طلبان باید به این سوال پاسخ دهند که بابت این وضعیت آشفته کشور، روحانی بیشتر مستوجب عذرخواهی از پیشگاه ملت است یا آن هایی که مردم را دعوت به تَکرار می‌کردند؟

ارسال نظر

۴ نکته درباره خروج آمریکایی‌ها از سوریه و تمرکز در عراق

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

تجربیات پیش‌رو در زمینه نحوه اجرای مصوبات بانک مرکزی توسط بانک‌ها نشان می‌دهد برخی از بانک‌ها مصوبات ابلاغی را اجرا نمی‌کنند، نتیجه این کار متضرر شدن بانک‌های منضبط و شکست سیاست‌های بانک مرکزی است.

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

مهم‌ترین مطالب سرویس

با صدور بیانیه‌ای مطرح شد:
۹ ایراد جامعه اسلامی مدیران به بودجه ۹۸
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با نسیم آنلاین
اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم
به بهانه ی تصویب کلیات استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی
۵ نکته درباره معایب استانی‌ شدن انتخابات
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین