انتقادات عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران از روحانی

لیلاز: رئیس‌جمهور مسئول وضع فعلی اقتصادی کشور است

سعید لیلاز

حال در این بین اصلاح طلبان باید به این سوال پاسخ دهند که بابت این وضعیت آشفته کشور، روحانی بیشتر مستوجب عذر خواهی از پیشگاه ملت است یا آن هایی که مردم را دوعوت به تَکرار می کرند؟

نسیم آنلاین: تَکرار ها تبدیل به انکار شده است؛ این وضعیت این روزهای رابطه دولت روحانی با اصلاح طلبان است. هر چند ماه عسل اصلاح طلبان و اعتدالی ها از همان اواخر دولت اول روحانی به اتمام رسید اما همچنان روابط گرم بود تا اینکه ناکار‌آمدی دولت روحانی و سراب برجام عیان‌تر خود را نشان داد. اصلاح طلبان راه انکار و جدا کردن حساب خود با روحانی را در پیش گرفته‌اند.

سعید لیلاز اقتصاد دان حامی روحانی بدون اشاره به حمایت های خود از روحانی در مصاحبه ای با یورونیوز انتقادات تندی را مطرح کرده است. گویا  او و همفکرانش نبودند که به مردم هشدار می دادند در صورت پیروزی رقیبان با دلار ده هزارتومانی مواجه خواهند شد و هم حزبی‌ها و هم‌جناحی‌هایشان در دولت عامل بوجود آمدن چنین وضعی برای مردم هستند او در این مصاحبه می‌گوید: «... عامل دیگر اما سوءمدیریت دولت اقای روحانی است که به ناشیانه ترین شکل ممکن با این پدیده برخورد کرد. به نظر من آقای روحانی هیچ تصویر و برآورد روشنی در روز اول از موج تحریم هایی که به سمت اقتصاد ایران سرازیر می شد نداشت. تصمیم هایی گرفت و تدبیرهایی اتخاذ کرد که به التهابات بازار دامن زد. مثلا به جای اینکه جلوی مصرف ارزی را بگیرند شروع کردند به یک سلسله اقدامات مشوق مصرف ارز از جمله اعطای ۵۰۰ یا هزار یورو برای سفر خارجی که منجر به افزایش تقاضای سفر خارجی شد در حالیکه ما باید جلوی آن را می گرفتیم. بی کفایتی و فسادی که دستگاه دولت را گرفته عامل تشدید وخامت اوضاع ارز است.»

 علاوه بر اینکه اصلاح طلبان در صدد جدا کردن خود از دولت روحانی هستند باید به این نکته هم توجه کرد که خود اصلاح طلبان متعرف اند که دولت اختیارات قانونی برای حل مشکلات کشور را دارد؛ اعترافی که ادعاهای برخی دولتی ها در مواقعی که مورد نقد قرار می گیرند برای اینکه اختیارات کافی نداریم یا نهادهایی در کار دولت دخالت می کند را رد می کند. به واقع همراهان روزهای شیرین دولت روحانی امروز به صراحت می گویند این بی عملی و ناکار آمدی حسن روحانی بوده است که موجب وضعیت فعلی شده است. سعید لیلاز در اینباره گفته است: «من پشت پرده را نمی دانم ولی اختیاراتی که آقای خامنه ای به روحانی و سران سه قوه داده اگر به چوب داده بود تا الان یک کاری کرده بودند. اما ناشایست ترین مردانی که ممکن بود در ۲۵۰ سال گذشته در آمریکا سر کار بیایند الان روی کار آمده اند و دارند اقتصاد و مسئولان و دولتمردان و رهبری ایران را روی انگشت می چرخانند و ما را مسخره می کنند. مسئولیت این را من اساسا متوجه آقای روحانی می دانم چون ما از ۸ یا ۹ ماه قبل مکرر به آقای روحانی هشدار دادیم که بحران در پیش است و دلار را بحران خواهد گرفت.» حال در این بین اصلاح طلبان باید به این سوال پاسخ دهند که بابت این وضعیت آشفته کشور، روحانی بیشتر مستوجب عذرخواهی از پیشگاه ملت است یا آن هایی که مردم را دعوت به تَکرار می‌کردند؟

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

۷ نکته درباره قطعنانه ۲۴۶۲ شورای امنیت و FATF

قطعنامه ۲۲۶۴ شورای امنیت تحقیقا هیچ ارتباطی به ایران ندارد و اگر کسانی سعی کنند آن را دستاویزی برای اعمال فشار به مجمع تشخیص برای تصویب دو کنوانسیون پالرمو و CFT نمایند، به اتهام اقدام علیه منافع و امنیت کشور باید مورد تحقیقات قضایی قرار گیرند.

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
درخواست مجوز روحانی برای جبران خسارات سیل
اجازه رهبر انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی
دلار آمریکا حکم ارز قاچاق پیدا می‌کند
حذف دلار از معاملات خارجی +متن طرح نمایندگان مجلس
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین